Toplam 7 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 7 arası
    Müdavim

Aktif kullanılan a-squared antimalwer i pasif hale getirmek

Yaklaşık 6 aydır aktif korumasından faydalandığım A-Squared antimalware 4.0.0.66 programını artık sistemime Norton 360 kurmam dolayısı ile on-demand tarama amaçlı kullanmak istiyorum.Silip tekrar kurmadan ve faal değilken ram harcayamayacak bir hale getirmek istiyorum.Nasıl yapabilirim?Teşekkürler.
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Üye

A-squared antimalwer i pasif hale getirmek

Alıntı drturca Mesajı Göster
    Yaklaşık 6 aydır aktif korumasından faydalandığım A-Squared antimalware 4.0.0.66 programını artık sistemime Norton 360 kurmam dolayısı ile on-demand tarama amaçlı kullanmak istiyorum.Silip tekrar kurmadan ve faal değilken ram harcayamayacak bir hale getirmek istiyorum.Nasıl yapabilirim?Teşekkürler.
    Görev çubuğundaki simgeninin üzerinde sağ tıkla. Seçenekler içinden ARKA PLAN KORUMASINDAN ÇIK seçeneğini seçiyorsun 6 haneli güvenlik kodu girmen istenecektir onları yazıyorsun onaylıyorsun proğram devreden çıkıyo.Tekrar kullanacağında normal kısayol simgesi veya C nin içindeki klasöründen simgesi ile tekrar aktif hale getiriyorsun.:

Müdavim
    Alıntı İLKER97 Mesajı Göster
    Görev çubuğundaki simgeninin üzerinde sağ tıkla. Seçenekler içinden ARKA PLAN KORUMASINDAN ÇIK seçeneğini seçiyorsun 6 haneli güvenlik kodu girmen istenecektir onları yazıyorsun onaylıyorsun proğram devreden çıkıyo.Tekrar kullanacağında normal kısayol simgesi veya C nin içindeki klasöründen simgesi ile tekrar aktif hale getiriyorsun.:
    Bu yöntem programı o an için aktif korumadan çıkarıyor,ancak on-demand kullanmayı sağlamaz.Aktif değilken ram kullanımı açık servis ya da servisleri yüzünden devam eder.Ayrıca restart sonrası yine arkaplan koruması devreye girer.Benim kastettiğim bu değil.Yine de cevabın için teşekkürler:
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Yasaklanmıştır
    Programın Ana Penceresini açtığınızda "Arkaplan Koruması" bölümündeki hizmetlerin "kırmızı" olması lazım. Aşağıdaki resimdeki gibi mesela.

Bu hizmetler "Devredışı" kaldıktan sonra Başlat/Çalıştır'a "services.msc" yazıp "Hizmetler" i açalım. Burada a-Squared'ın hizmeti olan "a-Squared Anti Malware Service" olması lazım. Hizmeti bulu sağ tıklayalım ve "Özellikler" e gelelim. Buradan "Başlangıç Türü" nü "Elle" olarak seçelim ki bilgisayarı her başlattığımızda devredışı veya aktif yapmamıza gerek kalmasın. "Hizmet durumu" nundan da "Durdur" u seçelim. Bilgisayarı istiyorsanız yeniden başlatın. Yeniden başlayınca servisin çalışmaması gerekiyor.

Aktif olmasını istiyorsanız yukarıdaki resimdeki servisleri tekrar "izin ver"e basarak değiştirin. Değiştirirseniz hizmet otomatik olarak başlayacaktır.

Üye
    Alıntı drturca Mesajı Göster
    Bu yöntem programı o an için aktif korumadan çıkarıyor,ancak on-demand kullanmayı sağlamaz.Aktif değilken ram kullanımı açık servis ya da servisleri yüzünden devam eder.Ayrıca restart sonrası yine arkaplan koruması devreye girer.Benim kastettiğim bu değil.Yine de cevabın için teşekkürler:
    Restart yaptıktan sonra görev çubuğunda simgesi görünmüyor ve bu durumda ben şu ana kadar herhangi bir müdahalesini görmedim çünkü devre dışı.Normal şartlarda firewall davranışı sergilemesi gerekiyo ve böyle bir durum bende şu ana kadar olmadı:

Müdavim
    Teşekkürler Dword.Bu şekilde halloldu.

Müdavim
    Ben lisans ayarlarından Free sürüm'ü seçiyorum, Free sürüm anlık koruma içermiyor ve bu şekilde kullanıyorum gayet de memnunum, belirli zamanda bir tekrar lisans'ı yenile deyip lisanslı sürüme geçip güncelleme yapıyorum, ardından tekrar free sürüm'e geçiyorum. Tabii tüm bunlar paralı+free lisans içeren e-posta ve adres bilgimle kayıtlı hesabım aracılığıyla oluyor.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread