1 / 4 Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi (0-400TL)

2011 öncesi yeni bir dijital fotoğraf makinesi almak istiyorum. Fotoğraf makinesinde mp dışında neyin önemli olduğunu bilemdiğim için yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var.
    Bu makineden isteğim şu fotoğraf kalitesi iyi olmalı(12mp üstü olsa iyi olur), şarzlı olmalı(li-ion pil sanırım), video kalitesi 1280*720@25 fps olmalı(bu özellikte önerilere açığım), en az 5x optik zoom olmalı. Bellek olarak ne kullanması gerektiği hakkında bir bilgim yok, microSD, SD, sdhc... Ne amaçlı kullanacağıma gelecek olursak fotoğraf çekmeyi seviyorum, genel amaçlı kullanıcıyım, profesyonel değilim yani. Lens konusunda da bir bilgim yok malesef.
    Chip dergisinin bu ayki dergisinde sf.163 deki giriş seviyesi d.f.m listesindeki Samsung ST70 modeli 7. sırayı almış. Bu ürün olabilir belki veya dahi iyi bir makine önersini dikkate alabilirim. Listedeki diğer makineleri satan site bulamadım pek
    Diğerleri: 1.Casio Exilim EX-H15, 2.FujifilmFinepix F80EXR, 3.Casio Exilim H10, 4.Samsung Wb550, 5.Canon Digital Ixus 100 IS, 6.Fujifilm Finepix F70EXR, 8.Casio Exilim EX-Z550, 9.Panasonic Lumix DMC-FS10

Şef
    Canon Digital Ixus 100 IS
    Panasonic Lumix DMC-FS10

Tavsiyelerim arasında olacaktır.

Modellere ek olarak Panasonic TZ modelleri de incelemenizi öneriyorum.
    İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli !

Üye
    Optik zum önemli.Birde pilli alma çok pişman olursun.Bataryalı almanı öneririm.Servis açısından bilindik markaları tercih etmen senin açından daha iyi olur.

Üye

Bu kriterlere dikkat edebilirsin!

10 MP ve üzeri yeterli,optik zoom ne kadar yüksek olursa o kadar iyi,manuel ayarların da olması fotoğrafçılık bilginde gelişmeler oldukça hoşuna gidecektir.Bazı arkadaşlar pilli alma demiş ama ben farklı düşünüyorum: pili çok tüketmeyen modellerde mevcut kullanıcı yorumlarına bakmalısın; ayrıca doğada tatilde şarj bitmesi olayı can sıkar.Şarjlı pilin ömrünü tamamlaması durumunda ise ummadığın kadar masraflı bir durumla karşılaşabilirsin.Makina fiyatının neredeyse yarısına malolabilir.Sony modelinde böyle bir durumla karşılaştık.
    Sonuç olarak kaliteli lense sahip markalardan Canon,Panasonic,Fuji önerebilirim.Sony bazı modelleri ucuza veriyor ancak lensler Carl zeiss değil.

Üye
    merak ettiğim noktalardan biri lens. Kalitesinin değerlerini bilmenin elbette basit bir yolu vardır. Değerlere göre kalite belirleniyor olması gerek. Misal aşağıdaki fotoğraf makinesindeki değerlerin ne ifade ettiğini bilmek diğer makinelerle kıyasta yardımcı olmalı.

Merak ettiğim 2. nokta Samsung ST70 (hepsiburada.com'da 100TL indirimli satılmasından ötürü bu fırsatı kaçırmak istemiyorum) 300TL lik bir makine mi daha ucuza daha iyisi var mı veya biraz daha fazla ödenerek daha iyisi alınabilir mi?
    Önerilerinizi yazarken lütfen + sını da yazın
    Konu okko44 tarafından (24-11-2010 Saat 19:33 ) de değiştirilmiştir.

Emektar Editör
    Samsung'un servis olayı berbat, gerçi 1 kere muhabetim oldu o da yetti zaten.

Ekran sorununu hiç üzerlerine almadılar, (merkez kabul etmiyormuş lcd sorunlarını !!) garantisi olan üründen para istediler, eski haline getirin çöpe atacağım dedim; pardon yanlışlık olmuş dediler
    Saçma sapan işler işte, gerçi benim gittiğim serviste de sorun olabilir, genelleme yapmak istemem ama foto/servis olayında samsung benim için fos bir markadır.
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Üye
    3 senedir Panasonic FS3 kullanıyorum. Tercih etmemdeki en büyük etmen makinanın üzerindeki Leica Lens'i tavsiye etmeleriydi. Şarj edilebilir bataryası aklımda soru işaretiydi fakat, kalem pil vs. gibi kullan at pile sahip makine kullanan arkadaşlarımın çoğu, şuan keşke bizde şarj edilebilir bataryalı makina tercih etseydik diyor.

Dijital makinalarda bence MP değerinden çok Lens kalitesi daha önemli. Daha sonrada optik zoom, batarya tipi, iso değeri, malzeme kalitesi, estetik görünümü, hafifliği, kılıf vs. aksesuarları gibi özellikleri sonradan pişman olmamak için, satın almadan önce iyi araştırmanı öneririm.

Üye
    Alıntı x_factor Mesajı Göster
    3 senedir Panasonic FS3 kullanıyorum. Tercih etmemdeki en büyük etmen makinanın üzerindeki Leica Lens'i tavsiye etmeleriydi. Şarj edilebilir bataryası aklımda soru işaretiydi fakat, kalem pil vs. gibi kullan at pile sahip makine kullanan arkadaşlarımın çoğu, şuan keşke bizde şarj edilebilir bataryalı makina tercih etseydik diyor.

Dijital makinalarda bence MP değerinden çok Lens kalitesi daha önemli. Daha sonrada optik zoom, batarya tipi, iso değeri, malzeme kalitesi, estetik görünümü, hafifliği, kılıf vs. aksesuarları gibi özellikleri sonradan pişman olmamak için, satın almadan önce iyi araştırmanı öneririm.
    Bunların dışında birde ne kadar özelliklerini beğenirsen beğen kutusunu açıp orda makineyi denemeni öneririm

Üye
    Kesinlikle Nikon. Asla servise ihtiyaç duymazsın. Fotoğraf kalitesi mükemmel. Ayrıca dünya markası. Ben çok uzun süredir kullanıyorum ve en az çevremdeki 20 kişiye aldımışımdır. Herkes çok memnun. Başım ağrımasın istiyorsanız Nikon derim.

Üye
    Bu fiyata bu ürün kaçmaz. Harika bir kampanya.

Bimakste panasonic lumix fs10 239 TL

1.5 ay önce aldım çok ama çok memnunum.

Görüntü Kalitesi : 12,1 Mp
    Çözünürlük : 4000 - 3000
    Optik Zoom : 5 x
    Dijital Zoom : 4 x
    LCD Ekran : 2,7 "
    Dahili Bellek : 40 MB
    Kart Yuvaları : Secure Digital High Capacity (SDHC), Secure Digital Kart (SD)
    Türkçe Menü : Evet/Var
    Sesli Video Kaydı : Evet/Var
    Dahili Flash : Evet/Var
    ISO Hassasiyeti : 1600
    Ağırlık : 145,00 gr
    Boyutlar (GxDxY) : 98,4 x 55,2 x 23,4 mm
    Garanti Süresi: : 24 Ay
    Standby

1 / 4 Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. canon dijital fotoğraf makinesi
    By muzzy55 in forum Satın Alma Önerileri
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 19-06-2010, 11:21
  2. Fotoğraf Makinesi Önerisi
    By omarr35 in forum Satın Alma Önerileri
    Cevap: 23
    Son Mesaj: 26-01-2009, 02:38
  3. Fotoğraf makinesi önerisi
    By Efe.SK in forum Fotoğrafçılık
    Cevap: 8