1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası

Konu: Firefox ve Nette Güvenli Surf

Üye F3TRIO3D2X - ait Avatar

Firefox ve Nette Güvenli Surf

Güncel zararlıların birçoğu java, flash veya tarayıcı açıklarını kullanarak sisteme bulaşmaya çalışıyorlar. Bu rehberde, Firefox'u ve bilgisayarımızı bu tür zararlılara açık kapı bırakmayacak şekilde düzenlemeye başlayalım. Hala Firefox kullanmıyorsak, Firefox'u buradan indirebiliriz.

• İndirmemiz gereken eklentiler:

1. Flash playerin güncel sürümünü indirin.
    2. Java SE Runtime Environment'ın son sürümünü indirin.
    3. Java sanal makinesini indirin.
    4. Shockwave'ın güncel sürümünü indirin.
    5. Adobe Reader'ın son sürümünü veya Foxit Reader'ın son sürümünü indirin.

• Firefox için kullanacağımız eklentiler:

1. MyWot eklentisini indirmek için buraya, eklentiyi incelemek için buraya tıklayın.

2. Sadece görmek istediğiniz flash animasyonlarını çalıştırmak istiyorsanız Flashblock eklentisi işinize yaracaktır. Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.

3. Surf yaptıktan sonra arkanızda iz bırakmamınız için kullanmanız gereken eklenti olan Stealther'ı indirmek için buraya tıklayın.

4. Sıklıkla takip ettiğiniz sitelerde, sizi rahatsız eden reklamlar, resimler veya videolar varsa AdBlock Plus'la engelleme yapabilirsiniz. Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.

Unutmamanız gereken bir nokta, ücretsiz destek veren birçok sitenin reklam gelirleriyle ayakta durmakta olduğu. Bu sitelerde reklam filtrelemesini kapatmanızı ve destek olmak istediğiniz sitelerde, ilginizi çeken reklamlara tıklayarak siteye katkıda bulunmanızı tavsiye ederim.

5. Paranoya seviyesinde tarayıcı güvenliği istiyorsanız, NoScript işinizi görecektir; ama nette surf eğlencesini oldukça düşürdüğü için ben kullanmıyorum. Karar sizin. Eklentiyi indirmek için tıklayın.

Üye
    Çok yararlı bir başlık.Sağolun bilgiler için zaten çoğunu kullanıyorum ama güncellemelere de takip etmek gerek.Bu arada Foxit Reader'ı görünce aklıma geldi biraz alakasız olabilir ama Foxit Reader ile emailimize gelen Ttnet faturalarını doğrulayabiliyor muyuz?Adobe Reader ile yapılıyor ama Foxit Reader ile yapılamıyordu sanırım bu doğrulama.
    Konu Anıl Özdemir tarafından (11-01-2010 Saat 18:09 ) de değiştirilmiştir.
    "...Hangi istiklâl vardır ki yabancıların nasihatlarıyla, yabancıların planlarıyla yükselebilsin?"
    MUSTAFA KEMAL
    6 Mart 1922

Alıntı Anıl Özdemir Mesajı Göster
    Çok yararlı bir başlık.Sağolun bilgiler için zaten çoğunu kullanıyorum ama güncellemelere de takip etmek gerek.Bu arada Foxit Reader'ı görünce aklıma geldi biraz alakasız olabilir ama.Foxit Reader ile emailimize gelen Ttnet faturalarını doğrulayabiliyor muyuz?Adobe Reader ile yapılıyor ama Foxit Reader ile yapılamıyordu sanırım bu doğrulama.
    Teşekkür ederim. Uzun zamandır Foxit Reader'ı kullanıyorum; ama TTnet kullanmadığım için bu fonksiyonu var mıdır, yok mudur bilmiyorum; ama teorik olarak Adobe'yle yapılan çoğu şeyi, Foxit'le de yapabiliyor olmamız lazım.

Üye
    Alıntı F3TRIO3D2X Mesajı Göster
    Teşekkür ederim. Uzun zamandır Foxit Reader'ı kullanıyorum; ama TTnet kullanmadığım için bu fonksiyonu var mıdır, yok mudur bilmiyorum; ama teorik olarak Adobe'yle yapılan çoğu şeyi, Foxit'le de yapabiliyor olmamız lazım.
    Bana normal ev telefonu faturası ile internet faturası geliyor da Foxit Reader ile biraz kurcalamıştım doğrulayamamıştım Adobe Reader ile sorunsuz doğrulanmıştı.
    Konu Anıl Özdemir tarafından (11-01-2010 Saat 18:18 ) de değiştirilmiştir.
    "...Hangi istiklâl vardır ki yabancıların nasihatlarıyla, yabancıların planlarıyla yükselebilsin?"
    MUSTAFA KEMAL
    6 Mart 1922

Alıntı Anıl Özdemir Mesajı Göster
    Bana normal ev telefonu faturası ile internet faturası geliyor da Foxit Reader ile biraz kurcalamıştım doğrulayamamıştım Adobe Reader ile sorunsuz doğrulanmıştı.
    Anladım. O zaman, hantal da olsa güncel Adobe Reader'la devam edebilirsiniz. Sonuçta ikisi de aynı işi görüyorlar.

Üye cengizhan01 - ait Avatar
    Bu readerların ne gibi bir ilgisi var acaba?
    мü¢α∂єℓє є∂ιℓєвιℓє¢єк вιя уσℓ ναяѕα нιçвιяşєу υмυтѕυz ∂єιℓ∂ιя...

Alıntı cengizhan01 Mesajı Göster
    Bu readerların ne gibi bir ilgisi var acaba?
    Yeni nesil zararlıların pdf dosyalarından da bulaşması mümkün.

Bu nedenle, pdf programlarının son sürümlerini kurmamız bu açıklarla başa çıkmamız noktasında yardımcı olacaktır.

Üye cengizhan01 - ait Avatar
    Bilgi için saolun.
    мü¢α∂єℓє є∂ιℓєвιℓє¢єк вιя уσℓ ναяѕα нιçвιяşєу υмυтѕυz ∂єιℓ∂ιя...

Üye
    Alıntı F3TRIO3D2X Mesajı Göster
    Anladım. O zaman, hantal da olsa güncel Adobe Reader'la devam edebilirsiniz. Sonuçta ikisi de aynı işi görüyorlar.
    Evet aynı işi görüyorlar fakat Adobe Reader da fazla hantal.Zaten faturaların fiyatına bakıyorum bir tek.Foxit Reader kullanmak en mantıklısı şu anda.:
    MUSTAFA KEMAL
    6 Mart 1922

Üye
    Firefox için birde ben ekleyeyim:

ImgLikeOpera ya da ImgLikeOpera Reloaded – Aynı Operadaki gibi.Bu eklentiler Firefox'un resim yüklemesinde detaylı ayar yapabilme imkanı sunar. Engellemek ya da sadece ön bellekteki resimleri yüklemek gibi seçenekler, hızlı sörf için yararlı bence.

Download: ImgLikeOpera
    Download: ImgLikeOpera Reloaded

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Şirketlere Bilişim Hukuku Konusunda Bilgiler
    By TanSu in forum Güvenlik Haberleri ve Duyurular
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 06-03-2009, 15:56
  2. Bilgisayar ve video oyunları üzerine tartışmalar
    By hcy in forum Güncel Haberler
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 05-05-2008, 11:53
  3. Cevap: 0
    Son Mesaj: 19-03-2007, 00:39
  4. Bilgi Güvenliği Nedir?