PAYLAŞ

İsviçre (Düzeltme için Talha’ya teşekkürler) lüks saat markası Tag Heuer, bu yıl içinde #Google #Android işletim sistemi içeren #Intel altyapısı kullanan bir akıllı saat çıkartacağını açıkladı. Firma yöneticisi Jean-Claude Biver saatin fiyatı hakkında bir bilgi vermese de benim tahminim oldukça yüksek fiyatlı bir modelinin kesinlikle olacağı yönünde.
#Apple Watch’a rakip gelen Tag Heuer, muhtemelen Apple Watch’ın 17.000 Dolarlık en yüksek modelinden daha yükseklere çıkacaktır. Ne de olsa artık bu bir prestij savaşı. Teknolojik faydaların bir önemi olmayan, işyerindeki rütbenize göre telefon modeli belirlediğiniz bir statü göstergesi. Karakterinizi ele veren küçük göstergeler.
Peki 90’larda başlayan tüketim teknolojisi furyası bu yolla her sektöre mi bulaşıyor? Şimdilerde vintage tabir edilen, 70’li 60’lı yılların teknolojik ürünlerine bakarsak, neredeyse ilelebet bozulmayacak, şimdilerde bir tek akıllı telefonun nominal değerine sahip parçalarla üretilmiş olduğunu görüyoruz. Halen de milyonlarca evde kullanılıyor bu cihazlar. Tüketim teknolojisi dediğim de bunun tersi, olabilecek en kötü malzeme ile üretilen, maksimum ömrü 5 sene olan teknolojik cihazlar. Evlerimiz bu tarz cesetlerle dolu.
O zaman, 30-40 Bin lira vererek aldığımız akıllı telefon, elmaslarla altınlara kaplı da olsa 3 sene sonra şarj tutmaz hale gelmeyecek mi? Muhtemelen gelecek. Dünya para bayıldığımız cihazları bu hale gelince üç kuruşa başka bir hevesliye satıyoruz ama elmasla altınla kaplı olanları ne yapacağız?
Bu arada merak edenleriniz varsa Intel’in diğer lüks partnerleri şunlar: Oakley, Luxottica, Fossil, ve U.S. moda markası Opening Ceremony.

What's Happening Recommended by Hashcore

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK