1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Avast Antivirüs 2050'ye kadar crack

Arkadaşlar malumunuz crackli antivirüs proğramları güvensizdir ve tavsiye edilmez. İnternette avast antivirüs 8 proğramının 2050'ye kadar c racki mevcut ve güncelleme yapıyor. benim anlamadığım husus şudur.

1. Avast bunu nasıl önleyemiyor?
    2. bu Cracklerin zararı nedir?
    3. Bunu yapan eleman bunu nasıl başarmış

Editör
    Ben kısaca şöyle cevaplayayım.Crack li programlara güvenilmez çünkü bunu yapan kişi ya da grubun güvenlik programında arka kapı diyeceğimiz açık bırakıyor olması muhtemeldir.Aklı selim düşününce de bilgisayarlarımızı koruması için yüklediğimiz cracklı programlar bizi ne kadar koruyabilir? Yanılmıyorsam eset de vardı.Cracklı programlarda her ne kadar güncelleme yapıldı dese de aslında güncelleme yapılmıyordu.(program kendi kendini kandırıyor yani) Bu adamlar bunu nasıl başarmış dersek de yetenekli insanlar sadece aydınlık tarafta yok.
    DİZÜSTÜ :
    Zemana antiloger
    Zemana AntiMalware premium

MASAÜSTÜ PC :

Zemana antiloger

Üye
    Alıntı osmandemi Mesajı Göster
    Ben kısaca şöyle cevaplayayım.Crack li programlara güvenilmez çünkü bunu yapan kişi ya da grubun güvenlik programında arka kapı diyeceğimiz açık bırakıyor olması muhtemeldir.Aklı selim düşününce de bilgisayarlarımızı koruması için yüklediğimiz cracklı programlar bizi ne kadar koruyabilir? Yanılmıyorsam eset de vardı.Cracklı programlarda her ne kadar güncelleme yapıldı dese de aslında güncelleme yapılmıyordu.(program kendi kendini kandırıyor yani) Bu adamlar bunu nasıl başarmış dersek de yetenekli insanlar sadece aydınlık tarafta yok.
    Burası yanlış, Esetin update çektiği dosya boyutuna bakarsanız gerçekten update yapıp yapmadığını anlarsınız. Crack yazma işi aslına bakarsanız o kadarda komplike değil, örnek olarak TNOD var mesela ESET için serverdan çektiği User ID ve Password'ü direkt olarak Esetin arayüzü üzerindeki textboxlara girip onaylıyor. Tam anlamıyla crack sayılmaz belki ama iyi iş gören bir betik. Gerçek bir crack için yazılımın çekirdek dosyalarını decrypt etmek ve assembly incelemesinden sonra reverse ederek yazılımın temel dosyalarını patchlemek yeterli. (Tabii ki basit bir işlem değil) Bunun dışında asla crackli yazılım kullanmayın. Kullanıcaksanız bile crack'i iyice analiz ettikten sonra kullanın.

sudo apt-get install Freedom
    Malicious code researcher

Editör
    Açıklama için teşekkürler.Ben bu güncelleme ile ilgili yaptığım açıklamayı eset türkiye yöneticilerinden birinin(şu an hatırlamıyorum) verdiği bir röportaj da okumuştum.Yanlış olmasa gerek tüm cracklı sürümler böyle demiyorum ama bu şekilde olan sürümde olabilir diyorum.Tabi sizin dediğiniz şekilde kullananda vardır.Ama normal bir ev kullanıcısı analiz yapamaz bence yüklenen crack zararlı olması da yüksektir.
    DİZÜSTÜ :
    Zemana antiloger

MASAÜSTÜ PC :

Zemana antiloger

Üye
    Haklısınız, yukarıdaki ifadem güncel olarak piyasada bulunan crackler hakkındaydı. Dediğiniz (kendini kandırma) durumuyla daha önceki yıllarda (2005-2006) yaptığım incelemelerde bende karşılaştım ESET'in 3. versiyonu üzerinde bulunan bir açıktı ve el ile ESET'in update çektiği serverı değiştirmeye izin veriyordu. Kötü niyetli kişiler kendi serverlarını bu açığı kullanarak (sınırsız olarak lisans vaat ederek) diğer kullanıcıların AntiVirüs yazılımlarına entegre ettiler.
    Konu Freedom for US tarafından (15-05-2013 Saat 00:57 ) de değiştirilmiştir.

Editör
    Açıklama için teşekkür ediyorum.Kolay gelsin
    DİZÜSTÜ :
    Zemana antiloger

MASAÜSTÜ PC :

Zemana antiloger

Müdavim
    1. Avast bunu nasıl önleyemiyor?
    Avast ve benzeri firmalar herşeyin farkında. Direkt engellemiyorlar çünkü onlar için ne kadar çok kullanılırsa ne kadar çok bilinirse program o kadar iyi ama korumuyor kesinlikle. Avast free bile crackli avasttan çok daha iyi bir koruma sunuyor kullanıcıya.

Bu konuyla ilgili çok güzel bir anım var. Ev arkadaşım sağdan soldan bulduğu kaspersky keyleri ile pc sini koruyordu ve havasını da atıyordu en iyisini kullanıyorum diye. Ama çok olmadan pc si acayip yavaşlamıştı benden yardım istedi. Direkt kasperskyı kaldırıp yerine avast free kurup tarattık bir ton virüs temizledik. Daha da kırılmış antivirüs kullanmadı.

2. bu Cracklerin zararı nedir?
    Kimse babasının hayrına program kırıp crackleyip dağıtmaz hoş arasına trojen, backdoor koymasa da crack yapmak çok yanlış ve hırsızlıktan başka bişey de değil.

En masum crackler bile sizin kişisel bilgilerinizi çalmak kredi kartı bilgilerinize ulaşmak için yapılmıştır. Cracklerle birlikte sizin bilgisayarınızı ele geçirebilirler sizin haberiniz olmadan pc nizi zombi bilgisayara dönüştürerek bot- net saldırıları yaparlar böylece sizi büyük bir suçun içine çekebilirler. Benim haberim yoktu gibi sebepler sizi kurtarmaya yetmeyebilir.

Artı crackli program kullanmak büyük de bir suçtur. Firma dava açarsa kesin kazanır cezası neyse çekersiniz.

Mesela microsoft korsan kullananlara bir dava açsa bir dünya insanın başı ağrır. Ama windowsa alışsın nasıl olsa ilerde lisans alır diye böyle bişey yapmıyorlar ama bu riski almaya değmez.

İyi ki varsın Doctus (Usta).

Müdavim
    Eset hakkında soyle bir tez var aslinda eset kotu program degil crack kullananlar sikayetci deniyor ucretli full surum eset cok iyi yazilim deniyor bu teze katiliyormusunuz.

Üye
    Alıntı nevrans Mesajı Göster
    Eset hakkında soyle bir tez var aslinda eset kotu program degil crack kullananlar sikayetci deniyor ucretli full surum eset cok iyi yazilim deniyor bu teze katiliyormusunuz.
    Bu teze katılmıyorum

Editör
    Alıntı nevrans Mesajı Göster
    Yok öyle birşey.Orjinal lisanslı kullanıyorum.Ben beğeniyorum ama test sonuçları ortada eski gücünde değil
    DİZÜSTÜ :
    Zemana antiloger

MASAÜSTÜ PC :

Zemana antiloger

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Avast Antivirüs 1 yıllık [KAMPANYA]
    By ceyhansuyu in forum Eski Kampanyalar
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 21-08-2012, 22:10
  2. Cevap: 1
    Son Mesaj: 30-07-2010, 18:13
  3. Avira Premium kadar iyi Free bir Antivirüs arıyorum.
    By bıu in forum Anti-Virus Yazılımları
    Cevap: 13
    Son Mesaj: 07-09-2009, 04:47
  4. Avast ne kadar sayıda virüs imzası tanıyor?
    By placebo1258 in forum avast!
    Cevap: 17
    Son Mesaj: 11-06-2008, 12:12
  5. Hangi Antivirüs Ne Kadar Ram Yiyor????
    By guven48 in forum Anti-Virus Yazılımları
    Cevap: 15
    Son Mesaj: 31-01-2007, 19:50