PAYLAŞ

Sebebini henüz bilmiyoruz. WordPress.com ve ona bağlı tüm bloglara şu an Türkiye üzerinden mahkeme kararı ile erişim durdurulmuş. Bloglarını yedeklemek isteyenler OpenDNs kullanarak erişebilirler. OpenDNs i kullanmak için.

Dileyen wordpress.com kullanıcıları, opendns ile giriş yaptıktan sonra, yönetimden dışa aktarma ile bloglarının yedeğini alabilirler ve Doctus’dan blog alıp aynı içeriği yükleyebilirler. Bu konuda yardım almak isterseniz lütfen ilgili forumda konu açınız.


English:

Access to the popular blog writers website WordPress.Com has been suspended in Turkey following a court order. The reason is unknown for the moment.

What's Happening Recommended by Hashcore

26 YORUMLAR

 1. İyi olmuş. Çöplük blog’lar dan bıkmıştık. Önüne gelen blog açıp Türkiye Cumhuriyetine hakaret ediyor. Yada saçma yapan yazılar yazıp duruyor. Bir ara forumlar ayağa düşmüştü, şimdi de bloglar ayağa düştü. Buna birilerinin bir dur demesi gerekiyordu ve dediler.

  İlk önce aptal forum siteleri ban edildi ve sonrasında EksiSozluk… Çok yerinde bir karar yakamı ilikledim saygı duydum.

  Sonra Youtube ban edildi bu gereksizdi. Sonradan zaten ilgili hakareti içeren video kalktı ban açıldı.

  Şimdi ise WordPress.com’u ban etmişler iyi etmişler. Ban etme kararını veren hakimin elini öperim. Gelsin çay ikram edelim, saygı da kusur etmeyelim…

  Zaten ne kadar saçma sapan yer varsa Türkiye o saçma sapan yerlere erişimi engelliyor.

  İyi olmuş.

 2. Ayrıca size ne oluyor onu anlamıyorum. Büyük bir olasılıkla hakkımda cahil aptal ve faşist oldugum izlenimine kapılmışsınızdır.

  Aklınıza hemen Çin Halk Cumhuriyeti geldi değil mi? “Ama ama burası çin mi? Sansür’e hayır!” diyorsunuz değil mi?

  Burada Internet’in filtre edilmesi son derece iyi bir olay. Amerika bile bunu yapıyor. Her şekilde özendiginiz USA’de bile siteler ban edilebiliyor.

  İster kapitalizm’e darbe vurdugu için (Torrent sitelerinin mahkeme kararı ile kapatılması) İster Bush ile dalga geçen video’lara gösterilen tepki (Youtube’nin uyarılması) onlar da tepkisiz değil.

  Yok öyle dingonun ahrı gibi oturdugun yerden saçma sapan karalayıp Türk Toplumunun düzenine, ahlak anlayısına, güvenligine saldırmak. Yok öyle yağma. PKK TV’si nasıl bağırta bağırta kapattırılıyorsa, yada kapatılması gerektigi sauvnuluyorsa, babanın topragı olmaması rağmen oradan da Türkiye hedef alınarak yayın yapılıyor.

  Bu bağlamda yayın nereden yapılırsa yapılsın ister etik açıdan aykırı oldugu savunulsun ister başka toprak’da başka server’da hakkınız yok densin, Türkçe içerik ile Türkiye kastedilerek yayın yapılıyor ve bu yayın Türkler tarafındna okunuyorsa bağırta bağırta kapattırılır.

  Öyle eline klavye alıp otur 2 cak cuk yaz saklan monitorun arkasına öyle iş olmaz.

  Tebrik ediyorum ve filtreleme olayının devamını temenni ediyorum.

  Türk adaletine güveniyoruz.

  Heehehhehe

 3. Daha embesilce bir yorum gormedim. Al eline yagdanligi git sansurculere yikama yalama yap istersen, icin iyice rahat etsin.

  Her yerde cikar boyle bir cesit yaa…

 4. Wolf senin düşüncene göre “Kurunun yanında yaş da yanar”. Benim de orda mütevazi bir blogum vardı, açalı bir iki hafta falan olmuştu ama artık yok. 🙂 Neyse, yani suçu olmayan bloglar da gitti, http://xxxxx.wordpress.com/ gibi blogları yasaklarlarsa daha mantıklı olur. Zaten birkaç güne kalmaz o bloglar açılır, ya da bu gidişle Türkiye’den üye kabul etmeyecekler…

 5. Arkadaslar tam 4 yildir kendimce yaptigim bir yemek sitem vardi ve okuyucularimin %90 i turkiyedendi simdi turk okurlarim giremiyor siteme cok uzuldum benim icin nekadar cok is cikti bir bilseniz simdi sitemi baska bir yere tasimak zorunda kalicam bu buyuk bir haksizlik okadar cok okurlar wordpres ten yaralaniyordu yazik yazik ulkem adina utaniyorum…

 6. az önce bloguma erişim denedim şans eseri giremeyince noluyoz lan dedim. herhalde yazdıklarım bazı kişilere dokundu ondan yasaklandı diye düşüdnüm. wordpresse mail atacaktım ki gördüm wordpress in sitesi de yasaklanmış komple sorun ben değilmişim.

  AÇIKÇASI BU KADAR EMBESİLCE GERİCİ BİR TAVIR GÖRMEDİM

  VAATLERİ BEN VERİYORUM
  Google yasaklanacak,
  youtube paralı olacak
  internetli ev kalmayacak

  hehe 😀

 7. wordpress.com ‘un kapatılma sebebini ben size söyleyeyim. Bazı insanlar islam karşıtı subdomainler açmışlardı. Eh neredeyse artık Türk İslam Cumhuriyeti haline geldiğimiz için kapatılması değil, kapatılMaMası anormal olurdu.
  Üstelik sadece mahkeme kararıyla bile değil, Arap telekom’un kendi kararıyla “islamiyet gerçeklerini” anlatan bir sürü site mahkeme kararı bile olmadan kapatıldı.
  Mesela kuranın orijinalinin ve sonraki birkaç versiyonlarının müslümanların kendi elleriyle defalarca yakıldığını, şu anda hiçbir yerde orijinali olmadığını veya islam peygamberinin kaç tane karısı olduğunu, kaç kölesi ve kaç cariyesi olduğunu isimleriyle birlikte islami kaynaklardan ve kurandan anlatan siteler kapatıldı.
  Kurandaki islam peygamberinin cinsel hayatına torpil geçen ayetleri gösteren siteler kapatıldı.
  İslamda ganimet nedir, cariye ne demektir, köle nedir? bunlar nasıl elde edilir? bunları anlatan siteler kapatıldı.
  Kurandaki matematik hatalarını gösteren siteler kapatıldı.
  Kurandaki kadın haklarını gösteren siteler kapatıldı.

  Bunlar daha iyi günleriniz. Bu din denen şeyin ne olduğunu bile bilmeden böyle imamlara oy verirseniz başınıza gelecek öyle çok şey var ki; ama zaten bunların hepsini siz zaten çoktan hak ettiniz.
  Yakında giriş sayfasında “allah-u ekber” yazmayan bütün siteleri kapatırlarsa hiç şaşırmayın. Hak etmedik filan da demeyin.
  Bilim yerine; ruhlarla, perilerle, cinlerle, fallarla, ermişlerle, dervişlerle vakit geçiren halklar bunlardan çok daha fazlasını hak ederler.
  Mayo giyip denize giremeyeceğiniz günlerinizi hasretle bekliyorum.
  Kadınların çarşafa girmelerini, miras ve şahitlik haklarının yarıya inmesini heyecanla bekliyorum.
  Flört dediğiniz şeye islamda ve kuranda ne ceza verildiğini görmenizi değil, yaşamanızı bir an evvel bekliyorum.
  Eskiden üzülüyordum ama şimdi inanın ki sizin adınıza çok seviniyorum. Umarım bir dahaki seçimlerde AKP imam örgütü yüzde 70 oy alır, kalan yüzde 30 u da fazilet partisi alır.
  Umarım bir gün Fetullah Gülen, cumhurbaşkanınız, Harun Yahya (Cinci hoca Adnan Oktar) başbakanınız, Cüppeli Ahmet hoca da dışişleri bakanınız olur.
  Bakalım o zaman islamda flört mü varmış? Yoksa çarşaf mı varmış, Kızlı erkekli bodrumda diskoya gitmek mi varmış yoksa haremlik selamlık mı varmış görürsünüz.
  Şimdiden yeni düzeniniz hayırlı uğurlu olsun.

 8. Natomatik ;

  Abartıyorsun kardeşim. Bu ülkede başörtülülere iş vverilmiyorsa mini etek giyenler ilerici sayılıyorsa saça ve sakala bakılarak insanlar sınıflandırılıyorsa her gördüğün başörtülüyü faziletçi yada AK partili snılıyorsa o ZAMAN SEN TAM BİR GERİCİSİN…

  Bu ülkedeki insanlar ne istiyor biliyor musun ? Başörtülüde Mini eteklide istediği gibi yaşasın… Hiçkimse mayoluya yada mini etekliye karışmasın. Hiçkimse düşüncesi ANAYASAMIZA Aykırı olmadığı sürece yargılanmasın… Haremlik selamlık diye birşey olmadı olmayacak.. Ama senin söylediklerinin tam tersi bu ülkede var… Nasıl ki mayonu bikinini giyip denize gitmek istiyorsan başörtülü sokakta yürümek ve çalışmak isteyenler var…

  TTNET eğer bu dediğini yaptıya ÖZELLEŞTİRİLMESİNDEN dolayıdır. Çünkü biliyorsun ki ARAPLARA SATILDI..
  Adamlar ellerini kollarını sallayarak telekom gibi büyük önemli bir sektörde at oynatmaya başlarlar tabi çünkü SATTIN..!

