PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde YouTube‘ da zararlı var haberlerinden sonra YouTube yeniden zararlı yayıyor: Zlob Adware

Güvenlik uzmanlarına göre sahte YouTube linkine tıklayan kullanıcıların bilgisayarlarına truva atı ( trojan ) bulaşıyor, truva atı ( trojan ) kurbanların kişisel bilgilerini ele geçirmek üzere harekete geçiyor. Popüler video yükleme sitelerinden biri olan YouTube bunu yapananın kim olduğunu en kısa sürede bulacaklarını ve sorunu tamamen ortadan kaldırıcaklarını bildirdi. Paul Henry’ e göre;

” Araştırmalarımıza göre hiç bir YouTube dosyasında zararlıya rastlanmadı. Ancak kullanıcılarımızdan bu yönde şikayetler devam etmekte, tahminlerimize göre zararlı yayan video günün bir kısmında siteye yükleniyor ve yine aynı gün içinde kullanıcı tarafından siliniyor. ”

YouTube daha öncede yine benzer yollar ile kullanıcıların bilgisayarlarına zararlı bulaştırmışdı, MySpace sayfasına yüklenen sahte YouTube videosu kullanıcıların bilgisayarlarına zararlı yüklemesi yapmıştı. Bazı kesimlercede YouTube‘ da yöneticiler ve kullanıcılar tarafından bilinmeyen patlamaya hazır bir sürü zararlı video yer alıyor.

What's Happening Recommended by Hashcore

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK