Toplam 8 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 8 arası
    Üye

Sürekli yardım pencereleri çıkıyor(@Grkmtsn)[Çözüldü]

selam herkese.. bilgisayarda hangi uygulama açıksa durduk yere o programa ait 10larca yardım penceresi çıkıyor ve yığılıyor.. Hiç bi işlem yapamıyorm sürekli yardım pencereleriyle uğraşıyorum. çok berbat bir şey! sorunun neden kaynaklandığına dair en ufak bir fikrim yok bir virüs yüzünden mi yoksa donanımda mı bi problem mi var çözemedim..lütfen beni bu çileden kurtarın..

Üye
    Mesajın nasıl olması gerektiğini şimdi gördüm kusura bakmayın.Gereken raporlar ektedir.Kolay gelsin Şimdiden teşekkürler.
    Eklenmiş Dosya Eklenmiş Dosya
    Konu gozilra tarafından (09-10-2009 Saat 13:40 ) de değiştirilmiştir. Sebep: nası-->nasıl

Yasaklanmıştır
    Merhaba;
    1. Adım
    CCleaner yazılımını buradan indirin;

*Kurulum sırasında karşınıza çıkan seçeneklerden “Masaüstü…” dışındakilerin kutucuklarındaki imleri kaldırın;

*Cleaner >Windows” altındaki “Gelişmiş” kutucuğunu imleyin (çıkacak sorularda “Tamam”a basın)
    (“Cleaner >Windows ve Cleaner >Uygulamalar" sekmelerindeki tüm tutucukları işaretleyin.)

*Ayarlar>Gelişmiş”i tıklayıp “Sadece 48 saatten eski Windows geçici dosyalarını sil” seçeneğindeki imi kaldırın;

*Ayarlar>Özel>Klasör Ekle”yi tıklayıp, açılan pencerede "C:\WINDOWS\Prefetch"i vurgulayıp “Tamam”a basın; çıkacak sorularda “Evet” basın.

* "Cleaner" menüsünü açın.“Analiz” düğmesine –işlem bitince de- “Temizliğe başla”ya (açılacak kutudaki “Tamam”a) basın;

* "Kayıt Defteri" menüsünü açın. Arkasından, “Sorunlar için tara” butonuna basın. İşlem bitince “Seçili Sorunları Çöz”e tıklatın. Açılacak kutuda “Seçili Tüm Sorunları Çöz”e ve yine açılacak kutuda “Tamam”a tıklatın ve son olarak “Kapat”a basın.

2. Adım
    Dr.Web CureIt!® Utility yönergeye göre kullanıp raporunu gönderin.

3. Adım
    ÖNEMLİ: HijackThis raporunuz incelenirken sizden istenmediği sürece ComboFix kullanmayınız. Bu güçlü bir araçtır. Uzman tavsiyesi ve yönlendirmesi olmadan kullanmanız sisteminiz için risklidir.

UYARI: Yazılıma bazı antivirusler uyarı vermektedir.Bu uyarının bir virus uyarısı olmadığını belirtmek isterim.
    Windowsun bazı özelliklerine derinden müdahele yapabilen bir yazılım olduğu için riskli araç anlamına gelen
    "RiskTool" uyarısı veriliyor. Bilinçli kullanıcı için üretilmiş bir yazılımdır. Nasıl kullanacağını bilen kullanıcı için faydalı bilmeyen için zararlı sonuçları olabilir.

ComboFix Özel Temizleme Aracını masaüstünüze buradan veya buradan indiriniz. (Windows 2000, XP ve Vista 32bit)

* ÖNEMLİ: Bilgisayarınız normal kipte açıkken güvenlik yazılımlarınızı geçici olarak devre dışı bırakın.

* Unutmayın aracı masaüstünden çalıştırmalısınız.

* ComboFix.exe dosyasına çift tıklayarak programı çalıştırın. Vista kullanıyorsanız yazılım üzerinde sağ tıklayarak "Yönetici Olarak Çalıştır"a basarak çalıştırın.

* Karşınıza bir uyarı penceresi gelecek. Çıkan tüm uyarılara "Evet" veya "Yes" deyin. İşlemin bitmesini bekleyin.

* Bu aşamada klavye veya mouse'a dokunmayınız. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza bir metin penceresi gelecek.

* Sonuç olarak size bir rapor dosyası verecek. "C:\combofix.txt" bu dosyayı HijackThis raporunuz ile beraber gönderiniz.

Üye
    dr.web cure it raporum

Üye
    diğer raporlar

Yasaklanmıştır
    Merhaba;
    1. Adım
    Aşağıdaki değerleri fixleyiniz.(bkz.HijackThis ile Satır Fixlemek)
    Code:
    O2 - BHO: (no name) - {7E853D72-626A-48EC-A868-BA8D5E23E045} - (no file)
    O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
    O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
    2. Adım
    Malwarebytes' Anti-Malware yazılımı ile tam sistem taraması yapıp raporunu gönderiniz.

3. Adım
    RootRepeal yazılımı ile yönergede belirtilen tüm ayarları yapıp rapor alınız ve gönderiniz.

Üye
    raporlarm

Yasaklanmıştır
    Merhaba;
    Sisteminiz temiz görünüyor.Yaşamış olduğunuz sorunun donanımsal kaynaklı olabileceği üzerinde durmalısınız.Sizden son olarak aşağıdaki işlemleri yapmanızı isteyeceğim.

ComboFix'i Kaldırmak:
    Başlat >Çalıştır'ı açıyoruz, "ComboFix /u" komutunu yazıyoruz ve "Enter"a basıyoruz.

Sonuç olarak ComboFix'i kaldırmış olduk.

OTC aracını buradan indiriniz.

• Çift tıklayarak açınız.

• Açılan pencerede "CleanUp!" butonuna tıklatınız.

• Çıkacak uyarıya "Yes" deyin.

• Bilgisayar yeniden başlatılacaktır.

• NOT: Bu aracı kullandığımız özel temizleme araçlarından arta kalan dosyaları temizlemek için kullanıyoruz.
    Ardından;
    NOT:İşletim sisteminizi ve kullandığınız yazılımları güncellemeyi unutmayınız.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Toshiba satellite L10-120 yardım penceresi sorunu
    By Grkmtsn in forum Dizüstü Bilgisayarlar
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 09-10-2009, 01:55
  2. Webcam izleme!!! Nasıl Çözebilirim Yardım?
    By skayhan_87 in forum Windows Live (MSN)
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 01-10-2009, 04:08
  3. Arkadaşlar avira hakkında acil yardım
    By FaTaLiTh in forum Avira AntiVir
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 12-08-2009, 03:36
  4. Net sürekli kesiliyor
    By sTa1nLess in forum İnternet Tarayıcıları
    Cevap: 10
    Son Mesaj: 07-08-2009, 00:08
  5. avg internet security resident shield sürekli uyarı veriyor
    By osmandemi in forum Anti-Virus Yazılımları