1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Outpost Firewall Pro 2009 Sorun

Merhaba bir sorunum var dün Outpost Firewall Pro 2009 kurdum fakat real time spyware protection disabled (Compatibility Mode) yazmakta ayrıca Web Control de çalışmamakta sadece firewall açık gözüküyor.Settings den girdiğim halde bu korumaları açamıyorum nedeni nedir ve nasıl yaparım.Teşekkürler..

Üye
    kullandığınız antivirüs avast olduğu için açamıyorsunuz.avastın içersinde spy koruması olduğu için online spyware korumasını kurmuyor ve sizde aktif edemiyorsunuz.diğer bazı antivirüslerde de böle.avastın web kontrol aracı olduğu için agnitum bunu kurmamıştır.eğer professinal sürümünü kullanıyorsanız,script koruma modülü olduğu için web korumasını aktif etmemiştir.yani şuan yaşadığınız durum kullanmıuş olduğunuz antivirüsten kaynaklanmaktadır.eğer avast antivürüs ve agnitum firewallu kaldırıp,registry ve genel temizlikten sonra ilk agnitum firewallu ondan sonrada avast antivirüsü kurarsanız istediğiniz modüller çalışır.fakat sistem karasız olabilir.bundan dolayı aqnitum özelliklerini aktif kılmamış.illa kullanacam diyorsanız 2 güvenli yazılımınıda kaldırıp ilk agnitumu ondan sonra avastı kurarsınız.bölece spyware web guard modülleri çalışacaktır.

ama antivirüs değişiklği ile agnitumu bütün özellikleri ile kullanabilirsiniz.kaspersky antivirüs ve nod32 antivirüs ile çalışırken modüllerin hiçbir sıkıntı çıkarmadığına şahit oldum.fakat avira var iken spyware modülünün,avast var ikende spyware ve web guard modülünün çalışmadığını gördüm.
    Konu Fr@nk tarafından (06-11-2008 Saat 02:01 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    Ben de Avira ile birlikte kullaniyorum ve eger Avira'dan sonra kurarsam kurulum esnasinda Avira'nin basinda bir tik olan asamada o tiki kaldirinca sorun olmuyor.Siz de kurarken Avast ile ilgili bir uyari verirse Avast'in yanindaki tiki kaldirirsaniz sorununuz cozulebilir.Ya da en iyisi Fr@nk'in soyledigi gibi her ikisini de ornegin Revo Uninstaller ile kaldirin.Sonra once Agnitum'u sonra Avast'i kurun...

Üye
    zaten o tiki kaldırmazsan agnitum avirayı kaldırır.sisteminizde diğer güvenlik yazılımları bulunduğunu size söylüyor.tiki kaldırmadan devam ederseniz size o listede gösterdiği diğer tüm güvenlik yazılımlarını uninstall ettikten sonra kendisini kurar.bunun için çakışma olmadığını bildiğiniz yazılımlarda tiki kaldırınız ama çakışma var ise,mesala kis kullanıyorsanız ve firewall açık ise tiki kaldırmayın ve önce kasperskyi uninstall etmesini bekleyin.bölece sisteminizde herhangi bir çakışma yada karasız meydana gelmez.

Üye
    Agnitum Security Suite icin soyluyorsan bilemiyorum ama soyledigin Firewall icin gecerli degil.Sadece firewall kurarken ne diye antivirusu kaldirmak istesin ki?Ben ilk kurulum sirasinda o tiki kaldirmamistim ve Avira'yi da kaldirmak istememisti Agnitum Firewall.Sadece realtime spyware protection aktif olmuyor bu durumda.Avira'ya birakiyor o isi.Ama tabi Agnitum Security Suite kurulum esnasinda sistemdeki aktif antivirus ya da firewalllari kaldirmak isteyebilir. Bir bilgim yok bu konuda.Daha once hic denemedim.

Emektar Editör
    Agnitum u ilk önce kurup sonrasında Avira kurarsanız veya avast ozaman o modüllerde sorun olmuyor.Ben o şekilde kurdum.

Emektar Editör
    Avira'dan önce yada sonraki kurulumlarda sorun yok. Avira'dan sonrada bu modülü çalışır şekilde kurmak gayet basittir. my_immortalize da dediği gibi kurulumsa uyarı tikini kaldırmanız yeterlidir, yüklü antivirüs programını kaldırma işlemi ise Outpost Firewall Pro da yok...

"Insanity is doing the same thing, over and over again, but expecting different results."
    Albert Einstein

Üye
    Alıntı Tigin Mesajı Göster
    Avira'dan önce yada sonraki kurulumlarda sorun yok. Avira'dan sonrada bu modülü çalışır şekilde kurmak gayet basittir. my_immortalize da dediği gibi kurulumsa uyarı tikini kaldırmanız yeterlidir, yüklü antivirüs programını kaldırma işlemi ise Outpost Firewall Pro da yok...
    siz pro mu kullanıyorsunuz ücretsiz sürümü mü?

Emektar Editör
    Agnitum'un ücretsiz bir versiyonu yok ki. Ben Agnitum Outpost Firewall Pro kullanıyorum...

Bahsettiğim programı kaldırma işlemi ise Agnitum Outpost Security Suite te var

"Insanity is doing the same thing, over and over again, but expecting different results."
    Albert Einstein

Üye
    Alıntı Tigin Mesajı Göster
    Agnitum'un ücretsiz bir versiyonu yok ki.
    bu ücretsiz sürümü değil mi?

http://www.agnitum.com/products/outpostfree/index.php

bunun ne farkı vra pro sürümünden?

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Ücretsiz Firewall Yazılımları
    By TanSu in forum Kişisel Firewall Yazılımları
    Cevap: 83
    Son Mesaj: 06-12-2010, 15:23
  2. Outpost Firewall Pro 2009 Gelismis Ayarlari Nasil Olmalidir?
    By my_immortalize in forum Agnitum Outpost
    Cevap: 28
    Son Mesaj: 20-10-2009, 22:42
  3. Comodo Firewall Pro 2.4
    By Upgrade in forum Comodo
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 23-09-2008, 10:15
  4. Outpost Firewall Pro 2008 (6.0.2279.251.0482)
    By zero-Q in forum Agnitum Outpost
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 27-02-2008, 11:24
  5. Outpost Firewall Pro 3.5 cikti!
    By olcay in forum Agnitum Outpost
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 16-02-2006, 08:39

Tags for this Thread