1 / 35 Sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 341 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Şef

Korsan Yazılım Kullanmak!!! Neden?

Bu konuyu açıyorum, çünkü biliyorum ki forumlara üye olan kullanıcıların yüzde sekseni kuralları okumaz, ben de dahil. Belki bu konu ilginç gelir ve bakarlar.
    Bu forumda korsan yazılımla ilgili her türlü materyali paylaşmak yasak. Mp3, divx, oyun, program seri numaraları vs.. Peki neden bunların serbest olduğu forumlarda kullanıcı sayısı Yüzbinlerin üzerinde. Yanlış anlaşılmasın, kullanıcı sayısını yüzbinlere çıkarmak gibi bir emelim yok henüz. Ancak neden bu insanlar bunlara bu kadar ilgi gösterir? Yani film müzik ve ounları anladık diyelim. Fakat program kırmanın ne manası var? Zaten hemen hemen her programın ev kullanıcıları için ücretsiz alternatifi var. E işyeriysen zaten lisans almak zorundasın, kendi iyiliğin için. Ha, ben ev kullanıcısı değilim diyorsanız, bu nasıl olabilir diye düşünüyorum. Yani hem işyeri olmayıp aynı anda kendini ev kullanıcısı olarak görmemek. Deneysel işler yapanlar evdeki bilgisayarlarıyla. Ona da tamam. Örneğin ben, aynı işlevi gören elli tane programı denerim. Ama bu şekilde kullanırken de kırmaya, lisans ihlali yapmaya gerek yok ki. Bütün programların demoları, deneme sürümleri var. benim zaten bir programla işim bitmeye yaklaştığında, deneme süresinin dolmasına en az 15 gün kalmış oluyor.
    Şu optimizer denen programları bilirsiniz. Sık kullandığım yazılımlardır. Diskdeki gereksiz dosyaları silen, registry düzenleyen vs. Hepsi de ücretli yazılımlardır, bir ya da iki istisna olabilir. Ancak ben hayatımda bu programları hiç kırmadım, satın da almadım. Ama devamlı kullandım. Çünkü bir tanesinin ortalama deneme süresi, 30 gün desek, ben on tane programı deneyip kullanana kadar zaten format zamanı da geliyor bir şekilde.
    Artı en önemlisi, neden ev kullanıcıları ücretsiz yazılımları tercih etmiyorlar. Neden programları lisans ihlali yaparak kullanmayı tercih ediyorlar. Sizce bu bir ihtiyaçtan çok trend mi?

Üye

bence bunun en büyük ve diğerleriyle açık ara önde bir numaralı sebebi, korsan yazılım kullananların bu korsanlıktan haberdar olmamalarıdır. adam microsoft office'i windows'u falan bedava zannediyor. yani ihtiyaçtan da değil, kötü niyetten de değil.
    The time is always now.

Üye

Çünkü fiyatlar çok yüksek. özellikle doların ve avronun türk lirasına göre değeri, yazılımları daha pahalı yapıyor. ayrıca insan bedavası varken neden ücret ödeyeyim, kim beni yakalayabilir ki diye düşünüyor (ben öle düşünüyorum en azından

Üye

ücretsiz yazılımlar varken lisanssız programları kullanmalarının sebebi bence ücretsiz kullanımlarının yasak oluşu. Bildiğiniz gibi yasak ne varsa halkımıza cazip gelir.E bedavasıda varken neden o kadar parayı veriyim der.

Üye

Korsan korsan korsan oyun olsun müzik olsun kimse kusura bakmasın ben o kadar parayı onlara veremem.Şunu da belirtmek istiyorum pahalı deyip işin içinden de kimse sıyrılmasın.Sanki bir oyun ucuz olduda gidip orjinalini aldık.Bu nasıl olur ancak söyle:misal ben büyük bir mağazadayım ve orda istediğim oyunu gördüm hemen eve gidip oynamak istiyorum böyle bir durumla karşılaşmadıkça o kadar parayı veremem aksi durumda kendimi keriz hissederim ya binlerce kişi bir oyuna birkaç lira verirken sen tut tonla para ver olacak iş mi?Programlar konusunda bende sık sık format atanlardan olduğum için pek fazla bu tarz olaylara girmem.Elimde 10GB lık bir tarihi eser var onun üzerinde uğraşırım programlarla ;)

Üye

Programlar hakkında şunu da belirteyim:
    Hiç abartısız yıllarca bilgisayar kullanan kullanıcılar bile programları yasal yollarla temin edip kullanmasını bilmez :lol:

Yasaklanmıştır

suan benim topladığım makinanın yanında bi oem isletim sistemi aldim.. onun dışında lisanslı yazılım yok. aldığım dvd writable 'ın yanında nero 7 ultra edition var .. onların dışında lisanslı alet yok.

Yasaklanmıştır

Alıntı selcioo
    Korsan korsan korsan oyun olsun müzik olsun kimse kusura bakmasın ben o kadar parayı onlara veremem.
    +999999999999999..

kimse kusura bakmasın aynı şekilde bi işletim sistemi orjinal alırım uptadesi için, online desteği için cart curt onun dışında uraşamam..

Yasaklanmıştır

ha bide bi zamanlar kaspersky security suite almıştım pişman oldum bu 33ünü geçmez lissanslı yazılımlarim.. flood gibi oldu kusura bakmayin :help:

Üye

Şahsen ben açık kaynak kodlu ve işlevli bir alternatifi olmadıkça kırık programları tercih ediyorum. Neden kırık kullandığıma gelirsek
    1) Deneme sürümlerinde çoğu yararlı özellik aktif olmuyor.
    2) 1. neden aslında biraz beyaz yalan Kar amacı güden şirketer ve özellikle haddinden daha fazla ücret talep eden şirket politikalarına karşı olduğum için lisanssız program kullanmayı bir çeşit başkaldırı, bir ceza olarak değerlendiriyorum.
    3)Mühendislik öğrencisiyim ve CAD/CAM programları öğrenmek zorundayım. Mesleğimde başkalarının önüne geçebilmem için iyi bir CAD/CAM altyapım olması gerekiyor. Öğrenciyim çapım belli. Birçok programın kursuna gitmeye kalksam ben ne yer ne içerim? Bir Solidworks kursu 500 YTL civarı. Gidip bir kitabını alıp programı öğrenmem 20 YTL'ye mal oluyor. Şimdi ne yapmam gerekiyor benim?
    4)Kişiliğimin etkisi ile bolca hobiye sahibim. Mühendisliğin yanında grafik tasarım, web tasarım, fotoğrafçılık ve müzikle aktif olarak ilgilnmekteyim. Maddi yönden zayıf olmamız nedeniyle (sadece kendim değil ülkece) bu hobilerimi gerçekleştiremeyecek miyim? Gelişmiş ülkeler ile kıyaslarsak kendimce "fırsat eşitliği" yaratmaya çabalıyorum.

Sebeplerimin esas dayandığı temel "fırsat eşitliği"dir. Başka insanlara zararı olmayacak şekilde bu eşitliği her zaman için sağlamaya çalışırım.
    Şu anki dünyanın sisteminde illegal olarak program kullanmayı etik açıdan herhangi bir sakınca olarak görmüyorum. Bir nevi anarşist tavır

Alice: Bana hangi yoldan gitmem gerektiğini söyler misin?
    Kedi:Bu neyi istediğine ve neye ulaşmaya çalıştığına bağlı.
    Alice: Şey, bilmem ki....
    Kedi: O zaman hangi yoldan gittiğin farketmez.

1 / 35 Sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread