Toplam 7 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 7 arası
    Üye

Rastgele DNS değiştirme ne kadar güvenli

Dns değiştirmek güvenli diye biiliyor, uzun yıllardırda open dns ve comodo dns lerini kullanmaktayım. Fakat bu son twitter yasağından sonra aklıma birtakım sorular takıldı. Örneğin her dns güvenlimidir. Twittera open dns , comodo dns gibi bilinen dns lerle giriş yapılamazken biç bilmediğim yada dns adresi sayesinde giriş yapabiliyorum. Haliylede insanın aklına her dns adersi güvenli midir diye soru geliyor. Bu konuda birz araştırdım güvenlidir diyende var her adrese güvenmeyin diyende. Biz neye göre güvenli yada güvensiz diyebiliriz bunun bir ölçütü var mıdır?

Editör
    Güvenilir olduğunu bilmediğiniz Dns numaralarını kullanmayın, güvenlik problemi yaratabilir, özellikle internet ve mobil bankacılık işlemleri yaparken devre dışı bırakmanızı öneririm, bilgilerinizin çalınması söz konusu olabilir.
    Intel Pentium Dual Cpu 1.60 Ghz./ 2GB Ram/ Windows Vista Home Premium SP2/ avast! Internet Security 9.0.2018 / Comodo Firewall v7.0.317799.4142 / Firefox 25.0, Adblock Plus / SUPERAntiSpyware Free Edition / CCleaner

Müdavim
    Güvenli dns adreslerini, DNS JUMPER isimli programla otomatik olarak ayarlayıp kullanabilirsiniz.

COMODO SECURE DNS adresi birçok kullanıcı tarafından en fazla tercih edileni

Şef
    Hiç DNS değiştirmedim. Yıllardır Open DNS kullanıyorum bir sorun yaşamadım. Twitter gibi engellenen sitelere girmek için Opera WB kullanıyorum.
    İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli !

Baş Editör
    Twitter ve Youtube yasakları kalktı.

Kullanılan DNS kötü niyetli bir sunucuysa eğer, gitmek istediğiniz siteye değil de bire bir kopyası olan fake (sahte) bir siteye sizi yönlendirebilir. Her DNS adresi kullanılmamalıdır.

Ben Norton DNS adreslerini kullanıyorum.
    Güvenlik (malware, phishing ve aldatmaca siteler)
    199.85.126.10
    199.85.127.10

Editör
    Alıntı Braveheart Mesajı Göster
    Twitter ve Youtube yasakları kalktı.

Kullanılan DNS kötü niyetli bir sunucuysa eğer, gitmek istediğiniz siteye değil de bire bir kopyası olan fake (sahte) bir siteye sizi yönlendirebilir. Her DNS adresi kullanılmamalıdır.

Ben Norton DNS adreslerini kullanıyorum.
    Güvenlik (malware, phishing ve aldatmaca siteler)
    199.85.126.10
    199.85.127.10
    Youtube yasağı devam ediyor.
    Intel Pentium Dual Cpu 1.60 Ghz./ 2GB Ram/ Windows Vista Home Premium SP2/ avast! Internet Security 9.0.2018 / Comodo Firewall v7.0.317799.4142 / Firefox 25.0, Adblock Plus / SUPERAntiSpyware Free Edition / CCleaner

Baş Editör
    Alıntı Orkun Mesajı Göster
    Youtube yasağı devam ediyor.
    Yukarıdaki dns'leri kullanıyorum, şu an erişimde sorun yok.
    Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi, suça konu içeriklerin kaldırılmaması nedeniyle Youtube'a erişim engelinin devamına karar verdi.
    YouTube, erişim engelinin kaldırılması için avukatı aracılığıy AYM'ye bireysel başvuruda bulunmuş, yakın zamanda normal erişimin de mümkün olacağını düşünüyorum.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Antıvırus programları ne kadar güvenli
    By meastro in forum Anti-Virus Yazılımları
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 15-09-2010, 00:01
  2. Paypal İle Alışveriş Ne Kadar Güvenli?
    By Anıl Özdemir in forum Internet ve Network
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 18-12-2008, 14:12
  3. Linux yeteri kadar güvenli mi?
    By 2515 in forum GNU/Linux İşletim Sistemleri
    Cevap: 36
    Son Mesaj: 14-09-2008, 17:11
  4. Toolbarlar ne kadar güvenli?
    By w9rs0n in forum Güvenlik Haberleri ve Duyurular
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 25-07-2006, 15:25
  5. Ftp Programları Ne Kadar Güvenli