Toplam 8 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 8 arası
    Üye

Spybot hakkinda soru?

Selam arkadaslar, bu forumu 2 gundur takip ediyorum cok begendim cok yararli ve faydali bilgiler barindiriyor hepinisi tebrik ederim, benim bi iki sorum oluckati spybot hakkinda...

avast home edition kullaniyodum, spybot hakkinda iyi yorumlar gordum bi denemek istedim inndirdim yukledim update yapti, update biter bitmes avast'tan C: ve D: part'lardan Trojen uyarisi gelmeye basladi (spybot kurulmadan once pc'nin temiz olduguna cok cok eminim) avast ile silmeye calistim sil dedikce avast silemiyor ve ayni uyariyi birkac kere verdi, avasti kaldirdim spybot'u nasil yukledimse hic kulanmayarak onuda hemen kaldirdim, KIS2010 ile pc yi taratip trojenleri sildim, ama sistem zarara ugramisti C: ve D: suruculerine direk giris yapamiyordum cunku widowsun Open with diye menusu cikiyodu, bide Folder Options'tan "Show hidden folders" acamiyodum... sistemi yeniledim ve bu sitede avira hakkinda cok guvvenilir olduguna dayir yorumlar okudum ve avira personal yukledim su an hersey yolunda ama avira'nin internet security ve anti-spy ozeligi yok, spy-bot kurmayi korkuyorum yine ayni sey olmasin, bide avast'a hic guvenmemeye basladim...

uzun lafin kisasi, SpyBot neden trojen dagitti, Avast Home Edition'a guvenmek hatta'miydi, Avira guvenilir mi? Avira'nin yaninda ne kullanmayi onerirsiniz (ama sadece free-ware yazilimlar)

Üye
    Arkadaşım spybot u sitesindenmi indirdiniz? yoksa download sitelerindenmi spybot güvenilir bir programdır.

Üye
    evet, kendi sitelerinden, acikcasi bu olay beni cok sasirtti halbuki her yerde okumustum spybot anti-spy olarak cok guclu bir yazilim...

Üye
    salim_kes 'in dediklerine katılıyorum, spybot'u nereden indirdiğiniz çok çok önemli..

ikinci söylemek istediğim şey ise, evet avira bence en güvenilir anri-virüs programıdır.Ve hatta doctus 'da zaten bunula ilgili bi başlık var, isterseniz oraya da bi bakabilirsiniz ( http://doctus.org/showthread.php?t=35302 )

ve son olarak, evet avira free de int. security ve antispy özelliği yok fakat, şuradaki ( http://doctus.org/showthread.php?p=367628 ) anketteki ilk seçenekteki kombinasyonla İnternet Security 'nin yaptığının daha fazlasını yapabilirsiniz..

2.mesajınızı okuduktan sora edit: isterseniz birde malwarebytes 'i indirip ( http://malwarebytes.org/ ) spybot'u onunla taratın, veya avira kurarsanız birde avirayla taratın..gerçi bişey bulacaklarını sanmıyorum ama..

Emektar Editör
    Yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen. Avira'nın Free dahil tüm sürümlerinde Anti-Spyware özelliği, koruması vardır. Internet Security özelliği diye bir özellik yok, Firewall, Anti-Spam vs. vs. birkaç şey artı şey vardır Internet Security'de ki bunlar zaten hiçbir Anti-Virüs'te yok. Spybot'u güvenilir bir yerden indirdiyseniz sorunun onunla âlâkası yok. Eminim diyorsunuz ama demek ki bir şeyler varmış onu kurmadan öncede. Spybot trojan dağıttı diye bir şey söz konusu olamaz, Avira tabii ki güvenilir.

Üye
    sdcdnz, cok sagol arkadasim... benimde amacim konu hakkinda fikirlerinizi ogrenmek

Üye
    Drainge, kendi resmi sitelerinden inndirdim download secenegine girdim download mirrors tan sanirim updatestar mirror dan aldim setup'i ise link http://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html bunlardan bitanesi, bende olaya sasirdim ama dedigim gibi pc temiz idi ama spybot update oldugundan hemen sonra avast trojen uyarisi vermeye basladi sasirip kaldim, spybot'u kotumsemek diye bi amacim da yok ama olay bu ve fikirlerinizi ogrenmeye calisiyorum...

Emektar Editör
    İlginç gerçekten, mutlaka başka bir şeydendir ama neden..? Sizi HJT bölümüne bekleriz.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread