1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası

Konu: KIS2011 Klasörümü görünmez yaptı

Üye

KIS2011 Klasörümü görünmez yaptı

Kis 2011 deneme sürümünü kurdum önemli belgelerimin bulunduğu klasörü LOCKDIR yazılımıyla şifrelediğim (önemli belgelerimin bulunduğu) klasörü vürüs olarak algıladı HAMLE YAPMA komutunu verdiğim halde klasörümdeki 30GB veriyi ne yaptıysa görünmez yaptı klasör boş gözüküyor ama diskte 30gb lık boşalma olmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum...

Üye
    gizli dosya ve klasörleri ve korunan işletim sistemi klasörlerini görünür yap.Bilgisayarı güvenli modda başlat büyük ihtimal dosyalarını göreceksin.

Üye
    Alıntı xmentr Mesajı Göster
    gizli dosya ve klasörleri ve korunan işletim sistemi klasörlerini görünür yap.Bilgisayarı güvenli modda başlat büyük ihtimal dosyalarını göreceksin.
    yardımın için teşekkürler... ama gizli klasörleri görünür yapıp güvenli modda baktım yine de klasörlerim yok ortada...

EDİT: gerçi ben sorunumu tam anlatamamışım galiba; KIS2011i kaldırmışım şu anda ve klasörüm de duruyor ama içiboş gözüküyor.
    Konu cafgazhar tarafından (22-12-2010 Saat 12:35 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    o boş klasöre sağ tıklayıp özelliklere baktığınızda gizli kutucuğu seçilimi eğer seçili ise tik işaretini kaldırın.

Üye truva - ait Avatar
    Sırasıyla Herhangi Bir pencerede Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm sekmesinden ;

Korunan İŞletim sistemi Dosyalarını gizle (önerilen) seçeneğindeki tiki kaldırıp uygula ve tamam dedikten sonra tekrar kontrol et.

Üye
    Alıntı xmentr Mesajı Göster
    o boş klasöre sağ tıklayıp özelliklere baktığınızda gizli kutucuğu seçilimi eğer seçili ise tik işaretini kaldırın.
    Kutucuk seçili değil.

Alıntı truva Mesajı Göster
    Sırasıyla Herhangi Bir pencerede Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm sekmesinden ;

Korunan İŞletim sistemi Dosyalarını gizle (önerilen) seçeneğindeki tiki kaldırıp uygula ve tamam dedikten sonra tekrar kontrol et.
    Bunu uyguladığımda da klasörde sadece "desktop" ve "thumbs.dn" ortaya çıktılar.

HijackThis Takım Kaptanı
    Söz konusu klasörünüzü Kaspersky ayarlarından tarama dışı bıraktınız mı? "thumbs.dn" gibi bilgiler önemli değil.PureRa yazılımı onları siler.

Üye truva - ait Avatar
    Aklıma başka bir şey gelmiyor ama ordaki veriyi başka yere kopyalamanızı sağlayabiliriz o klasörün içerisinde veri olduğuna kesin eminseniz.

Başlat >çalıştır >cmd yazıp dos moduna düşün.

Ordan;
    cd\ yazıp c: sürücüsüne düşün
    copy klasor yolu (örneğin C:\dosyalar\*.* ) dosyaların kopyalanacagı yol orneğin d:\yedekler gibi, entera basarak copyalanmasını sağlayabilirsiniz.
    muhtemel kopyalar gizli olarak oluşmayacaktır..

dosyaları görmek içinde ;
    cd\ yazarak c sürücüsüne düşün.
    ordan, cd klasör adı (örneğin dosyalar dersek cd dosyalar diyerek dizinin içine girin
    DIR /Ah yazıp entera basıp dosya içeriğini görüntüleyebilirsiniz

Üye
    Alıntı olgun52 Mesajı Göster
    Söz konusu klasörünüzü Kaspersky ayarlarından tarama dışı bıraktınız mı? "thumbs.dn" gibi bilgiler önemli değil.PureRa yazılımı onları siler.
    Tarama dışı bırakmadım hocam a...

Alıntı truva Mesajı Göster
    Aklıma başka bir şey gelmiyor ama ordaki veriyi başka yere kopyalamanızı sağlayabiliriz o klasörün içerisinde veri olduğuna kesin eminseniz.

Başlat >çalıştır >cmd yazıp dos moduna düşün.

Ordan;
    cd\ yazıp c: sürücüsüne düşün
    copy klasor yolu (örneğin C:\dosyalar\*.* ) dosyaların kopyalanacagı yol orneğin d:\yedekler gibi, entera basarak copyalanmasını sağlayabilirsiniz.
    muhtemel kopyalar gizli olarak oluşmayacaktır..

dosyaları görmek içinde ;
    cd\ yazarak c sürücüsüne düşün.
    ordan, cd klasör adı (örneğin dosyalar dersek cd dosyalar diyerek dizinin içine girin
    DIR /Ah yazıp entera basıp dosya içeriğini görüntüleyebilirsiniz
    bu söyledikleriniz bana çok karışık geldi ya anlayamadım...
    enim söz konusu klasrüm D diskinde 30gb alan kaplıyor ama klasör boş gözküyor.

Üye truva - ait Avatar
    Merhaba evet biraz karışık duruyor ama aslında değil. Benim anlatımımdanda kaynaklanmış olabilir. Şöyle yapalım en azından dosyaların hala var olduğunu tespit etmek için ilgili klasöre gelin üzerinde sağ klik özellikler diyin. Orda boyut olarak ne yazdığını bize söyleyin, Eğer 30gb veri duruyorsa

1- dosyanın tam yolunu örneklersek d sürücüsünde adı xxxx diyerek tam yol gösterin.

2- hardiskinizin boş alan kapasitesini yazın..

bu şekilde bunun başka alana aktarımını sağlamaya çalışalım.

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. En iyisi Kis2011 mi? Nis2011 mi? yoksa Avira mı?
    By dharma in forum Internet Security Yazılımları
    Cevap: 23
    Son Mesaj: 01-10-2010, 23:27
  2. Cevap: 4
    Son Mesaj: 30-06-2009, 12:16
  3. Agnitum Kampanya Mı Yaptı?
    By jackman45 in forum Agnitum Outpost
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 22-12-2007, 20:09
  4. MSN katil yaptı
    By x_factor in forum Windows Live (MSN)
    Cevap: 11