1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Resim uzantısını nasıl jpg yapabilirim? [Çözüldü]

bende yeni bir ubuntu kullanıcısı olarak(dün yükledim) sade masaüstümü paylaşmak istiyorum fakat resmin formatını bir türlü .JPG yapamadım

Müdavim
    Alıntı cihe Mesajı Göster
    bende yeni bir ubuntu kullanıcısı olarak(dün yükledim) sade masaüstümü paylaşmak istiyorum fakat resmin formatını bir türlü .JPG yapamadım
    Öncelikle yeni işletim sisteminiz hayırlı olsun Linux dünyasına hoşgeldiniz..

Dediğinizi yapmanın bir kaç yöntemi var..

İlk seçenek ben etliye sütlüye bulaşmam derseniz *.png olarak dosyayı gönderebilirsiniz

İkinci seçenek, kaydettiğiniz dosyayı Gimp ile açıp farklı kaydetten jpg seçeneğini seçebilirsiniz.

Üçüncü seçenek olarak scrot kurabilirsiniz.. Terminal üzerinden kullanılır ama kullanışlıdır..

Code:
    sudo apt-get install scrot
    komutu ile kurar,

Code:
    scrot -cd 5 dosyaadi.jpg
    komutu ile enter a basmanızdan 5 sn sonra /home/kullanıcıadınız dizininde çektiğiniz dosya oluşur ;)

Emektar Editör
    Konuyu ayırdım.
    Galiba png uzantısını elle jpg yapınca da oluyordu.
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Yasaklanmıştır
    Alıntı cihe Mesajı Göster
    fakat resmin formatını bir türlü .JPG yapamadım
    cihe,

Ubuntu'da resim biçimlerini dönüştürmenin başka bir yolu da gThumb resim göstericisi yazılımını kullanmaktır.

doctus.org sayfasında yazılımın incelemesini yapmıştım.

İncelemenin 9. maddesini uygulayarak resimlerinizi istediğiniz biçime dönüştürebilirsiniz.

Üye
    Pwnography!,Felâsife ve Simislov hepinize tek tek çok teşekkür ederim.Nerde bulunabilir ki böyle bir yardım anlayışı.8:

Yasaklanmıştır
    cihe,

Bu arada bir şeyi merak ettim. Geçen seferki Ubuntu deneyiminizde video oynatıcılarında sorun yaşamıştınız.

Şu anki durum nedir acaba?

Üye
    Alıntı Simislov Mesajı Göster
    cihe,

Bu arada bir şeyi merak ettim. Geçen seferki Ubuntu deneyiminizde video oynatıcılarında sorun yaşamıştınız.

Şu anki durum nedir acaba?
    şuan mp4-dvd- vs. formatlarda smplayerle deneme yaptım sorun yok.Tabi şu değişikliği ekledim SMplayerin ayarlarından ses kısmındaki çıktı sürücüsünü pulse yaptım.Umarım sorun yaşamam

Emektar Editör
    Bende HD videolarda yavaşlama oluyor bazen .Özellikle IMAX in 1080p videolarını izlerken kamera hareketi ile video yavaş yavaş ilerliyor.VLC ve SMPlayer da da aynı.Yine video izlerken ekranda kırılmalar yaşanıyor.Bu da driver kaynaklı bir sorun.Driver lar depo ya eklendiğinde çözülecektir umarım.Hala nvidia 185 driverları var.195 eklenmemiş.

Üye
    Alıntı Federation Mesajı Göster
    Bende HD videolarda yavaşlama oluyor bazen .Özellikle IMAX in 1080p videolarını izlerken kamera hareketi ile video yavaş yavaş ilerliyor.VLC ve SMPlayer da da aynı.Yine video izlerken ekranda kırılmalar yaşanıyor.Bu da driver kaynaklı bir sorun.Driver lar depo ya eklendiğinde çözülecektir umarım.Hala nvidia 185 driverları var.195 eklenmemiş.
    Ben uzun süre önce sormuştum şöyle bir öneri gelmiş daha yeni sizin sorununuz için.

Smplayer da Seçenekler - Özellikler - Genel - Video - Çıktı Sürücüsü - vdpau seçince 1080p ler bile takılmadan sorunsuz oynamaya başladı..

Yasaklanmıştır
    cihe,

Neyse bu sefer sorun yaşamayacak gibi görünüyorsunuz.

Ubuntu'nun keyfini doya doya çıkarmaya bakınız. :evil:

Federation,

Sizin sorununuz ekran kartı sürücüsü ile ilgili olabilir. VLC ve SMPlayer da video çıktısı ayarınız nedir?

Bu arada ben cevap yazana kadar @cihe sorunuzu cevaplamış bile.

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread