Toplam 6 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 6 arası
    Müdavim
    ORBİT DOWNLOADER MANAGER(ORBİT İNDİRME YÖNETİCİSİ)

Orbit downloader,kaliteli bir dosya ve medya indirme yöneticisidir. Hızlı olmasının yanında ücretsiz bir program için kullanıcılara oldukça kapsamlı seçenekler sunan, başarısı kanıtlanmış ve pek çok ödül sahibi bir yazılımdır. Bu inceleme ile tüm Doctus müdavimlerine yazılımı detaylı bir şekilde tanıtmaya çalışacağım.

GENEL BİLGİ :

Programın tam adı :Orbit Downloader Manager
    Üretici firma :Innoshock
    Lisans :Ücretsiz
    Program dili :Türkçe de dahil olmak üzere pekçok dili destekliyor

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ :
    Programın kullanılması için aşağıdaki işletim sistemleri ve tarayıcılardan bir tanesine sahip olmak gerekmektedir.
    -64 MB Hafıza
    -6 MB boş disk alanı
    -Microsoft Windows NT/2000/XP/2003/VİSTA/7
    -IE 5.0 ve üstü,Firefox 1.5 ve üstü[Firefox 3(Grand Paradiso)dahil],Opera,Maxthon,Netscape

PROGRAMIN TEMEL ÖZELLİKLERİ :

-Müzik,video ve medya yayın akışlarını indirme
    -Yüksek dosya indirme hızı
    -Küçük dosya boyutu ve az kaynak tüketimi
    -Rapidshare indirme desteği
    -IE,Opera,Maxthon,Firefox desteği
    -Metalink indirme desteği
    -HTTP,HTTPS,FTP,MMS,RTSP,RTMP protokolleri desteği
    -Ayarlanabilir proxy sunucu desteği
    -İndirme işlemini durdurma ve devam ettirme desteği
    -Genel indirme yönetimi

YAZILIMIN İNCELEMESİ :

Programı buradan indirebilirsiniz. Kurulum dosyasına çift tıklayıp kurulumu başlatıyoruz. Aşağıda görüntülendiği gibi isteğe bağlı seçeneklere dikkat ederek kurulumu gerçekleştiriyoruz.

Kurulum tamamlandıktan sonra Orbit'i çalıştırıyoruz ve ana ekran (arayüz) bizi karşılıyor.

Yazılımın arayüzünde temel bölümler aşağıdaki gibi yerleşmiştir.

Bundan sonra görüntüler eşliğinde programın önemli ayarlarına göz atalım.

Arayüzde “ayarlar” bölümünden “tercihler”i tıklıyoruz.

“Genel” sekmesinde kullanım esnasında isteğe bağlı temel ayarlarınızı yapabileceğiniz bölüm yer almakta. İstediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

“Dizin” sekmesinde indirilen dosyayı kaydedeceğimiz dizini seçiyoruz.

“İndirme-bağlantı” sekmesi ayarları.

“Sınırlar” sekmesindeki ayarlar (Default ayarlar ile kullanabilirsiniz)

“Hızlandır” sekmesinde indirme hızını arttırmak için “ORBİTNET” adı verilen benzer bağlantıları arama teknolojisini etkinleştirebilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz.

“İzleme” sekmesinde indirilmek istenen dosya ya da medyalarla ilgili ayarları yapabilirsiniz. Örneğin flaş ve multimedia yakalamak için ilgili kutucuğu tiklemelisiniz. Benzeri şekilde pano izlemesi için kutucuğu tikleyin. Pc'nizde kullandığınız tarayıcıları seçerek kutucuklarını tiklediğinizde o tarayıcıyı kullanırken yapmak istediğiniz dosya indirme, flaş ve multimedya yakalama işlemlerinizi Orbit imkanlarını kullanarak yapabilirsiniz. Yani programı tarayıcılarınızla ilişkilendirmiş olursunuz.

“Antivirüs” sekmesi önemli ayarları yapabileceğiniz bölümdür. Bu sekmede yapacağınız ayarlar ile kullanmakta olduğunuz antivirüsünüz ile indirdiğiniz dosyaları eşzamanlı olarak taratabilirsiniz.

“Vekil sunucu”(proxy) kullanıyorsanız bu bölümden ayarlarınızı yapabilirsiniz.

İndirme işlemlerinde “sesle uyarı” ayarlarını bu bölümden yapabilirsiniz.

“Zamanlayıcı” sekmesi ayarları

Orbit'in en önemli özelliğini incelemenin sonuna sakladım. Bu özellik “GetIt” düğmesi fonksiyonudur. Arayüzde ayarlar sekmesi altında göreceğiniz “medya dosyası yakalamak için GetIt düğmesini etkinleştir” seçeneğini tıkladığınızda aktif hale gelir. Bu fonksiyon aktif hale getirildiğinde tarayıcınızdaki her tür resim,müzik veya videonun üzerinde bu düğme görünür. Eğer o medyayı indirmek istiyorsanız bu butona tıklamanız yeterlidir. Tıklama sonucu “GrabIt++” penceresi (Aktif indirme işlemleri penceresi) açılır ve seçtiğiniz media bu pencerede listelenir. Download/yükle tuşu ile medyayı indirebilirsiniz.

“GetIt” düğmesini bu bölümden etkinleştirebiliyoruz

Aktif halde düğme media üzerinde görüntüleniyor

“GrabIt” ekranında medya seçme ve indirme penceresi

İncelememiz bu kadar arkadaşlar. Kullanımını şiddetle tavsiye ettiğim ve benim de uzun zamandır kullandığım bu programın aynı işlevi gören ücretli muadillerinden eksik bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Aksine en az onlar kadar başarılı ve fonksiyonlu bir yazılımdır. Kullanmayanların denemesi açısından bir rehber olması dileklerimle saygılar.
    Konu petrolhead tarafından (26-04-2012 Saat 22:35 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlar Birleştirildi
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Üye
    Bilgilendirme icin Tesekkurler drturca.

Cok sayıda ki indirme programları icinde performansı ortalama üstü , En büyük avantajıda ücretsiz olması . Bende sana katılıyorum

Kolay gelsin Selamlar .

Üye
    emeğinize sağlık teşekkürler.....

Üye
    Emeğine sağlık çok güzel bir anlatım olmuş.:

Emektar Editör
    Mesajlar birleştirildi.

Güzel çalışma için Teşekkürler.

Müdavim
    Ben teşekkür ederim arkadaşlar.Faydalı bir başvuru dökümanı olması dileğiyle hazırlanmış bir anlatım idi,beğenmenize sevindim.
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Linux Mint 9 Isadora Resimli Kurulum + İnceleme
    By Pwnography! in forum GNU/Linux Eğitimi
    Cevap: 20
    Son Mesaj: 08-06-2010, 00:13
  2. Cevap: 7
    Son Mesaj: 26-04-2010, 19:17

Tags for this Thread