1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Acaba çocuğum bilgisayarda ne yapıyor?

Başlıkta çocuğum yazıyor farkındayım ama ben bu soruyu kız kardeşim için soruyorum ve içim o internette iken hiç rahat değil. Bende bir karar aldım ve bilgisayarıma bir program yükleyerek hem onu takip edeceğim hemde face ve msn şifrelerini alarakta onu kontrol etmek istiyorum. İnternette biraz araştırdım ve
    https://www.refog.com/ diye bir siteye denk geldim çeşitli programlar sunmuşlar bu konuyla alakalı aklıma yattı ama önce bir ustalara sorayım dedim. Ustalar bu sitedeki programlar güvenilir midir? Malum keylogger programı yükleyecem bu siteden ama bişeyler yapalım derken elimle bilgisyarda ne var ne yok millete açmayalım. Site verisign imzalı diyor ürünler için ama ingilizcem çok iyi olmadığından tam çözemedim. Ustalar lütfen bir yardım edinde şu işi aşayım.

Not: Lütfen kardeşini böyle takip etmen etik değil gibi tartışmalara girmeyelim arkadaşlar ben sadece bilgi paylaşımı istiyorum.

Yasaklanmıştır
    Internet security programlarinin cogunda ebeveyn kontrolü oluyor zaten. Rahatsiz olmakta haklisiniz aslinda internet ortaminda pek güven olmuyor acikcasi. Msn sifrelerini vs. kaydeden programlar var fakat burada o tür programlarin isimlerini vermemiz yasak. Dedigim gibi iyi bir Internet security programi kurarsaniz onun icinde bulunuyor zaten. En azindan sakincali sitelerden uzak tutarsiniz. Baska türlü programlar varmidir bilemiyorum acikcasi.

Üye
    program parayla satılan ticari amaçlı olduğu için illegal olduğunu düşünmemiştim açıkcası yasaldır diye rahat davrandım hat yaptıysam özür dilerim. Bu arada uzun süre internet securty yazılımları ve beraber gelen ebebeyn denetimlerini kullandım ama benim istediğim filtre olayından daha çok msn ve facebook arkadaşlarını öğrenmek ve paylaşımlarını ve yazışmalarını kontrol etmek. Tabi bunu hissettirmeden yapmalıyım ki hem güven kaybı olmasın hemde sıkıntılı durumlarda müdahele edebiliyim. İnternet yeri geldimi zararlı olabiliyor

Emektar Editör
    Hayır yasak değil, kurumsal keyloggerlar var ve bunlar yasal dediğiniz gibi. Benim önerebileceğim bir şey yok ancak önermek isteyen varsa çekinmesin.

Yasaklanmıştır
    Hayir, benim demek istedigim; Msn yazismalarini, paylasimlarini kaydeden bir program varmidir bilmiyorum ama girdigi sifreyi bulabilen prgramlar var fakat bunlari söylemem yasal degil, onun icin yasak demistim. Yasal eklenti olan Msn plus var, fakat onun böyle bir özelligi varmi yokmu bilmiyorum. Filtre programlarindan zaten bahsetmistim. Sanirim birde TTnet'in böyle bir paketi mevcuttu, forumda konusulmustu dikkat internette cocuk var diye. Ama ben Türkiye'de yasamadigim icin emin degilim. Arastirmaniz lazim bu konulari. Bilgisi olan arkadaslar cevap verecektir muhakkak.

Emektar Editör
    MSN Plus konuşmaları kaydediyor evet, ama şifreleri öğrenemezsiniz.

Şimdi keyloggerların amacı nedir, yazılan her şeyi, şifreleri vs. vs. kaydetmek. Ve keyloggerların yasalları da varsa (ki var) bunların isimlerini belirtmekte bir sorun yoktur.

Yasaklanmıştır
    Benim bahsettigim keylogger degil, msn sifrelerini bilgisayardan bulan programlar. En basiti Msn pasword recovery diye sacma sapan programlar var ve girdigin sifreyi bulabiliyor bilgisayarda. Zamaninda ugrastik baya fakat bu sistemler eskidemi kaldi bilmiyorum.

Emektar Editör
    Tamam şimdi anladım demek istediğini, evet öyle programların verilmesi doğru olmaz.

Üye
    sanırım konu biraz netliğe kavuştuğuna göre bu yasallık çerçevesinde öncelikle benim öğrenmek istediğim program olmak kaydıyla benzeride olabilir sorunuma yardımcı olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum. En azından belirttiğim programı kullanan varsa olumlu veya olumsuz görüşleri benim için önemli

Üye
    Merhaba arkadaşlar, dün komşum sohbetimizde bu programdan bahsetti, ben de biraz inceledim. @xmentr yazdığı gibi kullanıcıya zararı olmaz mı? Bilen ve bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum. Saygılar...

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Şu müziğin adı ne acaba?
    By Trust in forum Müzik
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 18-07-2010, 12:18

Tags for this Thread