1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Avira In Product Messaging (IPMGUI.exe) Uyarısı

Merhaba Sayın Doctus Ailesi,

Sizler sayesinde yıllar önce kullanmaya başladığım Avira AntiVir Free anti virüs programını 2011 yılında da kullanmaya devam ediyorum ancak son zamanlar 20122 versiyonunun "reklamını" yapan "Avira In Product Messaging" adında ipmgui.exe dosyası tarafından kontrol edilen bir uyarı sürekli karşıma çıkıyor ve satın almak konusunda beni zorluyor çünkü "Bir daha gösterme" gibi bir seçeneğe sahip değil. :/

Ben önümüzdeki yılda da Avira Free versiyonunu kullanmak istiyorum ve bu uyarı beni deli ediyor. :/ Aramalarıma göre bu forumda buna dair bir paylaşım olmamış. Yabancı kaynakları da taradım ancak çözüm alamadım.

Sizler ne önerirsiniz?

Not: Şu an için uyarıyı gösteren bir SS'im yok ama en kısa zamanda bu mesaja eklemeye çalışacağım ayrıca Avira Free 12 kullanıyorum ve işletim sistemim Windows 7 32bit.

Şimdiden teşekkürler, hepinize iyi çalışmalar.
    Sevgilerimle.

Üye
    Mesajımı düzenleyemedim, sürekli çıkan uyarı/reklam şöyle:

Editör
    Buradaki adımları uygulayın...

Sağlıcakla kalın, çözüm için Doctus'u seçtiğiniz için teşekkürler...

Üye
    Merhaba,

Yabancı kaynakları tararken bu dökümana ulaşmıştım ancak çözümün bu olmadığını düşünmüştüm. Anladığım kadarıyla bu değişiklik avnotify.exe programcığı üzerinde ayarlamalar yapıyor. Ancak benim aldığım uyarı bundan bağımsız olduğu için (sanırım bilinçli olarak yapılıyor :/) bu yöntem işime yaramayacak.

Bu yöntemi ipmgui.exe için uygulamayı düşündüm ama bu da şu durumda yapabileceğim bir şey değil gibi görünüyor. (Henüz kayıt defteri ipmgui.exe ile ilgili bir arama yapmadım.)

Cevabınız için teşekkür ederim.

Üye
    Merhaba

Soyle bir cozum gostermisler (Bu bir alintidir):

I had the same problem with Avira 2012, the nagscreen that pops us every now & then in the systray; & likewise full-screen when updating. Try this one out, it worked for me - no more systray & update nagscreen, startup & updating is now faster.

Right click Avira systray icon, click Configure Avira. Click Expert mode. Click Security. Uncheck System Protection, Product Protection. & Protect Files. Click Apply, Click OK. You will be asked to reboot.

After the reboot, Open Avira Program Folder, look for the file ipmgui.exe ( an Avira In-Product module and a resource hog) and move it to a place of your choice. Open Configure Avira again, put back the check marks removed earlier. Reboot. Hope this helps.

Müdavim
    Görev çubuğundaki Avira simgesine sağ tıkla My Communication Settings ayarlarına girip hepsini kapalı duruma getirin.

Üye
    Alıntı EdiMax Mesajı Göster
    Merhaba

Soyle bir cozum gostermisler (Bu bir alintidir):

I had the same problem with Avira 2012, the nagscreen that pops us every now & then in the systray; & likewise full-screen when updating. Try this one out, it worked for me - no more systray & update nagscreen, startup & updating is now faster.

Right click Avira systray icon, click Configure Avira. Click Expert mode. Click Security. Uncheck System Protection, Product Protection. & Protect Files. Click Apply, Click OK. You will be asked to reboot.

After the reboot, Open Avira Program Folder, look for the file ipmgui.exe ( an Avira In-Product module and a resource hog) and move it to a place of your choice. Open Configure Avira again, put back the check marks removed earlier. Reboot. Hope this helps.
    Merhaba,

Çözümü denedim, sadece ben "Security"de hosts dosyasının korumasını zaten kaldırmış olduğum için yeniden başlatma gerektirmedi, böyle olunca direkt dosyayı masaüstüne taşıyıp korumaları tekrar açtım. Sanıyorum ki adımlarda yeniden başlatma önemli bir işlem değil.

Belirli süre aralığında görünüyordu bu uyarı/reklam. Yarına kadar bekleyip, gözlemleyeceğim eğer çalışıyorsa tekrar mesaj gönderirim.

Yardımın için teşekkür ederim.

Alıntı hitman Mesajı Göster
    Görev çubuğundaki Avira simgesine sağ tıkla My Communication Settings ayarlarına girip hepsini kapalı duruma getirin.
    Merhaba,

Sanıyorum ki Avira Free kullandığım için "My Communication Settings" açılır listede görünmedi. Ayarlar içerisinde de bulamadım. Eğer denediğim çözüm çalışmazsa bu konuyu araştırıp, bu ayarı bulmaya çalışacağım.

Teşekkürler.

Üye
    Merhaba arkadaşlar,

EdiMax'ın alıntıladığı çözümü kullanarak bu uyarı/reklamdan kurtulabildim. Çözümü kısaca Türkçe anlatayım:

Başlat çubuğunda, sağ tarafta bulunan Avira systray simgesine sağ tıklayıp "Configure Avira Antivirus" seçimini yapın. Ardından açılan pencerede, önce "Expert mode"un açık olduğundan emin olun ve solda "General" listesi altında "Security" sekmesine tıklayın. Bundan sonra açılan bölümde aşağıdaki resimde gösterilen dört adet seçili butonu, işaretsiz hale getirip, "Apply" butonuna tıklayın ve eğer yazılım sizden bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı istiyorsa bunu yapın ve geri dönün.

Daha sonra Program Files altındaki Avira klasöründen "ipmgui.exe" dosyasını bulun, ve adını değiştirin (isterseniz silebilir başka bir yere taşıyabilirsiniz ama belki ihtiyaç olur). Bi önceki paragrafta anlattığım işlem size bunu yapabilmenizi sağlayacaktır.

Bu işlemden sonra da ilgili "Security" sekmesine gelin ve işaretini kaldırdığınız dört butonu tekrar işaretleyin. Eğer yazılım sizden bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isterse, bunu yapın.

Tekrar döndüğünüzde artık o uyarı/reklam çıkmıyor olacak.

Herkese iyi forumlar.

Üye
    Her ne kadar bu sorunu çözse de ilk güncellemede aynı dosya tekrar geliyor. Ve aynı şey sürekli görünmeye devam ediyor. :/ Ne önerirsiniz? Başka bir sürüm, başka bir antivirüs?

Üye
    Ücretsiz bir yazılım kullanmakta kararlıysanız Avast! Free 6 iyidir.
    Avast! kendini çok geliştirdi Avira Free ye artı olarak bir sürü koruma kalkanına sahip.

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. TT Sitesinde Avira Uyarısı
    By kaburga in forum Avira AntiVir
    Cevap: 24
    Son Mesaj: 22-01-2010, 18:36
  2. avira c++ virüs uyarısı
    By mehmetaras in forum Avira AntiVir
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 14-09-2009, 21:18
  3. Avira Zararlı Uyarısı?
    By Anıl Özdemir in forum Avira AntiVir
    Cevap: 18