1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Bilgisayarim Hacklendi

Arkadaslar bu olay dun oldu. Knightta k0xp denen bi hile illeti var bilirsiniz. Bende tek seferlik kurup işimi cabucak halledeyim dedim. Neyse indirdim programi actim Spyware Terminator herhangi bir uyari vermedi. Daha sonra bilgisayar acayip derecede donmaya basladi bende killandim tabi hemen Tam tarama yaptm ve 4 tane screen logger buldu. Bitanede Trojan.Genre.AHAB diye bir zimbirti cikti. Neyse Screen LoggerLa'ri sildim. AHAB'i silemedim. Daha sonra bi chat box cikti ekranimin ortasinda. Adam bosuna ugrasma yazdi içimden noluyor lan dedim sonra dalga gecmeye basladi nasil girdim ama falan fistan. VE K.Online charimida hackledi. Brşey yapamadim tabi. TAmamen benim sucum cunku. Koxpu indirdigim siteyi mahkemeye verme yada Bilişim Suclarını şikayet etme gibi bir olanagim varmi ? Biraz bilgi verirseniz sevinirim. Simdiden Tesekkürler :
    İnsanoğlu başkalarının hatalarından ders çıkarabilme yeteneğiyle olduğu kadar
    Bunları hayata geçirme konusundaki isteksizliğiyle de eşsizdir.

Üye
    Bu "evimin kapısını bilerek yani tüm riskleri göze alarak açık bıraktım. Hırsızlar da evimi soydu" gibi bir şey olmuş Geçmiş olsun.

Keşke Zemana Antilogger kullansaydınız. Screen Logger modülü kesin yakalardı.

Üye
    Çok ilginç.
    Kullandığınız güvenlik yazılımları neler ?

Üye
    Spyware Terminator with ClamAv kullanıyordum. K.Online oynarken tek sorun vermeyen yazilim bu cunku.

Üye
    Yazılımlar yetersiz gibi geldi.Muhtemelen bu yüzdendir.
    Huzurum kendini asar.

Üye
    Bundan once Kis 2009 Comodo Fw ve zemana kuruluydu bilgisayarimda. Oyunu acmiyor diye hepsini kaldirip sadece spyware terminatoru kurmustum. Anlamadigim Real Protection acikti ve uyarı vermedi. Tarama yapinca buldu. Neyse konu bu degil. Oldu bitti artik Hdd'yi 3 kere bicimlendirdikten sonra Xp'mi kurdum. Bu siteden şikayetci nasil olabilirim ?

Üye
    Bilgisayarınızın hacklendiğine dair tüm kanıtları format atarak kendi ellerinizle temizlemişsiniz zaten.
    Yine yükleyin yine hacklesin, bırakın dalga geçsin sizinle ama kaydedin ekranda olan bitenleri. Sonrada verin savcılığa dilekçenizi. Bilgisayarınızında int bağlantısını kesin. hatta kapatın o bilgisayarı dursun mahkeme sonuçlanan kadar kalsın o ss logger filan kanıt olarak.

Hatta uydduruk bir mail adresi alın. Şifresini çalmasını sağlayın.
    Hatta bir kredi kartınızın hesabını bloke ettirip kart bilgilerini çalmasını filan sağlayın. Karttan küçük cüzi bir miktar kullanılabilmesini banka ile görüşüp sağlayın..vs..
    Konu osC++CoDeR tarafından (20-08-2009 Saat 20:14 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    s.a Dün 2..3 tane program yükledim msn hack diye pcdeki Nod32 virüs programına güvendim birşey olmaz dedim ama ertesi gün bilgisayarıma girdiğimde ekrana sadece belgelerim klasörü geliyor ve alttaki başlat cubugu falan hiç birşey yok belgelerımı asagıya indriyorum kara bi ekran sonra ctrl+alt+del yaptım explorer çalıstrdım ve pc yerine geldi ama pc hacklenmiş belli format atmadan nasıl kurtulabilrim ?? yardım ederseniz sevinirim. TEŞEKKÜRLER

Yasaklanmıştır
    Alıntı mafrat Mesajı Göster
    s.a Dün 2..3 tane program yükledim msn hack diye pcdeki Nod32 virüs programına güvendim birşey olmaz dedim ama ertesi gün bilgisayarıma girdiğimde ekrana sadece belgelerim klasörü geliyor ve alttaki başlat cubugu falan hiç birşey yok belgelerımı asagıya indriyorum kara bi ekran sonra ctrl+alt+del yaptım explorer çalıstrdım ve pc yerine geldi ama pc hacklenmiş belli format atmadan nasıl kurtulabilrim ?? yardım ederseniz sevinirim. TEŞEKKÜRLER
    Ava giden avlanır. Umarım duymuşsundur bu cümleyi.
    Üstelik sen ava giderken yanına silah bile almamışsın.
    Yazık...:

Yasaklanmıştır
    Öyle programları neden indirirsiniz anlamış değilim birincisi msn hack diye bişey yoktur ikincisi ise hijackthis takımındaki arkadaşlar size yardımcı olacaktır size eğer dilerseniz hijackthis inceleme bölümüne yeni konu açıp raporlarınızı inceletebilirsiniz.

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Mynet tekrardan hacklendi
    By Integra in forum Güvenlik Haberleri ve Duyurular
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 20-10-2009, 22:34

Tags for this Thread