Toplam 4 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 4 arası
    Üye

Sorun: Sistem Kurtarma

İyi akşamlar herkese.
    Şuan kullandığım bilgisayar HP Compaq Mini CQ10-500. Windows 7 Starter işletim sistemi kullanıyorum. Sorun şu: Sistem geldiğinde D sürücüsünde sistemin ilk halini yeddek almışlar ve Recovery Manager ile herhangi bir sorun olduğunda sıfırdan kurulum yapmamı sağlıyordu. Yalnız şöyle bir uyarı çıktı.

Resimde kırmızı ile yazılan "Bilgisayarınız da kurtarma bölümü yok" uyarısı çıktığından bu yana D sürücüsündeki yedekten geri yükleme yapamıyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu arada konuyu yanlış yere açtıysan özür dilerim.

SAYGILARIMLA

Emektar Editör
    Sorununuza tam bir çözüm bulamadım ne yazık ki. Ancak şöyle bir önerim olucak;
    - Bilgisayarınıza herhangi bir DVD' den normal şekilde Windows 7 kurun. Ancak bunu yaparken Laptopun altında bulunan CD-Key' i kullanın. Şuan elimizde orjinal bir Windows 7 var.
    - Sonraki adım ise, HP' nin internet sitesinden bilgisayarınıza uygun sürücüleri tek tek indirip kurulum yapın.
    * Teknik serviste bu olayı belli bir ücret karşılığında yapıyorlar sanırım toplamda 150 $ olması gerekiyordu. Sonra size birde kurtarma DVD' si veriyorlardı.
    Seçim sizin

Umarım yanlış anlamamışımdır, yukarıda anlattıklarım Bilgisayarına format atmanız ile ilgili bir çözüm önerisi.

Eğer böyle bir niyetiniz yoksa yukarıdakileri uygulamaya gerek yok. Elinizde bir Kurtarma CD' si var ise oradan deneyebilirsiniz. Sorun Kurtarma kısmının görünmemesi ise;
    - O bölümün varlığından emin olun. Yanlışlıkla yada bir zararlı tarafından silinmiş olabilir.
    - Eğer bölüm var ise, Dosya birleştirmesi yapın ve dosya formatınızın NTFS olduğundan emin olun. HP Fat32 sistemleri okumakta zaman zaman zorluk çekiyor.
    Konu Tuna tarafından (16-07-2012 Saat 21:38 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    Alıntı Tuna Mesajı Göster
    Sorununuza tam bir çözüm bulamadım ne yazık ki. Ancak şöyle bir önerim olucak;
    - Bilgisayarınıza herhangi bir DVD' den normal şekilde Windows 7 kurun. Ancak bunu yaparken Laptopun altında bulunan CD-Key' i kullanın. Şuan elimizde orjinal bir Windows 7 var.
    - Sonraki adım ise, HP' nin internet sitesinden bilgisayarınıza uygun sürücüleri tek tek indirip kurulum yapın.
    * Teknik serviste bu olayı belli bir ücret karşılığında yapıyorlar sanırım toplamda 150 $ olması gerekiyordu. Sonra size birde kurtarma DVD' si veriyorlardı.
    Seçim sizin

Umarım yanlış anlamamışımdır, yukarıda anlattıklarım Bilgisayarına format atmanız ile ilgili bir çözüm önerisi.

Eğer böyle bir niyetiniz yoksa yukarıdakileri uygulamaya gerek yok. Elinizde bir Kurtarma CD' si var ise oradan deneyebilirsiniz. Sorun Kurtarma kısmının görünmemesi ise;
    - O bölümün varlığından emin olun. Yanlışlıkla yada bir zararlı tarafından silinmiş olabilir.
    - Eğer bölüm var ise, Dosya birleştirmesi yapın ve dosya formatınızın NTFS olduğundan emin olun. HP Fat32 sistemleri okumakta zaman zaman zorluk çekiyor.

Yardımın veönerin için teşekkür ederim. Dün akşam sistem tamamen göçtü. O yüzden format attım. Sorun da halledildi. Sadece Windows 7 CD'ni USB Belleğe atmak biraz uğraştırdı. Minibookta CD sürücü olmadığı için ya UBS bellekten yada harici CD/DVD oynatıcıdan boot edilebiliyor.

Emektar Editör
    Sorununuzun çözüldüğüne sevindim Evet minibooklarda öyle bir sorun var ve bu kullanılabilirliği düşürüyor bence. Gerçi konuşulanlara göre minibooklar için geliştirilen yeni bir yazılımla bu tip işlemler daha raht gerçekleştirebilecekmiş ( Harici ortamlara gerek duyulmadan )

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. veri kurtarma
    By 7gun in forum Açık Kaynak Yazılımlar
    Cevap: 16
    Son Mesaj: 12-04-2012, 21:17
  2. MyDISK Veri Kurtarma, Data Kurtarma
    By mydisk in forum Donanım
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 04-01-2012, 11:08
  3. veri kurtarma
    By xrapman in forum Microsoft Windows İşletim Sistemleri
    Cevap: 9