Toplam 3 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 3 arası
    Üye

Thunderbird yedekleme sorunu [Çözüldü]

Arkadaşlar çöken Windows XP'den bir veri kurtarma şirketi Thunderbird'deki tüm e postaları ve adres defterimi kurtardı ve dosyaları bana ulaştırdı. Kendi ofislerinde de verinin kurtarıldığını gördüm.

Ancak şu anda elimdeki kurtarılmış dosyaları (İşletim sistemimi Win 7'ye çevirdim) ne yaparsam yapayım düzgün olarak nereye yapıştracağımı bilmiyorum. Her yolu denedim ancak olmuyor.

Profiles,Crash Report, Registry.dat,udates,mail vs. gibi çok sayıda dosya ve klasör elimde duruyor. Acaba sorun XP-7 farklılığından veya Thunderbird sürüm farklılığından mı? Ne yapabilirim?

Üye
    Ben Thunderbird'ü kaldırdığım için ayrıntılı olarak yardımcı olamayacağım... Ben yapmıştım ama şu anda çok ayrıntılı hatırlayamıyorum...

1) Programın posta kutusu ayarlarının yapıldığı bölümde Gelen, Giden, Taslak, Çöp Kutusu gibi dizinlerin konumları el ile ayarlanabiliyor. Örneğin Belgeler dizini altında bir Thunderbird dizini yaratarak orayı gösterebilirsiniz. Bu sorununuzu tam olarak çözemeyebilir, bunu yapmayıp aşağıdaki 2. yolu deneyin...

2) Kullanıcı dizininizin altında APPDATA dizini var, o dizinin içinde en altta ROAMING dizini var, bu dizinde THUNDERBIRD dizinini göreceksiniz. Orada zxercvtbyunmıoöpç23456 gibi şifre gibi oluşturulmuş bir dizin de var, işte PROFILES.INI dosyasında da bakılacak dizinin adı da zxercvtbyunmıoöpç23456 olarak gözükür. Not Defteri programıyla bu dizinin adını C:\Users\Kullanıcı adınız\Documents\Thunderbird olarak değiştirirseniz, Thunderbird artık bu dizin ile çalışır.

Thunderbird kullanan arkadaşlar daha ayrıntılı yardımcı olabilirler...

Bir düzeltme ve ekleme yapmak istiyorum.

AppData\Roaming\Thunderbird dizinini (tam hatırlayamıyorum Mozilla dizini de olabilir) olduğu gibi başka bir diske her gün yedekleyebilirsiniz.

Thunderbird'ü kaldırıp kurduğunuz zaman PROFILES.INI yine rastgele harf ve sayılardan oluşturulmuş yeni bir dizin adını kaydedecektir. PROFILES.INI dosyasından dizin adına müdahale edebilirsiniz, ya da eski dosyaları olduğu gibi yeni bölüme taşıyabilirsiniz.
    Konu Simislov tarafından (09-06-2011 Saat 12:02 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Birleştirme

Üye
    Sorunu yazdıklarınızı uygulayarak çözdüm. Ne kadar teşekkür etsem azdır günlerdir bununla uğraşıyordum.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. thunderbird sorun.[Çözüldü]
    By Vladmir in forum Microsoft Windows Yazılımları
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 23-09-2009, 14:22
  2. Mozilla Thunderbird sorunu...
    By hopelives in forum Microsoft Windows Yazılımları
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 15-01-2009, 18:28
  3. Yedekleme
    By hyau in forum Bakım ve Temizlik
    Cevap: 0