PAYLAŞ

Kötü amaçlı kişiler tarafından yayınlanan yeni bir kod ile, Windows XP sistemlerde saldırganların Windows Güvenlik Duvarını devre dışı bırakabildikleri gözlendi.


Pazar günü internete düşen kod, Internet Connection Service (ICS) servisi çalışan ve tamamen güncellenmiş windows XP bilgisayarlarda güvenlik duvarının kapanmasına yol açıyor. Üçüncü parti bir güvenlik duvarı yazılımı kullanmayanlar için kötü bir haber.

Internet Connection Service (ICS), windows kullanıcılarının bilgisayararını bir router’a çevirmelerine ve internet bağlantılarını yerel ağda diğer bilgisayarlarla paylaşmalarına yarayan, gerekli bir servis. Genellikle ev ve küçük işyerleri tarafından kullanılıyor.
Saldırgan, (ICS) üzerinden zararlı bir veri paketi yollayarak servisin sonlandırılmasını sağlayabiliyor. (ICS) Servisi de windows güvenlik duvarı ile bağlantılı bir servis olduğundan, güvenlik duvarınında çalışması durdurulmuş oluyor.
Kişisel web blogunda bu durumu belirten, nCircle Network Security Inc. araştırma mühendisi Tyler Reguly, Bir kere güvenlik duvarınız çöktüğünde, savunma hattınız neresidir?” diye soruyor.
Güvenlik duvarı devre dışı bırakıldığında, saldırgan yeni saldırılar için kendine yeni kapılar açabilir.
Kullanıcılar bu açıktan etkilenmemek için Internet Connection Service (ICS) i kapatabilirler ancak bu durum da internet bağlantısının paylaştırılmasını durdurmuş olur.

What's Happening Recommended by Hashcore

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK