1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Win7'de 2 bölüm'ü (partition) Birleştirmek? [Çözüldü]

Selam Doctus ailesi, bir sorunum var acaba mümkün mü? Bilgisayarımda 1 tane HDD var, fakat format atarken 2'ye ayırdım, acaba sonradan format olmadan o ayrılan 2 HDD'yi tek HDD çevirmek mümkün mü? Teşekkürler...

Yasaklanmıştır
    Evet mümkün herhangi bir program olmadan Windows üzerinden yapabilirsiniz bunu fakat ikinci bölümdeki veriler gidecektir.

Emektar Editör
    @-DexteR-
    2 HDD değilde, galiba sizin demek istediğiniz 2 bölümü birleştirmek, yani 2 partition'u birleştirmek değil mi?
    C:/ ve D:/ gibi

Öyleyse ben başlığı da değiştireyim, zira ikisi farklı şeyler
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Üye
    @Felâsife, aynen sizin dediğiniz gibi, özür diliyorum yanlış söyledim, hatamı mazur görün...

Emektar Editör
    Estagfurullah sorun değil düzenlendim başlığı.
    Yalnız imzanızda ki resim kurallarımızı aşmış onu düzenlerseniz sevinirim.

Kolay gelsin.
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Üye
    Onu da hallettim, şimdi de konumuza gelelim, çözümü nedir?

Yasaklanmıştır
    Öncelikle tüm bölümlerdeki verilerinizi yedekleyin, hard diskle uğraşmak bazen tehlikeli olabiliyor ne olur ne olmaz.

Daha sonra Başlat>Bilgisayar-sağ tık->Yönet diyoruz. Sol taraftaki listeden Disk Yönetimini seçin.

Biraz bekledikten sonra hard diskinizdeki bölümler karşınıza çıkacak. Bendeki şu şekilde,
    [IMG][/IMG]

kendi disk bölümlerim üzerinden gidecek olursam, ekran alıntısında görünen 100 gb ve 25 gb'lık bölümleri birleştirmek istediğimi düşünürsek (arada başka bir bölüm olması durumuna birleştirme yapamazsınız) 25gb bölümü sağ tıklayıp biçimlendir dedikten sonra gerekli prosedürün bitmesini bekleyip sonra 100 gb'lık C: bölümünü sağ tıklayıp Bölümü Genişlet dediğinizde yeni bir pencere açılacak. Pencere üzerinden genişletmek istediğiniz miktarı belirleyebilisiniz. İster tamamını ister bir kısmını ekleyebilirsiniz.

Üye
    Peki yardımın için özellikle emek verdiğin için çok teşekkür ederim, aklıma nebze soru takıldı, şuan Bilgisayarım'da C: ve D: şekilde.. D:'yi C:'ye birleştireceğim, ama tabi demişsiniz ki yedekleyin, acaba D:'deki bilgileri (Oyun, ufak tefek program yazılımları vs. vs.) yedekleyip bölümü birleştirdikten sonra tekrar (tabi Partition tek hale gelecek...) C:'ye atsam herhangi bir sorun oluşurmu ( Çalışmama gibi ) Teşekkürler...

Yasaklanmıştır
    Kurulum dosyalarından bahsediyorsanız işlem bitince tekrar kurmak istediğinizde çalışırlar en azından şöyle diyebilirim çalışmazlarsa bile bunun nedeni disk bölümleme değildir. Eğer D: bölümünü işaret ederek kurulum yaptığınız program veya oyunlardan bahsediyorsanız çok yüksek olasılık yedeklerini alıp C:'ye atınca çalışmayacaklardır. Dosya,mp3 gibi şeyler için zaten herhangi bir şey değişmez ha orada ha burada

Üye
    Tamam çok teşekkür ederim, zaten D: 'de program yazılımı yokmui ben yanlış hatırlıyormuşum Sadece %100 Oyun dosyaları varmış, çalışmazsa bile kurulum kolay Tekrardan çok teşekkür ederim, iyi forumlar...

1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Cevap: 9
    Son Mesaj: 28-04-2010, 14:04

Tags for this Thread