2 / 35 Sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu
Toplam 341 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 11 - 20 arası
    Üye

Korsan Yazılım Kullanmak!!! Neden?

Fikir ve sanat eserleri sahiplerine paranın gitmeyişi,gerçekten de üretimi köreltiyor;ancak bazı kişiler ise bu düşünceyi kötüye kullanarak yarattıkları birşeyi dünyalar kadar fiyata satıyor.Eğer korsan alıyorsanız,lütfen Sakıp Sabancı'nın "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim." sözünü düşününüz,çünkü korsanın garantisi yoktur.Korsan ile ilgili yaptırımlardan ve gelişmelerden haberdar olmak için BSA,MÜ-YAP gibi fikir ve sanat eserlerini koruma adına çalışmalar yapan toplulukların sitesini inceleyebilirsiniz.Örneğin,beğendiğiniz bir grubun yeni çıkardığı albümü alıyorsunuz korsan olarak;ancak onu alırken de beğendiğiniz gruba en büyük darbeyi vuruyorsunuz.Verdiğiniz para onların eline geçmiyor ve bir süre sonra yeni şarkılar yapmak,çalışmak,albüm çıkarmak için yeterli parayı bulamıyorlar.Korsan CD,kaset vb. kopyalayan insanlar girmiyor sonuçta stüdyolara,çalışma paralarını onlar ödemiyor,albüm şirketine onlar ödeme yapmıyorlar.Onlar sadece eseri alıyorlar,başka bir ortama kopyalıyorlar ve bunun karşılığında orjinal olanın bazen yarısından daha fazla para istiyorlar.Bu örnekler çoğaltılabilir...
    Taassup cahilliğe dayanır.Bundan dolayı taassubu olan cahildir.İlim mutlaka cahilliği yener,o halde halkı aydınlatmak lazımdır.

Üye

kemik katılıyorum sana, şimdi macromedia studio 8 şu an türkiyede 1159$dan mı ne satışta bi türkün aklından onu almak geçmez sanırım, eğer adam günde o paranın 4-5 katını kazanmıyosa şahsen ben günlük 5ytl alıyorum en fazla, o yüzden en azından şimdilik orijinal macromedia studio almam

Üye

Ben 3 oyun alacağıma,1 oyun alıyorum ama orjinal alıyorum.En azından oyunu zevkle oynarken,eğlenmemi sağlayan kişilere gidiyor param...
    Taassup cahilliğe dayanır.Bundan dolayı taassubu olan cahildir.İlim mutlaka cahilliği yener,o halde halkı aydınlatmak lazımdır.

Üye

ya benimde orjinal oyun ve müzik cd lerine para vermek içimden gelmiyor.Ne gerek var?Oyunsa zaten 3-4 günde sıkılıyorum.müzikse hemen hemen aynı kalite.

Üye

Alıntı eXpert
    Fikir ve sanat eserleri sahiplerine paranın gitmeyişi,gerçekten de üretimi köreltiyor;ancak bazı kişiler ise bu düşünceyi kötüye kullanarak yarattıkları birşeyi dünyalar kadar fiyata satıyor.Eğer korsan alıyorsanız,lütfen Sakıp Sabancı'nın "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim." sözünü düşününüz,çünkü korsanın garantisi yoktur.Korsan ile ilgili yaptırımlardan ve gelişmelerden haberdar olmak için BSA,MÜ-YAP gibi fikir ve sanat eserlerini koruma adına çalışmalar yapan toplulukların sitesini inceleyebilirsiniz.Örneğin,beğendiğiniz bir grubun yeni çıkardığı albümü alıyorsunuz korsan olarak;ancak onu alırken de beğendiğiniz gruba en büyük darbeyi vuruyorsunuz.Verdiğiniz para onların eline geçmiyor ve bir süre sonra yeni şarkılar yapmak,çalışmak,albüm çıkarmak için yeterli parayı bulamıyorlar.Korsan CD,kaset vb. kopyalayan insanlar girmiyor sonuçta stüdyolara,çalışma paralarını onlar ödemiyor,albüm şirketine onlar ödeme yapmıyorlar.Onlar sadece eseri alıyorlar,başka bir ortama kopyalıyorlar ve bunun karşılığında orjinal olanın bazen yarısından daha fazla para istiyorlar.Bu örnekler çoğaltılabilir...
    Expert Söylediklerin doğru ancak biz burada "Korsan Yazılım"dan bahsediyoruz, müzikten değil! Korsan kitap ve albüm alınmasına bende karşıyım ancak işler bu noktada bayağı bir değişiyor. Benim numaralı nedenlerime mantıklı birer cevap verebilirsen sevinirim.

Alice: Bana hangi yoldan gitmem gerektiğini söyler misin?
    Kedi:Bu neyi istediğine ve neye ulaşmaya çalıştığına bağlı.
    Alice: Şey, bilmem ki....
    Kedi: O zaman hangi yoldan gittiğin farketmez.

Üye

www.bsa.org.tr
    burada benim anlatmak istediğim herşey var sayın arkadaşlar.
    raymon4;şaka yaptım yaa

Üye

Alıntı eXpert
    www.bsa.org.tr
    burada benim anlatmak istediğim herşey var sayın arkadaşlar.
    Tüm o yazılanları bende biliyorum. Senden açıklamanı istediğim benim nedenlerime cevaplar. BSA bendeki nedenlerin hiçbirini önemsemez çünkü. Heleki fırsat eşitliği hiç bir anlam teşkil etmez onlar için. Onlar sadece daha fazla "kar" ile ilgilenirler. Diğerleri bahane!

Alice: Bana hangi yoldan gitmem gerektiğini söyler misin?
    Kedi:Bu neyi istediğine ve neye ulaşmaya çalıştığına bağlı.
    Alice: Şey, bilmem ki....
    Kedi: O zaman hangi yoldan gittiğin farketmez.

Üye

Ben korsan kullanmayın demiyorum ama korsanı desteklemiyorum hiçbir zaman.Çünkü benim vicdanım rahat.Bu korsan yazılım kullananların sorunu ve ben korsan kullanmadığım için bu duyguları hiç tatmadım.O nedenle oradakileri sebeplere korsan kullananlar birer bahane bulabilir.

Şef

Alıntı eXpert
    Ben korsan kullanmayın demiyorum ama korsanı desteklemiyorum hiçbir zaman.Çünkü benim vicdanım rahat.Bu korsan yazılım kullananların sorunu ve ben korsan kullanmadığım için bu duyguları hiç tatmadım.O nedenle oradakileri sebeplere korsan kullananlar birer bahane bulabilir.
    bende korsan kullanmaya son derece karşıyım, daha önce belirttiğim gibi iş için kesinlikle lisans alınmalı. ev kullanıcıları için benim uyguladığım yöntemle denem sürümleri bence yeterlidir ama öğrenicler için değişik bir lisnlama şart diye düşünüyorum.
    İlgili bir bölümde okuyup da evde kendini geliştirmek için, ve ya freelance bir kaç iş yapmak için bir öğrencinin macromedia studio ya o kadara para vermesi imkansız, ya da adobe ürünlerine..

Üye

"macromedia studio öğrenci tarifesi" bana komik geldi valla :mozilla_laughing: Adamların dini imanı parra parra parra :mozilla_money: :mozilla_money: :mozilla_money: :mozilla_money:

2 / 35 Sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread