1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

İnternet seçenekleri bölümüne giremiyorum

İnternet explorer'da araçlar menüsünden internet seçenekleri bölümüne girmek istediğim zaman "Bilgisayarınızı etkileyen kısıtlamalar nedeniyle bu işlem iptal edildi. Lütfen sistem yöneticinize başvurun" diye uyarı veriyor virüs taraması yaptırmama rağmen herhangi bir şey bulamadım.

Şef
    Alıntı roco Mesajı Göster
    İnternet explorer'da araçlar menüsünden internet seçenekleri bölümüne girmek istediğim zaman "Bilgisayarınızı etkileyen kısıtlamalar nedeniyle bu işlem iptal edildi. Lütfen sistem yöneticinize başvurun" diye uyarı veriyor virüs taraması yaptırmama rağmen herhangi bir şey bulamadım.
    Internet Explorer'ı sağ tuş "run as" (Türkçesini bilmiyorum ama "çalıştır" benzeri birşey olabilir) ile Admin hesabınızın şifresini girerek açın. Böyle deneyin.
    Bir de IE özelliklerini koruyan bir yazılım olabilir sisteminizde, HIPS, Firewall AV vs...

Üye
    Tavsiyeni denedim ama sistem böyle açılmasını kabul etmiyor kendisi otomatik kapatıyor.

Şef
    Tavsiyeni denedim ama sistem böyle açılmasını kabul etmiyor kendisi otomatik kapatıyor.
    Sistemde eş zamanlı çalışan yazılımlar nelerdir?
    Admin hesabı mı kullanıyorsunuz kısıtlı kullanıcı mı?

Üye
    sistemde admin durumundayım koruma için sadece avira antivir premium kullanıyorum ama bu olay 1 haftadır var daha önce yoktu.

Şef
    Kayıt defterinden şu anahtarı kontrol eder misiniz? (Başlat>çalıştır regedit)
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Int ernet Explorer\Toolbars\Restrictions

Bir de sistem geri yükleme deneyebilirsiniz bir hafta önceye.

Ayrıca baştan sormayı unuttum, kontrol panelinden giriş yapmayı denediniz mi? Başlat > Kontrol Paneli Internet Seçenekleri

Emektar Editör
    Bu bir spyware davranışı gibi. Bu tür internet explorer ayarları spybot taramasıyla eski haline düzeltilebiliyor. Sisteminizi spybotun güncel sürümüyle, güncelleştirmeleri yaptıktan sonra burada anlatıldığı gibi taratın.

http://djturkmaster.wordpress.com/ >> Dj.turkmaster'ın blogu.
    http://www.formspring.me/alptugay
    video@thesupergirl.info
    melodi@bindebir.info

Üye
    Gpedit'ten kaynaklanan bir sorun sanırım. Bazı zararlılar bu gibi sorunlara yol açabiliyor.

Üye
    Arkadaşlar öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim ama malesef sorunumu çözemedim. Bende sorunu microsfta ilettim bana verilen cevapta sorunun yeni çıkan bir trojan vada malwareden kaynaklandığını fakat yaptıkları araştırmalarda şu ana kadar bu zararlıyı tespit edebilen herhangi bir virüs yada trojan programına raslamadıklarını, ama sistem üzerinden yapılacak değişikliklerle sorunu çözeriz diye söylediler ve sorunum halloldu. Şimdi bu yapdırdıkları işlemleri sizede anlatmak isterim ama kısa sürede kayıt defterinde o kadar çok işlem yaptırdılarki arada hatırlamadıklarım olurda yanlış bir iş yaparım diye buraya yazamıyorum kusura bakmayın.

Emektar Editör
    Şimdi bu yapdırdıkları işlemleri sizede anlatmak isterim ama kısa sürede kayıt defterinde o kadar çok işlem yaptırdılarki arada hatırlamadıklarım olurda yanlış bir iş yaparım diye buraya yazamıyorum kusura bakmayın.
    Öncelikle geçmiş olsun, isterseniz son durumunuzun ne olduğunu öğrenmek için ilgili bölümümüze HJT raporu gönderiniz.
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Siteye giremiyorum
    By yasar.ksu in forum Bilgisayar Zararlıları
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 30-01-2009, 10:21
  2. İnternet kullanımı ve aile
    By ulukol in forum İnternette Çocuk İstismarı
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 11-08-2008, 22:56
  3. Cevap: 6
    Son Mesaj: 11-07-2008, 19:15
  4. Cevap: 9