2 / 3 Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 11 - 20 arası

Konu: Kaspersky Lisansları İle İlgili Yeni Uygulamaya Dikkat.

Üye mert89 - ait Avatar
    kaspersky helyum ile davalık dava isveçte devam ediyor.kasperky bunu yapmasının tek amacı helyum u zor durumda bırakmak. 50 tl ye aldıgım kasperky urunun 3 gundur kendını güncellemıyor.en sonunda nalet olsun dedım kaldırdım.bu satten sonra butun test mestlerde yuzde 100 luk basarı gosterse.1 milyon kişi tavsiye etse.kasperky kullanmam artık.Bu aslında turk halkına verılen değeride gösteriyor.Türk halkına açıkca enayi muamelesi yapılıyor.

Müdavim
    benim orjinal para verip aldığım lisansım var helyumdan aktive ettim. baya da kulandım ancak çok az virüs buluyor ve pc mi çok yoruyordu yani kasperskydan umduğum kaliteyi hiç bulamadım. lisansı almadan önce belki orjinal lisans satın alsam gerçek kasperskyın gücünü görürüm diye umut ettim ancak hayal kırıklığına uğradım ya da benim beklentim çok fazlaydı.. daha 200 günü varken kaldırdım. yani maksadım karalamak değil ama dünyanın 1 numaralı antivürüs programı böyle olmamalı. pc de zararlı olduğuna 100 de 100 eminken kaspersky tüm ayarlar full iken bu zaralıları teğet geçmesi ve çok az virüs tespiti kesinlikle tesadüf değildir bana göre. şu anda (hiç kimseye tavsiye etmiyorum) kırılmış nod32 kullanıyorum acayip memnunum çok güzel virüs ve zararlı yakalıyor. Denk gelirse bir daha nod32 lisansı alacağım. Kaspersky daha da kullanmam.

İyi ki varsın Doctus (Usta).

Emektar Editör petrolhead - ait Avatar
    Alıntı mert89 Mesajı Göster
    kaspersky helyum ile davalık dava isveçte devam ediyor.kasperky bunu yapmasının tek amacı helyum u zor durumda bırakmak. 50 tl ye aldıgım kasperky urunun 3 gundur kendını güncellemıyor.en sonunda nalet olsun dedım kaldırdım.bu satten sonra butun test mestlerde yuzde 100 luk basarı gosterse.1 milyon kişi tavsiye etse.kasperky kullanmam artık.Bu aslında turk halkına verılen değeride gösteriyor.Türk halkına açıkca enayi muamelesi yapılıyor.
    Kaspersky Helyum yüzünden Türkiye pazarını riske etmez bence.Başka sebepleri vardır bu uygulamanın.

Emektar Editör Tuna - ait Avatar
    Arkadaşlar merhaba;
    Kaspersky ile Helyum arasında şuanda süren bir dava var. Kaspersky' nin Helyum ile disb. sonlandırması ve Türkiye pazarını Dubai de ki merkezden yönetecek olmasından ve bazı diğer sebeplerden dolayı açılmış bir dava bu. Davanın temel sebebi ise Helyum' un Trend Micro disb. alarak Kaspersky ile olan anlaşmasını ihlal etmesidir.
    Gerekli basın açıklamaları Helyuım;
    http://www.helyum.com.tr/duyurular-icerik.php?id=125
    http://www.helyum.com.tr/duyurular-icerik.php?id=102

Kaspersky Basın Açıklaması;
    http://www.kaspersky.com/about/news/...tion_in_Turkey

Şimdi şöyle bir yorum yapmak istiyorum;

Bir sözleşme ihlali varsa Kaspersky sözleşmesini iptal etme hakkını saklı tutar. Çünkü Helyum ile Kaspersky arasında ki ortaklık iş ortaklığıdır ve burada hepimizin bildiği gibi patron Kaspersky' dir. Ben Helyum Bilişimi aynı zamanda yakından tanıyan biri olarak şunu söylüyorum. Eğer Helyum' dan aldığınız bir lisans yüzünden sorun yaşıyorsanız bunu önce Helyuma bildirin daha sonra çözüm gelmezse Kaspersky' e bildirin. Daha da olmadı mı? Kaspersky' i ve Helyum' u dava edebilirsiniz ki bu davayı kazanırsınızda. Şirketler arasında ki uyuşmazlıklar yüzünden müşterilerin parasını ödeyip aldığı hizmetin kısıtlandırılması/ sonlandırılması hem Türkiye Anayasısına hemde Uluslararası Yasalara aykırıdır.

