Toplam 8 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 8 arası
    Üye

Bilgisayarı Hızlı Kapatma ve Yeniden Başlatma

Konu Fraust tarafından (03-10-2006 Saat 10:44 ) de değiştirilmiştir.

Üye

Ce: Bilgisayarı Hızlı Kapatma ve Yeniden Başlatma

Evet dediğiniz yönteme bir ekle yapamak istiyorum...
    Çoğu kullanıcı bu tür sorunla karşılaşır bahsetmek istediğim sorun bilgisayarınızı açtığınızda " EXPLORER.EXE " in yüklenememesidir...Çeşitli zararlı yazılımlarda bunu yapabilir , kendimiz kurcalarsakta bu tür sorunlarla karışılaşabiliyoruz....
    Bilgisayarınızı aniden güç fişini çekmek yerine " ctrl+alt+delete " yaparsanız ilk mesajda @Fraustun bahsettiği bölümden bilgisayarınızı güvenli ve olması gereken şekilde kapatabilirsiniz..
    Bu arada tekrar bir hatırlatma bilmiyenler için : Yukarıdaki resimdeki arayüze
    " ctrl+alt+delete " tuşlarına aynı anda basarak ulaşabiliyoruz...

Baş Editör

bari bende bir ekleme yapayım,ctrl ye basılı tutup kapata basarsanız anında kapanır,ama bu yöntemin zararı var mı,yok mu bilmiyorum..

Üye

Alıntı wirL Mesajı Göster
    Yukarıdaki resimdeki arayüze
    " ctrl+alt+delete " tuşlarına aynı anda basarak ulaşabiliyoruz...
    Yada mausunuzla:

Üye

Alıntı __D_M__ Mesajı Göster
    bari bende bir ekleme yapayım,ctrl ye basılı tutup kapata basarsanız anında kapanır,ama bu yöntemin zararı var mı,yok mu bilmiyorum..
    Hmm..Kendi düşüncemi açıklıyayım: Bence zararlı...Diğer arkadaşlar neder bilmiyorum ama ani bir kapama olduğundan bence zararlı...

Üye

Alıntı Fraust Mesajı Göster
    Yada mausunuzla:
    bunu hiç fark etmeiştim teşekkürler ben hep "Ctrl+Alt+Delete" fonksiyonu ile açıyordum.
    Hmm..Kendi düşüncemi açıklıyayım: Bence zararlı...Diğer arkadaşlar neder bilmiyorum ama ani bir kapama olduğundan bence zararlı...
    hzılı kapanmak zaralı diye birşey yok görev yöneticisinden kapadığımız zaman arka planda çalışan programları daha seri şekilde kapatıyor."şimdi sonlandır"
    diye bir seçenek çıkar ya onu sunmuyor normalde her işlem için çıkar ama işlem çok seri olduğu için biz o işlemi farketmeyiz.inşallah doğru açıklayabilmişimdir.
    Bana değerini sordu."Dünyalar kadar !" dedim.Dünyanın değerini sorsaydı."Beş para etmez!" derdim. RasHieD
    Biz Efendileriz, Biz Köleleriz.Biz Her Yerdeyiz, Hem de Hiçbir Yerde.
    Biz Karar Verenleriz.Kızıl Nehirlerin Hakimiyiz. KIZIL NEHİRLER

Üye

Alıntı RasHieD Mesajı Göster
    hzılı kapanmak zaralı diye birşey yok görev yöneticisinden kapadığımız zaman arka planda çalışan programları daha seri şekilde kapatıyor."şimdi sonlandır"
    diye bir seçenek çıkar ya onu sunmuyor normalde her işlem için çıkar ama işlem çok seri olduğu için biz o işlemi farketmeyiz.inşallah doğru açıklayabilmişimdir.
    Dosyalarınız zarar görebilir...

hzılı kapanmak zaralı diye birşey yok
    ve bilgisayarınızın güç fişini çekerek kapatırsanız bilgisayarınız açılmıyacak durumlara gelebilir ve daha kötüsüde olabilir...

Üye

Alıntı RasHieD Mesajı Göster
    Dosyalarınız zarar görebilir...

ve bilgisayarınızın güç fişini çekerek kapatırsanız bilgisayarınız açılmıyacak durumlara gelebilir ve daha kötüsüde olabilir...
    @wirl yazıyı dikkatli oku! ben güç fişini çekmekten bahsetmedim.hayatta böle birşey önermem.
    dosyalar otomatik sonlandırma işlemi yappılmazsa zarar görebilir.yada dosya transferi sırasında bilgisyarı kapatırsan ancak dosyalar zarar görebilir.Otomatik kapatmanında mantığı budur dosyaların işlevlerin zara görmemesidir.
    Bana değerini sordu."Dünyalar kadar !" dedim.Dünyanın değerini sorsaydı."Beş para etmez!" derdim. RasHieD
    Biz Efendileriz, Biz Köleleriz.Biz Her Yerdeyiz, Hem de Hiçbir Yerde.
    Biz Karar Verenleriz.Kızıl Nehirlerin Hakimiyiz. KIZIL NEHİRLER

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Cevap: 4
    Son Mesaj: 16-05-2008, 20:10
  2. En hızlı LCD monitör TÜRKİYE´ de
    By Ryan_KyKlopS in forum Donanım
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 16-03-2006, 18:08

Tags for this Thread