1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Firefox Açılış Sayfası Değişmiyor

Merhaba arkadaşlar, sorunum başlıktan anlaşılacağı gibi Mozilla Firefox(3.6.8.)'un ana sayfası değimiyor. Konum olarak "öntanımlıyı getir" veya "www.google.com.tr" yazıp "Tamam"ı tıklama rağmen Firefox'u yeniden açtığımda ana sayfa yine eski haline (http://search.handycafe.com/start?tr) dönüyor. Fakat bilgisayarımdan HandyCafe programını kaldırmama rağmen Firefox'u bir şekilde etkiliyor. Ayrıca İe8 ile Chrome tarayıcılarında ana sayfayı istediğim gibi değiştirebiliyorum. Zaralı sebebiyle bu durumun oluştuğunu sanmıyorum.

Üye
    merhaba, sorun genel bir başlangıç sayfası kilitlenmesi gibi duruyor. anlattığınıza göre tam anlamıyla kilitli değil gerçi.
    "malwarebytes' antimalware"i indirip kurun, güncelleyip bir "hızlı tarama" ya da en iyisi "derin tarama (C: diski için özellikle)" yaptırın.
    büyük ihtimalle hata bulunacaktır. düzeltir ve hayatınıza devam edersiniz

Üye
    http://doctus.org/showthread.php?t=48671&page=3 Burda yapılması istenenleri yaptım yani Malware/Spyware/Trojenden kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Ama yine de tekrardan taratıyorum.

Üye
    firefox varsayılan tarayıcı mı ?
    Hayatın boyunca calısıyorsun, 30 yıl boyunca yaptıgın seyin farklılık yaratacagını düşünerek yasıyorsun, insanlar için önemli oldugunu sanıyorsun bir sabah uyandıgında sunu anlıyorsun: hayır.. orda kücük bir hatan var, sen harcanabiliyorsun, aman Allah'ım..

Üye
    Evet.
    @thunder ın dediği gibi malware kaynaklıymış sorun. Malwarebytes' antimalware ile tarattım daha önce bulmamasına rağmen bu sefer log adında bir zararlı buldu ve suan sorun kalmadı. Teşekkürler yardımlarınız ve ilginiz için.

Üye
    Yanılmışım restart yapınca yine aynı durum sözkonusu oldu.

Üye
    Sanki bilgisayarında deep freeze benzeri bir program varmış gibi bir durum söz konusu. Yanlış anlamadıysam olay yalnızca firefox'la ilgili, yani ie veya başka bir tarayıcıda sorun yok. Çözüm için eminim başka şeyler uygulamışsındır. Başka yöntemler denemek istersen aşağıdakiler belki işine yarayabilir:

1. Firefox'una bilmediğin bir eklenti handycafe ile yüklenmiş olabilir, böyle bir eklenti varsa firefox'u sistemden tüm izleriyle beraber kaldırıp tekrar yüklemek belki işe yarayabilir. Tabi eklentilerin yenilenmesi gerekecek.

2. Sistem geri yükleme ile elle bir geri yükleme noktası oluşturduktan sonra registry'den "handycafe" kelimesi aratılıp bu izler silinebilir. ardından "malwarebytes' antimalware" ile bir tekrar taratıp yeniden başlatmak belki çözebilir. Ardından bir registry temizleme programıyla (ör: ccleaner) bir kere temizleme yaptırır ve reset atarsın. Bu yöntem bana daha mantıklı geliyor ancak firefox'un başlangıç sayfası bilgisi registry'de saklanmıyor sanırım. Ancak Handycafe'nin çeşitli bilgileri mevcuttur registry'de. Bunlar silinebilir. Bir sorun olursa, sistemi geri yüklemek gerekecek.

3. Nette biraz arattım ve internet explorer için aynı sorunu yaşayanların bir çözümü olmuş, (Alıntıdır):

"Arkadaşlar açılış sayfanızı kendiniz kilitleyin sadece google olarak bende de dream login google search olarak başlıyordu.

Ben şöyle yaptım;
    başlat,çalıştır, gpedit.msc,kullanıcı yapılandırması sekmesinde yönetim şablonlarına tıklayın daha sonra windows bileşinleri,açılan yerden internet explorer'e tıklayın sonra sag tarafta açılan listeden Giriş Sayfası ayarları Değişimini devreden çıkar'a çift tıklayın açılan pencerenden etkin butonuna tıklayın sonrada aşagıda giriş sayfası yerine istediginiz açılış sitesini yazıp uygula deyin bu kadar.
    ben bu şekilde yaptım sürekli olarak google olarak kaldı.Şuan hiç bi sorunum yok.belki bu yöntemi biliyorsunuzdur ama yinede yazmak istedim bilmeyen olabilir diye
    hayırlı işler iyi forumlar.."

Bu olayı malwarebytes' da çözer; hatta başlangıç sayfanı hem temizler, hem de kilidi kaldırır. Malwarebytes'ın böyle yapması sisteminde spy veya benzeri bir zararlı olduğu anlamına gelmez. Programın böyle bir durumda yaptığı şey standart prosedür.

Umarım yukarıdakiler çözmeni sağlar. 2. ve 3. yöntem özellikle ie'a ve işletim sistemine bulaşmış kodlar için sağlam yollardır, ancak 2.'yi denersen her duruma karşı "sistem geri yükleme noktası" oluşturmayı unutma! ;)

Üye
    Cevap için teşekkürler. Yarın sabah ilk işim bunları denemek olacak. İyi forumlar

Üye
    varsayılan tarayıcı internet explorer yaptıktan sonra mozillayı unınstall programları ile kaldırıp tekrar kurun .Aynı sorun varsayılan tarayıcıya bulaşıyor mu onu da bir öğrenelim.
    Hayatın boyunca calısıyorsun, 30 yıl boyunca yaptıgın seyin farklılık yaratacagını düşünerek yasıyorsun, insanlar için önemli oldugunu sanıyorsun bir sabah uyandıgında sunu anlıyorsun: hayır.. orda kücük bir hatan var, sen harcanabiliyorsun, aman Allah'ım..

Üye
    Revo Uninstaller ile kaldırıp tekrar kurdum. öncesinde varsayılan tarayıcıyı ie8 yapıp regedit ile handycafe diye aratıp bulduklarımı sildim. Eklentileri yeniden kurdum ve sonuç başarılı.

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Firefox Tüm Sürümler [Sürekli Güncel]
    By my_immortalize in forum Mozilla Firefox
    Cevap: 250
    Son Mesaj: 14-10-2014, 22:55
  2. Cevap: 3
    Son Mesaj: 23-07-2010, 17:15
  3. Firefox Donuyor
    By prof021 in forum Internet ve Network
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 08-07-2010, 14:05
  4. Firefox anında açılsın ister misiniz? FireFox Preloader