Dediğim gibi ilk önce sorunları gerekli yerlere bildirin. Ardından çözümü mahkemede arayabilirsiniz. Şuan tek istediğim şey keşke yaşadığınız problemi yaşayan bir satın alma yapmış olsaydım. Daha önce buna benzer bir olay Bitdefender ile Finlandıya tedarikçisi arasında yaşandı ve dava açan bir kişi dünya yüküyle tazminat aldı.
    Konu Tuna tarafından (04-08-2012 Saat 19:26 ) de değiştirilmiştir.

Editör Orkun - ait Avatar
    Ben direk olarak www.kaspersky.com üzerinden lisans satın alıyorum, geçtiğimiz yıl bu yıl satın aldım ve hiç sorunla karşılaşmadım.

Üye kavaklı - ait Avatar
    ben kime güveneceğime henüz karar verebilmiş deyilim...karar verene kadar lisans sürelerim dolmaz umarım....
    bugüne kadar sıkıntı yoktu defalarca formatta kurulum yapıyordum..bugün ssd takıp formatladım o meşum uyarıyı verdi...diğer makineye kurulu olanı denedim aynı uyarı..
    işin açıkçası mahkemelerle uğraşamam ne zamanım var nede takatim...kasperskyyi arayacağım düzeltirlerse yola devam yoksa free mse ellerimden öpüyor..hatta norton 360 boşta ister istemez onu kurarım...
    söylenenlerle söylentiler aynı olabilir,fakat sonuç doğru olmayabilir.Kavaklı

Üye kavaklı - ait Avatar
    kaspersky heriki ürün lisansımı yenileyip özür karşılığı süreyi BİR YIL uzattı...

Müdavim
    Alıntı kavaklı Mesajı Göster
    kaspersky heriki ürün lisansımı yenileyip özür karşılığı süreyi BİR YIL uzattı...
    kaspersky büyüklüğünü göstermiş hayırlı olsun.
    Konu ceyhansuyu tarafından (22-08-2012 Saat 16:54 ) de değiştirilmiştir.

Üye kavaklı - ait Avatar
    Alıntı ceyhansuyu Mesajı Göster
    benim orjinal para verip aldığım lisansım var helyumdan aktive ettim. baya da kulandım ancak çok az virüs buluyor ve pc mi çok yoruyordu yani kasperskydan umduğum kaliteyi hiç bulamadım. lisansı almadan önce belki orjinal lisans satın alsam gerçek kasperskyın gücünü görürüm diye umut ettim ancak hayal kırıklığına uğradım ya da benim beklentim çok fazlaydı.. daha 200 günü varken kaldırdım. yani maksadım karalamak değil ama dünyanın 1 numaralı antivürüs programı böyle olmamalı. pc de zararlı olduğuna 100 de 100 eminken kaspersky tüm ayarlar full iken bu zaralıları teğet geçmesi ve çok az virüs tespiti kesinlikle tesadüf değildir bana göre. şu anda (hiç kimseye tavsiye etmiyorum) kırılmış nod32 kullanıyorum acayip memnunum çok güzel virüs ve zararlı yakalıyor. Denk gelirse bir daha nod32 lisansı alacağım. Kaspersky daha da kullanmam.
    inanın değişik makinelerde değişik güvenlik programları kullandım(hepside lisanslı) KİS in verdiği güveni pek yakalayamadım(şahsi fikrimdir)hele reklam engelleyici konumunu hiçbirşeye değişmem...

Müdavim
    Daha önceki postlarda kaspersky'dan memnuniyetsizliğimi dile getirdiğim halde, kullanım sayısını aştınız bahanesiyle iptal ettikleri lisans probleminin çözülmesini rica ettim. 2 veya 3 gün sonra benden özür dildiler ve yeni lisans kodu gönderdiler.

Lisansınızın hala süresi varsa ve programı hala aktive edemiyorsanız;

İlk önce http://kaspersky.cccmos.com'a gidip üye olunuz. Daha sonra Talep gönder linkinden kaspersky departmanlarından "Kaspersky Aktivasyon Kodu Problemleri" seçiniz. Daha sonra keyinizi ve referans kodu ve diğer bilgilerinizi girip gönderiniz. İşlemlerinizin hızlı ilerlemesi için kaspersky Türkiye (212) 573 15 75 'i arayınız.

2 / 3 Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Google'ın 'yeni sözleşme'sine dikkat!
    By İSS in forum Internet ve Network
    Cevap: 26
    Son Mesaj: 19-03-2012, 11:38
  2. Firefox'un Yeni Sürümüyle İlgili Problemlerim
    By McScReaM in forum Mozilla Firefox
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 20-08-2011, 08:24
  3. Kaspersky İle İlgili Bir Sorun?
    By fdciyiz.yetkinf in forum Kaspersky
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 14-02-2009, 09:21