Toplam 5 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 5 arası

Konu: Bunca kişisel bilgiye nasıl ulaşabiliyorlar

Üye

Bunca kişisel bilgiye nasıl ulaşabiliyorlar

Merhabalar,

Yeni üye olmama rağmen sitenizi sıkça takip ediyorum. Güvenlikle ilgili her sorunda buraya gelip okuyorum ve gerekli önlemleri almaya çalışıyorum.

Bilgisayar konusunda çok profesyonel sayılmam. Özgür yazılım olduğu ve güvenli olduğu için Linux kullanıyorum ancak örneğin terminalden doğru düzgün komut giremiyorum bile. Virüslerden ve kötü niyetli hackerların saldırılarından da en korunaklı olan sistemin öyle olduğu söylendiği için ve tabii ki kullanımı kolay olduğu için Ubuntu kullanıyorum.

Ancak yakın zamanda, gayet sıradan bir internet forumunda bir arkadaşımın başına gelen bir olaydan dolayı oldukça endişe içindeyim. Ben de aynı yere üyeydim (sitenin adını karalamamak için burada vermiyorum). Birileri bir şekilde sitenin sunucularına erişerek insanların ip lerini ve ad soyadlarını ele geçirmiş. Ve yalnızca bu bilgilerle tc kimlik numarasından ev adresine kadar her bilgisine ulaşmışlar. Böyle bir şey nasıl olabilir? Bu tür bilgilere insanlar bu kadar kolayca nasıl erişebiliyor ve en önemlisi

Bunlardan nasıl korunabiliriz? Çünkü bu gayet ciddi bir güvenlik zaafiyeti bana sorarsanız. Bu kadar kısıtlı bilgiden bunca bilgiye nasıl erişilebiliyor?

Artık modemi kapatıp internete de mi girmeyelim?

Üye Cha0S - ait Avatar
    Mrb bende Yeni Üye 0ldum Bu foruma Gerçekten SağLam Bir forum...
    konuya gelince kardesim bazı sitelerde tc kimlik numaralarınızdan ev adresine kadar butun bilgileri kullanıcı kendisi veriyor ve ben her daim aynı seyi söylemisimdir bu tur olaylarda en buyuk açık kullanıcının Kendisidir %70 Oranında...
    Web Site Defacerleri siteleri hackLedikleri Zaman database ve SQL daki bilgileri yedekliyorlar daha sonra butun bilgileri tekrar tekrar kontrol ediyorlar kredi kartı tc kimlik no cep telefonu vs. bilgilerede bu yolla ulaşıyorlar...

Üye
    Hiçbir bilgimi internet sitelerinde paylaşmam katiyen. Hele ki tc kimlik numaram gerçek ismim gibi bilgileri. Bu yüzden hep güvende olduğumu düşünürdüm ama arkadaşımın başına gelen bu olay beni oldukça korkuttu. Ancak pek çok site güvenilir oldukları düşünülerek gerçek isimlerle kaydoluyor insanlar ya da isimlerinin geçtiği e.posta heasplarıyla. Buradan isimlere ulaştılar diyelim ama facebookta bile isimle bulabilirsiniz. Ama ev adresine kadar bir insanın tc kimlik numarasına kadar nasıl ulaşılır hayret doğrusu.

Bundan sonra internette yalnızca proxy üzerinden dolaşmaya karar versem bile bu da internet hızımı çok yavaşlatacak bir de onun da güvenilirliği şüpheli. Pek çok yerde proxy sitelerinin de kimlik bilgilerini, şifreleri vs. çaldığı, kullandığı söyleniyor.

Yasaklanmıştır
    Cogu insan bu hataya kendisi düsüyor. Internet kullanimiza göre tehlikelidir. Hic tanimadigi yerlere bile kredi karti numarasi verenler var. Bilincsiz kullanici cok fazla. Özellikle sosyal aglarda paylasilan bilgiler cok daha tehlikeli oluyor. Adam evinin telefon numarasina kadar veriyor. Yinede diyorum; sadece internete baglanmakla sizin evinizin adresinize kadar bulmalari biraz zor gibime geliyor. Sürekli bu korku icinde yasarsaniz, bence bilgisayarin fisini hic takmayin pirize.

Üye
    Benim sorunum bilgisayarda oyundayken, internette video izlerken önce ses çalarken küçük cızırtıların gelmesi ardından sesin bir anda kesilmesi.2-3 gün önce ses şimdiye göre daha çabuk giderken dün ccleaner vs.(bilgisayarınız ağırlaştıysa önce buraya bakınız) programlarını kullandım ve bugün ses biraz daha uzun süre dayandı.Peki bu problem ne zaman başladı?Birkaç gün önce yeni bir oyun sürümü yükledim oyun worms.Belki bilirsiniz, oyunda kurtların sesi silahların sesi ve ambiyans gibi sesler var oyunu ilk açtığımda kurt sesleri yoktu sonra bütün sesler gitti ama o versiyonu silip tekrar eskisini kurunca tekrar bütün sesleri duydum ama yine cızırtıdan bir süre sonra sesler gitti
    Our Actual Exams and ccie training in delhi gre exam provide you 100% pass guarantee. You can get access to and exams. Our ccie study guide - pass-4sure is also very useful tool. comptia security+ pdf for its easiness.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. kişisel bir test
    By Fr@nk in forum Internet Security Yazılımları
    Cevap: 16
    Son Mesaj: 22-06-2009, 23:36
  2. Kişisel dökümanlarımı nasıl kurtarmalıyım ?
    By pantastic in forum Bilgisayar Zararlıları
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 07-04-2009, 08:13
  3. Kişisel Bir AV Testi
    By hüs eyin in forum Testler
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 23-06-2008, 20:44
  4. Kişisel bir antivirüs testi
    By refqref in forum Testler
    Cevap: 21
    Son Mesaj: 28-05-2008, 21:12
  5. Yarı Kişisel Bir Blog