1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

USB Bellek, Bilgisayarım'da Gözükmüyor

Bir süredir kullandığım HP USB belleğimi şimdi bilgisayarıma takınca, altta klasik her zaman çıkan "Yeni Donanım Bulundu", "Donanımı Güvenle Kaldır" vs. imleri çıkıyor. Ancak Bilgisayarım'a girdiğimde flash diskimi göremiyorum.

Bilgisayara taktığımda yeni donanım takıldığını fark etmese ve otomatik olarak markasını modelini tanımasa usb yuvasında sorun olduğunu düşüneceğim ama başlangıçta sorun yok. Ancak Bilgisayarım'a girdiğimde göremiyorum USB'mi :

Üye
    Bellek sürücü harfi almıyor olabilir. Bir çok kere başıma geldi. Özellikle de 2003 serverlarda.

Bilgisarım sağ tık - yönet - bilgisayar yönetimi - disk yönetimi bölümünde isimsiz kalmış bir bölüm var mı bakın.

Üye
    Evet, dediğiniz yere girdiğimde USB belleğimin sürücü harfi almadığını görüyorum.

Sürücüye virüs girmiş. Araştır'dan girip bunları silmeyi başardım. Ancak yine Bilgisayarım'da gözükmüyor. Sürücüye sağ tıklayıp "sürücü harfi ve yolu değiştir"e tıklayıp, Ekle'ye tıklayıp, sürücüye H harfini atıyorum. Ancak sorun yine düzelmiyor.

Biçimlendir dediğimdeyse "Birim veya bölüm etkinleştirilmediği için işlem tamamlanmadı. Birim veya bölümü etkinleştirmek için bilgisayarı yeniden başlatın." şeklinde bir uyarı alıyorum. Sürücünün durum bölümünde "Sağlam(Etkin)" yazıyor.

Öneriniz?

Emektar Editör

http://djturkmaster.wordpress.com/ >> Dj.turkmaster'ın blogu.
    http://www.formspring.me/alptugay
    [email protected]
    [email protected]

Üye
    Yaptım, ancak çözülmedi. Zaten zararlıları sildim sanırım, sorun stoopidbeast'in belirttiği gibi belleğin sürücü harfi almamasında. Sorunu daha önce başına geldiğinde nasıl çözdüğünü anlatırsa sevineceğim...

Üye
    Alıntı USHAKA Mesajı Göster
    Sürücüye sağ tıklayıp "sürücü harfi ve yolu değiştir"e tıklayıp, Ekle'ye tıklayıp, sürücüye H harfini atıyorum. Ancak sorun yine düzelmiyor.
    Tarif etmek istediğim aynen buydu. Bu işlemden sonra normalde sürücünün gelmesi lazım. Zaten var olan bir sürücü harfi veriyor olabilir misiniz?

Üye
    Bambaşka bir harf, mesela K harfini vererek denedim. K harfini verdikten sonra Disk Yönetimi bölümünde usb belleğe sağ tıklayıp Araştır komutunu verince belleğin içindekileri görebiliyorum. Bu arada bu şekilde içindekilerin hepsini de sildim. Ancak bellek yine Bilgisayarım'da gözükmüyor.

Çıkartıp biraz sonra tekrar takınca, yine Bilgisayarım'da gözükmüyor. Disk Yönetimi'ne gelince yeniden bellek sürücü harfi almamış olarak gözüküyor.

Emektar Editör
    Alıntı USHAKA Mesajı Göster
    Bambaşka bir harf, mesela K harfini vererek denedim. K harfini verdikten sonra Disk Yönetimi bölümünde usb belleğe sağ tıklayıp Araştır komutunu verince belleğin içindekileri görebiliyorum. Bu arada bu şekilde içindekilerin hepsini de sildim. Ancak bellek yine Bilgisayarım'da gözükmüyor.

Çıkartıp biraz sonra tekrar takınca, yine Bilgisayarım'da gözükmüyor. Disk Yönetimi'ne gelince yeniden bellek sürücü harfi almamış olarak gözüküyor.
    Bu noktada ”sağ tık” yaptığınızda ”biçimlendir” mi yaptınız?
    eğer yapmadıysanız biçimlendir'i deneyin.
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Üye
    Biçimlendir dediğimde önce şu ekranla karşılaşıyorum: http://img135.imageshack.us/my.php?image=usbuz4.jpg
    Hiçbir ayarı değiştirmeden aynen "Tamam" dediğimde ise "Birim veya bölüm etkinleştirilmediği için işlem tamamlanmadı. Birim veya bölümü etkinleştirmek için bilgisayarı yeniden başlatın." uyarısını alıyorum

Edit: MS DOS kullanarak formatlamayı başardım, sorun yine çözülmedi.
    Konu USHAKA tarafından (17-12-2008 Saat 05:37 ) de değiştirilmiştir.

Emektar Editör
    Pek yanlış bir şeyler görülmüyor aslında herşey doğru gibi, ”etkinleştirilmedi” dediğne göre aygıt yöneicisine baktınız mı? USB aygıt devre dışı olmasın.
    başkada aklıma bir şey gelmiyor maalesef
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Hijack This Raporlarım. ( Tuş Kaydedici Faaliyeti) (Ö.F.Gündüz)
    By "ZF/Sekiz" in forum HijackThis İnceleme ve Kötücül Yazılım Temizliği
    Cevap: 23
    Son Mesaj: 09-11-2008, 01:12
  2. 32GB kapasiteli USB bellek
    By Fraust in forum Taşınabilir Teknolojiler
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 01-11-2007, 09:52
  3. 4 GB USB Bellek.
    By Efe.SK in forum Donanım
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 27-10-2006, 14:33
  4. Usb Bellek Ve Bellek üzerinden Boot