Toplam 10 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Yanlışlıkla D'yi biçimlendirirken silmişim.Nasıl geri getirebilirim?[Çözüldü]

Bilgisaramın C sürücüsüne format atacaktım.Format atmadan önce D sürücümüde bir biçimlendireyim dedim.Yanlışlıla silmişim.Formattan sonra D sürücümün olmadığını fark ettim.Nasıl geri getirebilirim?

Yasaklanmıştır

Ce: Yanlışlıkla Yerel Disk D mi biçimlendirirken silmişim.Nasıl geri getirebilirim?

Denetim Masasına girin.Ordan "Klasik Görünüme Geç" tuşuna basın.

Yönetimsel Araçlara girin.Ordan "Bilgisayar Yönetimi" ne girin.

Disk yönetimi bölümüne gelin.Orda Yeşil ile işaretli bölüm ayrılmamış boş bölüm olacak.Oraya Farenin sağ tuşu ile tıklayıp yeni bölüm oluştur diyerek çözebilirsiniz.

Üye

Ce: Yanlışlıkla Yerel Disk D mi biçimlendirirken silmişim.Nasıl geri getirebilirim?

Alıntı Sehzade
    Denetim Masasına girin.Ordan "Klasik Görünüme Geç" tuşuna basın.

Yönetimsel Araçlara girin.Ordan "Bilgisayar Yönetimi" ne girin.

Disk yönetimi bölümüne gelin.Orda Yeşil ile işaretli bölüm ayrılmamış boş bölüm olacak.Oraya Farenin sağ tuşu ile tıklayıp yeni bölüm oluştur diyerek çözebilirsiniz.
    Teşekkür ederim.Sorunum çözüldü.

Üye
    Aynı sorun bendede var biçimlendireyim derken silindi dediklerine girdim ama yeşil bişey yok ne yapmalıyım ?:

Üye
    aynı sorun bnde de var ve denilenleri yaptım ancak yeşil bişey bende de çıkmadı...ne yapmam gerekiyor? :

Emektar Editör
    Disk yönetimi bölümün de Yukarıda pencere seçeneklerin birin de ”tara” veya ”yeniden tara” gibi bir seçenek olacak,taratır mısınız?
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Üye
    format atarken hardiski tek parça haline getirmişsin büyük ihtimal.eğer yeşil alan yoksa disk yönetiminde sadece c görünüyorsa yeşil alan yoksa sizin sorun yukardaki arkadaşın sorunuyla farklı.yukardaki arkadaş yeşil alanı görmüş.demek oluyorki hardiski bölmüş mesela c 20000 mb vermiş ama o esnada d yi biçimlendirmeden windowsu c ye kurmuş.ama sizin sorun farklı gibi geliyor.disk yönetiminde görünen disk hardisk boyutunuzun tamamıysa.siz hardiskin c sinide d sinide silmişiniz ve windowsu,disk tek parça halindeyken kurmuşsunuz.bu konuda disk parçalıyıcı proğramlar var.sitede mevcutmu değilmi bilmem ama sitede disk bölümleme diye arama yaparsanız muhakkak vardır
    Konu "ZF/Sekiz" tarafından (28-06-2008 Saat 22:43 ) de değiştirilmiştir.

Emektar Editör
    Yani format esnasın da D slinip C ye katılmışsa ve disk yönetim bölümünde de C hdd'nin tamamını gösteriyorsa yeşil bir şey çıkmaz
    Taratınca da bir şey çıkmaz..
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Üye
    Alıntı mono Mesajı Göster
    Yani format esnasın da D slinip C ye katılmışsa ve disk yönetim bölümünde de C hdd'nin tamamını gösteriyorsa yeşil bir şey çıkmaz
    Taratınca da bir şey çıkmaz..
    evet aynen öle oldu tarattım yine bişey çıkmadı e yeşil bişey zaten çıkmıyor..: ne yani D yi geri getirmemin başka bir yolu yok mu: benim için çok çok önemli veriler vardı içinde

Üye

Veri kurtarma....

Veri kurtarma ile ilgili önemli ve güvenilir ve son derece hızlı yazılımlar mevcut...

Bir kaç tanesini daha önce deneme şansımız olmuştu.

Benim önerim Handy Recovery 4.0 versiyonunu kullanman... Taratmaya dahi gerek yok 1 dk içinde bütün silinmiş bilgileri gösterebiliyor. (eğer üzerine bilgi yazılmamışsa) ve geri alabiliyorsunuz.

Ama trial versiyonda günde sadece bir dosya kurtarmanıza izin veriyor...

Bilginize...

:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Defragmantation Yazılımı Önerisi
    By KurT in forum Bakım ve Temizlik
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 20-03-2006, 22:59

Tags for this Thread