3 / 3 Sayfa BirinciBirinci 123
Toplam 29 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 21 - 29 arası
    Şef

Ynt: DVD Rom, Cd okuyor, DVD okumuyor.

Arkadaşlar DVD rom un markası ASUS, sanırım garantisi dolmuştur. Yeni bir DVD-rw almanın vakti geldi ama şu dergilerin verdiği dvd lere bakmaya çalışıyorum. Bu arada live dvd yi boot edebiliyorum. onu gayet güzel okuyor

TeknO
    Ziyaretçi

Aynı DVD'yi başka bir makinada denedin mi? DVD'den kaynaklanan bir sorun olmasın !

Şef

Alıntı TeknO
    Aynı DVD'yi başka bir makinada denedin mi? DVD'den kaynaklanan bir sorun olmasın !
    Aynı dvd yi denemedim ama elimdeki bütün dvd leri bu dvd rom da denedim.. live olanlar boot ediyor ama doğrudan sürücüye taktığımda, ne windows explorerla ne de isobuster gibi cd açma yazılımlarıyla içini göremiyorum. "please insert a disk" hatası veriyor ya da explorer beyazlaşıp kalıyor.. Birde şöyle bir efekt var, hani dvd yi taktığınızda dvd rom dan bir ses gelir artarak, o ses başlıyomuş gibi yapıp kesiliyo, sürekli ve arka arkaya..

Üye

Sorun galiba donanımsal fakat bu live cdleri seçmesini anlamadm doğrusu.
    Fakat aklıma birde daha önce karşıma çıkan bir sorunu anlatayaım belki rehber olabilir.
    Sorun şu elimizde bir cdrw vardı bu rw ne hikmetse bütün cdleri okurken film cdlerini okumazdı.Yani senin dvd deki seçicilik gibi birşey.Bir türlü anlam veremedik defalarca format fakat sonuç 0. en sonunda biz formatı attıktan sonra bütün driverları programları falan kurup öyle denerdik alışkanlık işte dene işte sonra tak tak kurmayı denek ve sonuç directx kurunca film cdlerini okumuyordu.Yani demem şu ki birde yeni kuracığın bir makina da dene bu dvd yi.Saçma bir sorun gibi inanmak istemedim ama sonuç buydu hala daha anlam veremiyorum bu olaya fakat bizim başımıza bu olay win 98 de gelmişti.Yani directx in eski sürümde çalışmasıydı rwnin.imkanın olursa bir ara dene tabi sonradan olan bir olay ama denemkte fayda var ;)
    oda olmazsa benim son sözüm galiba dvdnin son demlerini yaşaması
    :)

Üye

Unhappy

Acaba bu duruma nasıl çare buldunuz. Aynı sorunla 2 gündür uğraşmaktayım ve şuan nerdeyse ağlama modundayım. Neyse olayı anlatayım. Başlıktan anlaşıldığı gibi dvd rom da cd okuyor. Dvd yazabiliyor ama her ne hikmetse daha önce okuğu bütün dvd leri okuyamıyor. Hepsini boş gösteriyor. Aşağıda dvd film takılınca durumun bir resmi var.

[/QUOTE]

Üzerine tıkladığımda

[/QUOTE]
    bu resimdeki gibi oluyor.

Eğer içerisinde .iso formatında dosya varsa

[/QUOTE]

Üzerine tıkladığımda ise

[/QUOTE]

şekildeki gibi bomboş sayfa çıkıyor.

Buda device manager den bir resim

[/QUOTE]

Driverı silip tekrar kurdum. Değişen bir şey olmadı. Bilgisayar dizüstü olduğu için dvd romu sökme gibi bir şansımda yok. Vista yüklü. Acil yardımlarınızı bekliyorum.
    Konu ѕƒєηкѕ tarafından (23-03-2008 Saat 15:15 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    Alıntı ѕƒєηкѕ Mesajı Göster
    Acaba bu duruma nasıl çare buldunuz. Aynı sorunla 2 gündür uğraşmaktayım ve şuan nerdeyse ağlama modundayım. Neyse olayı anlatayım. Başlıktan anlaşıldığı gibi dvd rom da cd okuyor. Dvd yazabiliyor ama her ne hikmetse daha önce okuğu bütün dvd leri okuyamıyor. Hepsini boş gösteriyor. Aşağıda dvd film takılınca durumun bir resmi var.

Üzerine tıkladığımda

[/QUOTE]
    bu resimdeki gibi oluyor.

Eğer içerisinde .iso formatında dosya varsa

[/QUOTE]

Üzerine tıkladığımda ise

[/QUOTE]

şekildeki gibi bomboş sayfa çıkıyor.

Buda device manager den bir resim

[/QUOTE]

Driverı silip tekrar kurdum. Değişen bir şey olmadı. Bilgisayar dizüstü olduğu için dvd romu sökme gibi bir şansımda yok. Vista yüklü. Acil yardımlarınızı bekliyorum.[/QUOTE]

arkadaşım öncelikle şunu belirteyim o dergideki verilen cd ler genellikle rw da okurlar yani sesinki rom ise çoğunu okumaz bide şöyle bişey var atıyorum asus la çekilmiş bir dvd lg veya başka bi marka dvd sürücüsüne taktığında boş olarak algılar genelde o yüzden benim herkese tavsiyem rom veya combo almasınlar alıyorsanız rw alın daha az sorun çıkar bide moun image deyip içeriği dönüştürmeyi bir dene genelde bu tür sorunlarımı ben böyle çözdum bol şans

Üye

dvd rom cd okuyor dvd okumuyor

S.a benimde konuyu açan arkadaşla sorunum %100 aynıydı hatta benim sorunumu anlatmış tıpa tıp neyse dvd-romu söküp gözü pamuklu cubukla ıslatmadan kuru ve hafifçe sildim taktıgımda 1 tane bıle dvd okumayan sürücüm bütün dvd leri canavar gibi okumaya başladı çok sevindim inşallah sizinkilerde olur

Üye

Birader çok ama çok saol niye bunu akıl edemedimben yahu

Kardeşim senin çözümün işe yaradı dvd-rom maanyak gibi çalışıyor.
    çook ama çooooooook saol.::8::::::

Üye
    sağol kardeş. sana teşekkür için siteye kayıt oldum

3 / 3 Sayfa BirinciBirinci 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread