1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Zonealarm da bulunan backdoor

Arkadaşlar ben Valilik çalışanıyım.Ve istanbulda önde gelen bir yazılım firması ile uzun zamandır çalışmamız var.Bu firmada çalışan üst düzey bir yazılım uzmanı (ki kendisi projeyi hem yöneten hemde yazılımı üreten kişilerden biridir) check point firmasının çoğu yazılımında olduğu gibi zonealarmda da backdoor tespit ettiklerini ve kişisel verileri sızdırdığını yakaladıklarını söyledi.
    Bende kendi araştırmalarımla israil kökenli bir firma olduğunu öğrendim.
    Bilgi yada yorumlarınızı bekliyorum.

Üye
    ZoneAlarm ABD kökenlidir.Niyeyse İsrail yapımı olduğu şeklinde yanlış bir kanı var.Oldukça populer bir firma.Ürünlerinin içine kişisel bilgi sızdıracak bir trojan,backdoor benzeri şeyler yerleştireceklerine ihtimal vermiyorum.Ama mümkündür de.Bonjour service diye aleni spyware yüklediğini de gördük adobe tarafından

Yasaklanmıştır
    Alıntı cih Mesajı Göster
    ZoneAlarm ABD kökenlidir.Niyeyse İsrail yapımı olduğu şeklinde yanlış bir kanı var.Oldukça populer bir firma.Ürünlerinin içine kişisel bilgi sızdıracak bir trojan,backdoor benzeri şeyler yerleştireceklerine ihtimal vermiyorum.Ama mümkündür de.Bonjour service diye aleni spyware yüklediğini de gördük adobe tarafından
    ZoneAlarm'ı İsrail'li Checkpoint firması satın almıştır bir kaç yıl önce. Her ne kadar ABD'li olsada kanında İsrail'lilik var. Bilgi sızdırabileceğine ihtimal veriyorum ama bizim gibi kullanıcıların bilgisini ne yapsınlar. Aramızda İnterpol Ajanı yok değil mi?

Üye
    @y_mimar.

ZoneAlarm son zamanlarda eski başarısından uzak olsa da güvenlik konusunda kendini kanıtlamış güvenilir bir program.

Programları bu şekilde ülkelere göre değerlendirmemek lazım. Eğer ona bakarsak Kaspersky'de Rus yapımı

Rusların da bu tür konularda ne kadar ileri olduğunu herkes bilir.

Üye
    Alıntı Janissary Mesajı Göster
    @y_mimar.

ZoneAlarm son zamanlarda eski başarısından uzak olsa da güvenlik konusunda kendini kanıtlamış güvenilir bir program.

Programları bu şekilde ülkelere göre değerlendirmemek lazım. Eğer ona bakarsak Kaspersky'de Rus yapımı

Rusların da bu tür konularda ne kadar ileri olduğunu herkes bilir.
    Ben zaten israil yapımı olduğu için bu başlığı açmadım.bu bilgiyi ek olarak buldum.
    Yazılım firmasındaki birkaç mühendis arkadaş tesbit etmiş.Ayrıca eğer israil kelimesi geçiyorsa bikere daha düşünürüm şahsen.

Üye
    internete bağlanıp evi aramayan yazılım var mı?
    uzman şirketler remote debug yapmak için zaten backdoor benzeri bir mantık ile pc lere bağlanabilirler.
    bunu istedikleri şekilde de farklı amaçlar için de kullanabilirler.
    bende kullandığım farklı bir programdan şüpelendim ama herhangi bir incelemede yapmadım.
    çoğu lisanslı programın içinde gömülü gelen yada ayrı bir uygulama olarak çalışan lisans managerlarıda ayrı bir olay zaten.
    lisanslı yada lisansız çoğu programda sizin backdoor olarak değerlendirebileceğiniz fonksiyonlar var.

neyi yakaladıklarını bildirmişler mi CheckPointe ?
    bizde görsek ????

ben şahsen şöyle düşünüyorum; devlet içinde kullanılan sistemlerden (os) tutunda uygulamalara kadar her yazılımın bir bakanlığa bağlı yetenekli programcılardan oluşan bir ekip tarafında üretilmesi ve devlet kurumları dışına bu ürünlerin sızdırılmasının engellenmesi ile ancak güvenlik sağlanabilir.

aksi durumda windows yada linux (farketmez başkaları yazdığı için) kullan, zonealarm kullan sonrada devlet bilgileri güvende demek saçmalık olur.
    Konu osC++CoDeR tarafından (20-04-2009 Saat 14:16 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    Bana teknik bir bilgi vermediler osC++CoDeR.Ayrıca söylediklerine tamamen katılıyorum.Lisanslı bir çok yazılımdada bu tür yazılımlar mevcuttur bencede.
    Gönül isterki stratejik kamu birimlerinde milli yazılımlar kulanılsın.Ama bunun yapılamaması bende şüphe uyandırıyor.Bir şekilde engelleniyoruz.

Üye
    Alıntı y_mimar Mesajı Göster
    Bana teknik bir bilgi vermediler osC++CoDeR.Ayrıca söylediklerine tamamen katılıyorum.Lisanslı bir çok yazılımdada bu tür yazılımlar mevcuttur bencede.
    Gönül isterki stratejik kamu birimlerinde milli yazılımlar kulanılsın.Ama bunun yapılamaması bende şüphe uyandırıyor.Bir şekilde engelleniyoruz.
    Eğer sakıncası yoksa çalıştığınız yazılım şirketiyle görüşüp bu konuda bilgi vermelerini rica etsek.. analizlerini bulgularını merak ettim..forumda olmasa bile özel olarak iletişim kursak teknik bilgi alabilirmiyiz acaba..?

Üye
    Windows Xp en basitinden WGA denen şey için "evi arıyor".Yani güvenle kullandığımız her yazılım aslında bilgilerimizi sızdırıyor olabilir.Benim bilgim sızarsa çok önemli değil de,devlet dairelerinde vesaire olmamalı.OsC++CoDeR in dediği yere geliyoruz o zaman da

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Virüsler Hakkında Detaylı Arşiv
    By boraalper4 in forum Bilgisayar Zararlıları
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 19-04-2009, 12:00

Tags for this Thread