PAYLAŞ

Safer Networking, Spybot-S&D’ın üretcisi, bir buçuk yılı aşkın süredir Symantec ile Symantec Norton üzerine savaş veriyor, Ya Symantec Anti-Spyware Coalition’dan çıkartılacak, ya da kendileri çıkacak.
Spybot-S&D Patrick Kolla tarafından yaratılan ve bilgisayar kullanıcılarına, spyware temizleme konusunda ücretsiz olarak yardımcı olan bir uygulama. Web sayfalarından ücretsiz olarak edinilebilir ve düzenli şekilde güncellenebilir.

Colla’nın şikayeti, Symantec‘in bazı ürünlerinin, Norton Ghost ve Norton Internet Security 2007 gibi, SpyBot’u kendileriyle uyumsuz olarak lanse etmeleri ile alakalı. İşin kafa karıştıran tarafı ise, her iki firma da, Symantec ve Spybot, Anti-Spyware Coalition üyesi ve işbirliği içerisinde spyware’lere karşı savaşıyor olmaları gerekiyor.
Görünüşe bakılırsa Colla için işler ters gidiyor.Bütün uyumsuzlukları onlarla birlikte çalışarak gidermeyi isterdik, ancak onlar müşterilerine bu “uyumsuzluk” denen şeyi duyurmakta çok sabırsız davrandılar. Hatta o kadar istekliydiler ki, bize detayları göndermelerini gerektiren yasal uygulamaları bile görmediler. Aslında bu bilgileri bize göndermeye söz vermişlerdi fakat bir yıldır bu sözlerinde durmadılar. em>

Konunun ultimatom seviyesine gelmesi üzücü ama Colla’nın da kendince haklı bulduğu sebepler var ve geri adım tacağa benzemiyor.

Colla

What's Happening Recommended by Hashcore

1 YORUM

  1. Yeni sitemiz hepimize hayırlı olsun. Şimdilik epey bir sorunu olsa da (son derece yavaş açılıyor, yazı ve düzenlemelerde üstüste binmeler var, kimi yazılar sanki hiç okunmadan konmuş gibi bozuk ya da hatalı, eski sitenin arşiv derinliği kaybolmuş vb.) bunların giderek düzeleceğini umuyor, başarılar diliyorum.

BİR CEVAP BIRAK