2 / 2 Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 16 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 11 - 16 arası

Konu: Firefox ile online film izliyemiyorum?

Üye BLaZeBLaST - ait Avatar
    Sorununuz itibarı ile ben de şu tespiti kendimce yapabilirim;
    *Önbellek yetersizliği sebebiyle, video bir yerde kesiliyor gibi duruyor fakat sadece divx filmlerde yapması bunun Firefox ile alakadar olmadığını gösterir. O zaman ise yolumuz codeclere ve videoyu oynatmaya yardımcı ara yazılıma gider.

Benim önerim ise şudur;
    *Sisteminizden tüm oynatıcıları, codecleri, bu ve buna benzer multimedya yazılımlarını kaldırın.
    *Firefox'u kaldırın.

*CCleaner ile genel temizlik ve kayıt defteri temizliği yapın.Kayıt defteri temizliğini de kesinlikle atlamayın derim. Eğer bilginiz yok ise;
    * Firefox'u güncel olarak indirip kurun. Mümkünse eklenti kullanmayın çok gerekli gördüğünüz 1-2 eklenti dışında. Çünkü fazla sayıda eklenti Firefox'u hantallaştırıyor. Ben Adblock Plus ve BugMeNot dışında eklenti kullanmıyorum. Bir de isterseniz NoScript kurabilirsiniz. Gene de size kalmış eklenti kısmı ama çok işlem yanında çakışma da getirebilir bilginize.

* K-Lite Mega Codec Pack'i indirin. Media Player Classic oynatıcı ( Win 98deki görseli ile ) ile beraber kurun. Zaten oynatıcı da pakete dahil. Ben de multimedia olayları ile ilgilenen biri olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki "oynatamadığı biçim yok". En azından ben rastlamadım.

Benim tavsiyelerim ve kendi bilgisayarımda başıma gelse uygulayacaklarım bunlar olurdu. Sorununuz devam eder ise, tekrar yazarsınız. Sizinle ilgileneceklerdir.

Bu arada,

K-Lite Mega Codec Pack İndirme Bağlantısı (TIKLAYIN)

Üye
    Alıntı BLaZeBLaST Mesajı Göster
    Sorununuz itibarı ile ben de şu tespiti kendimce yapabilirim;
    *Önbellek yetersizliği sebebiyle, video bir yerde kesiliyor gibi duruyor fakat sadece divx filmlerde yapması bunun Firefox ile alakadar olmadığını gösterir. O zaman ise yolumuz codeclere ve videoyu oynatmaya yardımcı ara yazılıma gider.

Benim önerim ise şudur;
    *Sisteminizden tüm oynatıcıları, codecleri, bu ve buna benzer multimedya yazılımlarını kaldırın.
    *Firefox'u kaldırın.

*CCleaner ile genel temizlik ve kayıt defteri temizliği yapın.Kayıt defteri temizliğini de kesinlikle atlamayın derim. Eğer bilginiz yok ise;

* Firefox'u güncel olarak indirip kurun. Mümkünse eklenti kullanmayın çok gerekli gördüğünüz 1-2 eklenti dışında. Çünkü fazla sayıda eklenti Firefox'u hantallaştırıyor. Ben Adblock Plus ve BugMeNot dışında eklenti kullanmıyorum. Bir de isterseniz NoScript kurabilirsiniz. Gene de size kalmış eklenti kısmı ama çok işlem yanında çakışma da getirebilir bilginize.

* K-Lite Mega Codec Pack'i indirin. Media Player Classic oynatıcı ( Win 98deki görseli ile ) ile beraber kurun. Zaten oynatıcı da pakete dahil. Ben de multimedia olayları ile ilgilenen biri olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki "oynatamadığı biçim yok". En azından ben rastlamadım.

Benim tavsiyelerim ve kendi bilgisayarımda başıma gelse uygulayacaklarım bunlar olurdu. Sorununuz devam eder ise, tekrar yazarsınız. Sizinle ilgileneceklerdir.

Bu arada,

K-Lite Mega Codec Pack İndirme Bağlantısı (TIKLAYIN)

Herşey için tşk ederim üstat, söylediklerini harfiyen yerine getirdim,
    Pc de yüklü K-Lite Codec Pack 6.5.0 (Full), Real Player, QuickTime ve Gom Player gibi Codeck li programları kaldırdım.
    CCleaner pc de zaten yüklüydü en son onunla pc yi bir güzel taradım,
    daha sonra Mozilla nın son sürümünü yükledim,
    devamında K-Lite Codec Pack MEGA yı sizin verdiğiniz adreste download edip yükledim
    Yine bunun devamında Divix in resmi sitesinden Divx Plus Codec Pack ve Divix HiQ + Web Player Beta Pc ye yükledim.
    Sizin önerdiğiniz Adblock Plus ve No script de yükledim, iyide oldu reklamlardan gına gelmişti
    Pc nin hardiskinde çok az bir boşluk var, pc de yüklü olan programları ve hardisk boyutunu aşağıda ek olarak görebilirsiniz.
    Mozilla da yüklü olan eklentiler de aşağıda sıralanmıştır. Yanlız mozillada yüklü bulunan eklentiler kısmında ki
    ( Conduit Engine 3.3.3.2 ve Startup.service 0.2 ) nin ne olduğunu bilemediğimden dolayı kaldırmayı uygun bulmadım.

