1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Exclamation otomatik ip alamıyorum [Çözüldü]

daha önceki yazılarımı okuyanlar bilirler cpum çok fazla performans sarfediyodu onu çözeyim derken hepten mahvettim bilgisayarımı. bende mcafee firewallı vardı ve üstüne bide ms defender yükledim görev yönetici işlemlerimde hotbar ve yahoobar vardı bunları ben yüklemediğim için trojan olabilirler belki die defenderdan araştırıcaktım.sonra defender alarm verdi hotbar için bende remove all dedim işte bundan sonra herşey karıştı bilg. iyice yavaşladı bilgisayarımın ve ağ bağlantılarımın özelliklerine giremedim açmadı sistem geri yüklemeyi açmadı sağ alt köşede ki ağ bağlantıları sigesi gitti hatta ağ bağlantısı diye bişey kalmadı.tahminimce firewalla defender birbirinden etkilendi bu nedenle defenderi kaldırayım dedim kaldırmadı güvenli kipte deenedim yine kaldırmadı bende firewallı kaldırdım defender hala duruyo kaldırmıyo hotbarla yahoo barıda güvenli kipten kaldırdımama normal açtığımda yine bi değişiklik olmadı yani gene ağ bağlantılarım çalışmadı şimdi ise ağ bağlantılarımı açabiliyorum ama ıpmı otomatik alamıyorum yane manual olarak çalışıyo manual oarakta sadece ağ bağlantım olmuş oluyo ama nete giremiyorum gene ıp otomatik al diyince hata veriyo
    cmd den ipconfig /release yapıp ipconfig /renew diyince
    yerel ağ bağlantısı arabirimini yenilerken hata oluştu:
    istenen hizmet sağlayıcısı yüklenemedi veya bağlanamadı diyor.
    niye otomayik ıp alamıyorum? :tickedoff:

Şef

Ce: otomatik ip alamıyorum

Bence önce bi sistem geri yükleme yapın. çok karışmış gibi ortalık.

Üye

sistem geri yükleme yaparsam hepten bozulmaz değil mi ?

Şef

Hayır.. sadece aldığınız güne döner ayarlarınız.. defender ı kurmadan bir önceki noktaya geri alın..
    Bu arada kurduğunuz bütün programlar ve yaptığınız bütün ayarlar gidecektir haberiniz olsun.

Üye

ok peki ben şuana kadar hiç sistem geri yükleme yapmadım dikkat etmem gewreken önemli noktalar var mı?

Üye

yazım bozuk kusura bakmayın bu arada çünkü artık tuşlara nası basıyom bilmiyom sabahten beri işyerimdeyim ve sabaha kadar da burda nöbetteyim

Şef

Alıntı expert84
    ok peki ben şuana kadar hiç sistem geri yükleme yapmadım dikkat etmem gewreken önemli noktalar var mı?
    Sadece iyi düşünün arada kaybetmemeniz gereken bir ayar varmı diye. Ben bir arkadaşımın şirketindeki makina için üç kere sordum, üçünde de yok dediler. sistemi geri yükleyince aaa bizim bilmemne programı yok dediler sonra.. (Kurumsal bir yazılımdı ve bi hafta şirket çalışamadı bu yüzden :evil: )

Üye

yuppiii:yehoo: :anneee: :cheesy:

tansu teşekkür ederim valla ya yaptım ya oldu hepsi firewallımıda kaldırdım defender felanda yüklemicem şuan iyi gözüküyo
    fazla olan ne varsa sildim
    şimdi rahat bir uyku çekebilirim sayende :mrgreen:
    yalnız bişe daha sorcam
    sistem geri yüklemeyi yaptıktan sonra herşey geri geldi tabi bozuk olan ayarlarımda bende sistem geri yüklemeyi kapattım ve güvenli kipi açtım. burdan hotbarı yahoo barı ve firewallımı sildim sonra normal açtım bilgisayarımı sağ alt köşede hala hotbar weather sevice var bide hala exploreri açtığımda hotbar çıkıyo denetim masasından bakıyom yok ara diyorum ordada bulamıyo eee neden hala bunlar var:undecided:

Emektar Editör

Sistem geri yükleme kapalı güvenli modda ewido veya mcafee anti-spyware tarzı bi yazılımla temizleme yaparsanız olur zannedersem. Olmadı bi Tuneup programını deneyin bilgisayarınızdaki problemleri giderir ben çok faydasını gördüm sildiğim fakat artıkları duran programları tamamen temizlemişti :mrgreen:
    Konu xxtacy tarafından (21-05-2006 Saat 04:32 ) de değiştirilmiştir.

Üye

mcafee ve spyware uzun bi süre kullanmıcam sanırım antivir var bende bu yeter sanıyorum bunla güvenlikipte baksam yeterli olurmu sence?

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Cevap: 0
    Son Mesaj: 26-04-2006, 20:09
  2. Otomatik XP CD/DVD Rehberi (Adım adım)
    By erkaya in forum Windows Eğitimi
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 27-03-2006, 07:28
  3. Cevap: 7
    Son Mesaj: 17-03-2006, 13:25
  4. Symantec AntiVirus 10.0.2
    By TanSu in forum Güvenlik Yazılımları Eğitimi
    Cevap: 10
    Son Mesaj: 02-02-2006, 08:50

Tags for this Thread