Toplam 10 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Editör

avira outpost çakışması

beyler pcmde avira premium security suite var outpost firewall pro var pc çok geç açılıyo masaüstü gelse bile 20 25 saniye sonra pc kendine geliyor. avira webguardı kapadım düzelmedi

Üye
    @darki66
    beyler pcmde avira premium security suite var outpost firewall pro var pc çok geç açılıyo masaüstü gelse bile 20 25 saniye sonra pc kendine geliyor. avira webguardı kapadım düzelmedi
    Merhaba ,

Avira Premium Security Suite yazılımda firewall ve web koruma modülleri mevcut bildiğim kadarıyla.Outpost FW programında ki modüllerle çakılıyor büyük ihtimalle.Avirayi bilgisayarınızdan kaldırıp bilgisayarınıza restart atın ve tekrar kurun kurulum ekranında " Custom İnstallation " adında bir seçenek var.O seçeneği işaretleyin.Firewall , web guard gibi eklentileri yüklemeyin ordan engelliyebilirsiniz.Ben böyle yapıyorum : Ama zaten sen avira premium security suite kullanıyorsun yanınada ek firewall yüklicem diyorsun.O zaman antivir premium kurucaksın web guard , fw modüllerini kapatırsın outpost fw düzgün bir şekilde kurarsın.Öyle çakışıcağını sanmıyorum.

Editör
    zaten öle aviranın firewall webguradı kapalı aviranın firewall'ı kötü güvenmiyorum

Üye
    Siz aviranın firewall , web guard özelliklerini beğenmiyorsunuz ve avira security suite kullanıyorsunuz.Avira security suite ile birlikte outpost Firewall PRO kurmak istiyorsunuz.Madem aviranın firewall , web guard özelliklerini kullanmak istemiyorsunuz o zaman avira security suite bilgisayarınızdan kaldırıp antivir premium kurmalısınız.Antivir premium da firewall eklentisi yok ama web guard özelliği mevcut.Web guard özelliğini kurmayıp koruma özelliğini kurmak istiyorsunuz anladığım kadarıyla.Bunu aşağıda resimde anlattığım şekilde yaparak web guard özelliğinden kurtulabilirsiniz.Web koruması ve firewall işini Outpost yapıcak.Antivir Premium , " Custom İnstallation " bölümü ile web guard kaldırmayı resimli gösterdim.Siz avira security suite bilgisayarınızdan kaldırıp Antivir Premium kurmanız mantıklı olur ve başlangıçtaki donmaları , çakışmaları engellemiş olursunuz.

Antivir Premium Web Guard Özelliğini Kaldırma

kurulumda " Custom " seçeneğini işaretleyin.

Antivir " Mail guard " ve " Web Guard " özelliklerinin yanındaki tiki kaldırın.

ve " İleri " diyip kurulumu başlatın.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Editör
    yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim outpostan vazgeçemiyorum çok iyi bi firewall bnm outposta ayarlarım en yüksek düzeyde acaba ondan bi çakışma olabilirmi ? avira premium kuracağıma free antivirüs kursam yine aynı korumayı yapmazmı ? yanına zemanayı kurmayı düşünüyorum.

Üye
    Outposttan tabiki vazgeçme.Ben zaten sana avira security suiteden vazgeç diyorum.Çünkü onda firewall var outposttada firewall var en büyük çakışma özellikleri bunlar.Avira free kursan olur zaten premium ile arasındaki tek fark fazladan spyware bulma özelliği.Fazla fark yok zaten zemana , outpost , avira free ile muhteşem bir koruma sağlanır diye düşünüyorum.Ama avira freede firewall özelliği varsa onu custom install resimde anlattığım şekilde yükleme yoksa outpost ile çakışır.Başka bir free anti kuracaksanda o antivirüsün firewall özelliklerini kapatki çakışma olmasın.

Editör
    bu threat fire ile zemana arasındaki fark ne ? bi bilginiz varmı

Üye
    Okuduklarıma göre :

ThreatFire bir hips yazılımı , Zemana sadece bir program.
    ThreatFire Behavior özelliğine sahip , Zemana da böyle bir özellik yok.
    ThreatFire de ince ayarlar yapılması lazım oldukça zahmetli , Zemana sisteme kurulduğu gibi kullanılabilir ve sezgisel tespit yöntemleri vardır.Zemana sitesinde kendi yapmış olduğu keylogger testi mevcut.Bu test tamamen zararsızdır.Ama bu iki ücretli hips yazılımından birini kullanmayıp ücretsiz olarak işini iyi yapan ve zemana testlerinden başarıyla geçmiş olan All-Seeing Eye adlı hips yazılımını önermek istiyorum.Bunun yanında ücretsiz olarak KeyScrambler Personel yazılımını kullanabilirsin.Keylogger yazılımına karşı klavyede yazdığın tuşları farklı bir harf olarak gösteriyor.

Editör
    peki zemana ve threat fire kadar iyimi pcyi kasıyormu diğer programlarla uyumlumu

Üye
    Alıntı _DmC_ Mesajı Göster
    Merhaba ,

Avira Premium Security Suite yazılımda firewall ve web koruma modülleri mevcut bildiğim kadarıyla.Outpost FW programında ki modüllerle çakılıyor büyük ihtimalle.Avirayi bilgisayarınızdan kaldırıp bilgisayarınıza restart atın ve tekrar kurun kurulum ekranında " Custom İnstallation " adında bir seçenek var.O seçeneği işaretleyin.Firewall , web guard gibi eklentileri yüklemeyin ordan engelliyebilirsiniz.Ben böyle yapıyorum : Ama zaten sen avira premium security suite kullanıyorsun yanınada ek firewall yüklicem diyorsun.O zaman antivir premium kurucaksın web guard , fw modüllerini kapatırsın outpost fw düzgün bir şekilde kurarsın.Öyle çakışıcağını sanmıyorum.
    ek firewall ne kadar gerekli sizce?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Avira Internet Security ve Avira Antivirus Premium Kampanyaları
    By x_factor in forum Yazılım Kampanyaları
    Cevap: 790
    Son Mesaj: 20-06-2013, 15:07
  2. Avira AntiVir 10 Premium [Detaylı - Kurulum+İnceleme+Ayarlar]
    By Drainage in forum Güvenlik Yazılımları Eğitimi
    Cevap: 20
    Son Mesaj: 11-07-2011, 00:51
  3. rookit var mı?
    By nikneyim in forum HijackThis İnceleme ve Kötücül Yazılım Temizliği
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 12-07-2010, 14:57
  4. Outpost Antivirus yanına Outpost firewall yüklenir mi ?
    By osmandemi in forum Anti-Virus Yazılımları
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 26-05-2010, 22:09

Tags for this Thread