__EK NOT: Gom player, real player pc de olmazsa olmazlarımdandır, hadi gom playeri sildik diyelim, real player ile video indiriyorum,
    real playeri tekrardan kurmamın bir sakıncası olurmu acaba ?
    Ayriyeten Quicktime pc de yüklüydü sanırım buda bazı sitelerdeki video oynatma programıdır,
    bunu da tekrar yüklemek gerek mi pc ye...?

__Not: Mozilla kullanılan eklentiler aşağıda belirtilmiştir.

Conduit Engine 3.3.3.2
    Java Console 6.0.25
    LastPass 1.73.0
    NoScript 2.1.0.5
    Startup.service 0.2

__Yarın akşam sorunumun devam edip etmediği hakkında bilgi verilecektir. YARDIMLARINIZ DAN DOLAYI ÇOK AMA ÇOK TŞK EDERİM, SAYGILAR...
    Eklenmiş Dosya Eklenmiş Dosya

Üye
    Üzgünüm ama tüm bunları yapmama rağmen hala sorunum çözülmedi, geriye hardisk in fazla dolu olması kaldı, en son ne var ne yok silicem ...Hala bir çözüm yolu bulamadım ne yazık ki

Aslında K-Lite dışında eski alışkanlıklarınızı tekrar yüklemenizin gereği yoktu bence. Mevcut sistem ile de divx izleyebilirdiniz.(online)

Harddiskteki mevcut alan yeterli görünüyor. Yani netten BD film izlemiyorsanız , HDdeki alan yeterli. Belki de önbellek yeterli değildir düşüncesindeyim fakat sınırlandırma yapmadı iseniz atanan bellek genişlemeli aslında.

Bence her şeyi(codec, oynatıcı) silip sadece K-Lite ya da türevi geniş çaplı kodek paketini tekrar yükleyin ve üzerine de başka oynatıcı ve codec yüklemeyin. Her program genelde beraberinde farklı girdiler getiriyor belki sorununuz budur. Ha çözüm olacak mı derseniz pek umutlu değilim fakat denemeye değer bence.

Üye
    Alıntı BLaZeBLaST Mesajı Göster
    Aslında K-Lite dışında eski alışkanlıklarınızı tekrar yüklemenizin gereği yoktu bence. Mevcut sistem ile de divx izleyebilirdiniz.(online)

Harddiskteki mevcut alan yeterli görünüyor. Yani netten BD film izlemiyorsanız , HDdeki alan yeterli. Belki de önbellek yeterli değildir düşüncesindeyim fakat sınırlandırma yapmadı iseniz atanan bellek genişlemeli aslında.

Bence her şeyi(codec, oynatıcı) silip sadece K-Lite ya da türevi geniş çaplı kodek paketini tekrar yükleyin ve üzerine de başka oynatıcı ve codec yüklemeyin. Her program genelde beraberinde farklı girdiler getiriyor belki sorununuz budur. Ha çözüm olacak mı derseniz pek umutlu değilim fakat denemeye değer bence.

Çok tşk ederim ama sizinde dediğiniz gibi cevaplarınız derdime derman olmadı ne yazık ki Sorun devam ediyor, ek bir bilgi daha vereyim belki bu sayede farklı bir cevabınız olabilir. Online tam ekran divix film izlerken ileri yada geri sarmadan izlediğim zamanlar da baya bi izliyebiliyorum filmi, fakat fareye elimi atıp oynattığım zaman 1-2 dk sonra hemen kopma meydana geliyor, fakat fareye elimi atmazsan filmi ileri yada geri sarmazsam eğer filmi uzun bir müddet izliyebiliyorum çoğu zaman böyle oluyor, bazende film 7-8 saniye donuyor fakat filmde ki sesler geliyor, tam kopacak gibi oluyor ama film tekrar açılıp devam ediyor, yine devamında 10 dk sonra felan pat diye film tekrardan kapanıyor. İnan kafayı yiyecek gibiyim, beni delirten bu sorunun üzerinden gelemiyor olmam, pc ile ilgili herşeyin üstesinden geliyorum fakat ilk defa birşeyin üstesinden gelemedim, beni kızdıranda bu. Burda çözüm bulamadı kimse, sanırım bu formdan artık ayrılmak zorundayım, arkadaşım ****** Forumunu önerdi, orada mutlaka sorununa cevap bulursun dedi, birde orayı deniyeceğim, ilginizden dolayı çok tşk ederim üstat...
    Konu Felâsife tarafından (26-05-2011 Saat 11:18 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Link silindi.

Sizin bilgisayarınız . Kolay gelsin.

2 / 2 Sayfa BirinciBirinci 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Film Önerisi
    By Haşaşi in forum TV, Sinema ve Tiyatro
    Cevap: 14
    Son Mesaj: 12-08-2011, 11:02
  2. Youtube video izliyemiyorum
    By Dostuz in forum Windows XP
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 08-04-2008, 00:47
  3. 2 film
    By x_factor in forum TV, Sinema ve Tiyatro
    Cevap: 6