  Senin gibi örümcek kafalılar olduktan sonra senin gibi mini eteğime karıırlar aman bir yerlere gelmesin kafalarına vurup indirelim diye düşünenler varsa senin gibi yırtmacımı biraz daha yukarı alayım erkekler görsün izlesin beni diye düğşünenler varsa bu ülke ileri gidemez …

  O gerici dediğin insanları AKP ve Fazilet serisini HİÇ DESTEKLEMEDİM DESTEKLEMEYECEĞİMDE… Fakat şuda bir kesindir.. Sen nasıl mini eteğinle sokakta yürüme özgürlüğünün elinden alınmasını istemiyorsan BAŞÖRTÜLÜDE baş örtüsünün elinden alınmasını istemez..

  VE KORKMA KARDEŞİM.. Bu ülkede eğer ki senin gibi düşünen diğer örümcek kafalılar eğer ki mini eteklilere kara çarşaf giydirmeye çalışırsa İLK ÖNCE KARŞILARINDA başörtülüleri göreceklerdir…

  Buna emin olabilirsin.. Ve bu ülkedeki %90 Civarındaki müslümanların %80 i Mini eteğe karşı değil… Ama senin gibi kafası 100 yıl öncesinden kalma bir % 10 var.. Onların karşısında da her zaman %80 duracaktır..

  Korkma kardeşim birisi gelirde senin mini eteğine yada saçına sakalına karışırsa OMUZ OMUZA mücadele veririz. Yanında bende olurum baş örtülüde SAKALLIDA hatta top sakallı ve uzun saçlıda olur..

  Fakat her başörtüllüye her sakalllıya Fazilet partili zihniyeti ile bakarsan senin gözlerine bir perde çekilmiş demektir ve kendi özgürllüğünden başka hiçbirşey düşünmüyorsun demektir.

  Unutma ki .. Herkez özgürdür ve özgürlüğün sınırı diğer insanların özgürlüğünü kısıtlamayacak sekilde belirtilmiştir…

  Ne sen başörtülüye karış nede başörtülü senin mini eteğine karışsın…

  Atatürk’ümüzün kurduğu bu Cumhuriyeti kimse senin söylediğin hale getiremez..
  Bu gün kafandaki gerici zihniyetini sil ve Hergün senin benim onun özgürlüğüü kısıtlama ve unutma ki bu vatan kanla sulanmış bir vatan… TOP SAKALLI’nında kardeşi abisi oğlu babası bu vatanı KANIYLA SULADI… Başörtülününde oğlu babası anası KANIYLA suladı..

  Böyle GErİCİ zihniyetle konuşarak şehitlerimizin geçmişinin kemiklerini sızlatma…

  BU yorumu her siteye pasteliyorsun lütfen gericilik yapma… Sanırım senin yüzünden WordPress.Com kapatıldı ayrıca sen olduğuna emin olmaya başladım baksanıza her siteye bu yorumu yapmış…

 9. offf ya benimde orda Eurovision sitem vardı site tam yükseldi hitler arttı diye seviniyodum kapattılar 🙁 biri haklarımızı elimizden mi almaya çalışıyor ne 🙁 bi siteden dolayı toptan tüm bloglar gitti.. yakında bu telekom google’ıda kapatır..

 10. Bizim sitelerimiz aylardır mahkeme kararı bile olmadan keyfi kapatılıyordu, kimsenin ruhu bile duymuyordu. Duyanında ya umurunda olmuyordu yada kapatıldı diye seviniyorlardı.
  Nasıl oldu şimdi kendi siteleriniz kendi din hocalarınız tarafından kapatılınca? Güzelmiymiş?
  Demekki bu memlekette ateş düştüğü yeri yakarmış. Demekki bu memlekette “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” felsefesi geçerliymiş.

  Bunlar bir şey değil, çok yakında bu imamlar size daha ne marifetlerini gösterecekler, hazırlıklı olun.
  Biz bu imamlardan yıllardır çekiyoruz, sıra yavaş yavaş size de gelmeye başladı.

BİR CEVAP BIRAK