1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası

Konu: mozilla acayip derecede ram yiyor

Üye JM_JM - ait Avatar

mozilla acayip derecede ram yiyor

1 saattir nette dolaşıyorum. 2 sekme açık bir şekilde resim aldım.

win 7 32 bit, 2 gb ram

ilk başlarda 100-200 arası gidiyor fakat ilerleyen dakikalarda artıyor
    Memory Fox eklentisini kullanıyorum
    hangi tarayıcıyı önerirsiniz?

Üye
    Google Chrome öneririm dostum.

3 sekme açık bunların biri facebook diğer ikisi youtube sayfası.

Üye tyler78 - ait Avatar
    Ben de yaklaşık 6 saattir Firefox'u hiç kapatmadan geziyorum. Şu an toplamda 9 sekme açık ve 550mb kullanıyor. Ki 17 eklenti mevcut. Eğer böyle 1gb'ın üstüne çıkıyorsa sorununuz büyük ihtimal bellek sızıntısıdır. Bir veya birkaç eklenti yüzünden olması olasıdır. Başka bir tarayıcı aramak yerine Firefox'u komple kaldırın. Son sürümü indirip eklentisiz bir şekilde kullanmayı deneyin. Memoryfox gibi eklentileri ise hiç kurmayın. Eklentisiz Firefox'un her tarayıcıdan daha az bellek kullandığına şahit olabilirsiniz böylece. Eklentiler ve pluginlerle Firefox'u şişirip de Firefox'u kötüleyenlerden olmayın.

Şef DrOpMaN® - ait Avatar
    Sayın @tyler78

Firefox'un Ram harcamasından ben de muzdaribim. Bana hiçbir eklentisini kurmadan kullanacağım, bir sürüm veya kurulum yöntemi söylermisiniz.

Teşekkürlerimle.
    İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli !

Üye
    Eklentiler elle kuruluyor. Bu nedenle sadece ad block plus eklentisini kurup başka birşey kurmamanızı önereceğim. Bu sayede ben yaklaşık 70 civarı sekme ile yaklaşık 350 mb ram tükettiğini yaşayarak biliyorum.

Ama bu sorunun tek nedeni eklentilerde değil. Facebook gibi iz süren çerezler tarayıcıya entegre olarak ta çalışabildiklerinden fazladan ram tüketimine etkileri çok büyük. Zira aynı anda çok sayıda farklı ipe bağlantı gerekiyor ki bu da tüketimi artırıyor.

Şef DrOpMaN® - ait Avatar
    Teşekürler sayın @arpanet

Çok ciddi sorun yaşıyorum Firefox ile ilgili. NetBook ile kullanamaz oldum resmen. Zaten cofigurasyonları düşük cihazlar; Firefox ile hiç bir şey yapamaz oldum.

Opera, Chrome ile sorunsuz kullanıyorken Firefok açtığımda herşey felç olmakta...

Yok mudur bunun lite, small vs. bir kurulumu. Hiç bir eklenti istemiyorum yeterki çalışsın.
    İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli !

Emektar Editör uk87 - ait Avatar
    Tamda şimdi kou açacaktım, firefox'a ne oldu anlayamıyorum son zamanlarda inanılmaz bir ram tüketimi, bir sekme sadece facebook açıkken yanıtvermiyor moduna geçiyor ve zaman zaman 500-600 mb gibi uçuk bir ram harcıyor kapatıp açınca düzeliyor, çok rahat oynadığım flash oyunları oynayamaz oldum. Eklentisizde sorunlu, eklentiylede, 1 ay kadar öncesinde 5 tane eklentiyle müthiş stabil çalışan firefox'a ne oldu anlamış değilim. Sistemde tamamen Revo uninstaller programıyla kaldırıp tekrar kurulum yaptım sonuç yine aynı.

Benzer problemler yaşayan yok mu ?

Üye mTn - ait Avatar
    Arkadaşlar Firefox görev yöneticisinde tek işlem olarak iş gördüğündendir. Dolayısıyla firefox'u hiç kapatmadan farklı sekmelerde dolaşıp tek firefox oturumu ile bir sürü sekme gezintisi yaptığınızda belli bir zaman sonra aşırı ram kullanması normaldir.
    --Buna çare belli aralıklarla firefox'u kapatıp yeniden açmaktır.

Genel olarak, yeni başlangıçta ve aynı anda 3-4 gibi sekme açık iken firefox diğer TÜM tarayıcılardan daha az ram tüketiyor.

Ama bu unutulmamalıdır ki İŞLEMCİ ram'dan daha önemlidir ve asıl dikkat etmemiz gereken tarayıcının az işlemci kullanmasıdır.
    Ekstradan %1 işlemcimi kullanacağına 100mb fazladan ram kullanmasını yeğlerim.

Tabii bu benim düşüncem.
    Sana selam olsun,
    Zincirin, zulmün kar etmediği,
    Kırbacın kar etmediği,
    Büyük tahammül!

İşlemci kullanımıda artıyor bazen ki hesas yanıt vermeme ondan oluyor gibime geliyor da zararlı da olabilir, bir başka sitede Hijack this yaptırıyorum ama firefox daha önce böyle sorunlar yaşatmıyordu ...

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. İyi Derecede Excel Bilen Var mı?
    By Keabus in forum Microsoft Windows Yazılımları
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 03-03-2009, 22:27
  2. İnanılmaz derecede yavaşlayan PC
    By smahan61 in forum Bilgisayar Zararlıları
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 21-12-2008, 15:27
  3. Sandisk 32GB SDHC(bir oturuşda HD Video yiyor)
    By riza58 in forum Taşınabilir Teknolojiler
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 05-02-2008, 00:48
  4. Hangi Antivirüs Ne Kadar Ram Yiyor????
    By guven48 in forum Anti-Virus Yazılımları
    Cevap: 15
    Son Mesaj: 31-01-2007, 19:50
  5. Babylon neden %50 işlemci yiyor?
    By stoopidbeast in forum Microsoft Windows Yazılımları
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 13-03-2006, 19:59

Tags for this Thread