1 / 4 Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 40 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Editör

Yeni resimlerimiz hazır- sizin mesajlarınız hazır mı?

Değerli Doctus müdavimi çocuk dostları,

Biliyorsunuz, bu güne kadar çocuk istismarını önlemek amacıyla yaptığımız çalışmalarda eğitim ve tanıtım için Sri Lanka'da hazırlanmış afişleri kullanmaktaydık. Hemen hepimiz de neden kendi çizimlerimiz yok diye biraz rahatsız olmaktaydık, fakat yeni bir afiş, yeni figürler vs... bu meşakkatli işin altına elini koyacak çocuk dostu bulmak pek de kolay değildi.

Ama o çocuk dostu, emeğini esirgemeyen, Doctus üyesi (@imigation) arkadaşımızı, değerli sanatçımızı bulduk sonunda.
    @imigation, yani Hülya Gündüz Hanım (@Ö.F.Gündüz'ün de eşi aynı zamanda bizler için, daha doğrusu çocuklarımızın esenliği için çalışmaya başladı. İlk resimlerini gönderdi. Hepsi çok güzel resimler.

Bu resimleri öncelikle tek tek, çocuk istismarı olarak tanımladığımız durumları anlatmak için kullanacağız. Kartpostallara basıp, yurdun dört yanına dağıtacağız, tişörtlere, kupalara, defter kapaklarına vb. üzerine basacağız, tanıtım için kullanacağız.

Evet, resimlerimiz hazır. Fakat şimdi sizlerden de bir ricamız, bir beklentimiz var :

Bu resimlerin, net ve açık mesajlar verebilmesi için altlarına kısa cümleler, mesajlar yazmak çok daha iyi olur diye düşünüyoruz. İşte bu kısa mesajları da sizlerden bekliyoruz.
    Bu resimlerin sizlerde oluşturduğu düşünceleri ve duyguları kısa birer cümlecik halinde yazar mısınız?
    Her resim için ayrı ayrı, sizlerin mesajlarınızı bekliyoruz.
    Bu mesajlar bizim sloganlarımız olacak aynı zamanda. Binlerce kişinin eline ulaşacak, yüzlerce kişi bu resimlerin ve mesajların basılı olduğu eşyaları kullanacak.

Eğer her bir resim için çokca mesaj gelirse, aralarında yine sizler seçim yapacaksınız. Bu bir yarışma belki de, ama öyle alışıldık bir ödülü yok :
    Ama çocuklarımız için bir şeyler yapabilmenin bir çok yarışma ödülünden çok daha değerli olduğunu düşünerek resimleri önce buraya ekliyorum. Ayrıca her resim için ayrı bir konu açıyorum, resimlerle ilgili duygu ve düşüncelerinizi de o resimlerin altına eklemenizi diliyorum.

İşte bizim resimlerimiz

Emektar Editör
    @Ö.F.Gündüz ve eşine bu güzel çalışması ve de verdikleri destek için kendi adıma çok teşekkür ederim.
    Elleri dert görmesin

Ben şimdi biraz bu resimlere bi'bakayım
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Üye
    resmin üstüne daire içinde yasak çizgisi... ve altına kırmızı renkte HAYIR!!..

Üye

resimlere mesajlar

1. resim için : Görmezlikten gelmeyelim.
    2. resim için : Kimsesiz değiller.
    3. resim için : Kölelik Kaldırılsın(!)
    4. resim için bir şey gelmedi aklıma
    5. resim için : Küçük kalpler büyük acılar. Bu zulüme dur diyelim.
    6. resim için : Dikkat! Her gülümseme masum değildir.
    7. resim için : -Kim kazandı?
    - çocuklar kaybetti.
    8. resim boş bıraktım.
    9. resim için : Senin farkında değil!Sen istediğin kadar bağır.
    10. resim için : (çocuğun dilinden) Aynı dili konuşalım Anne. Seni anlamıyorum, korkuyorum.

Üye
    resimleri hazırlayan ve emekleri geçen herkesin ellerine ve yüreklerine sağlık.8:

Üye
    1)Sizin çocuğunuz olsaydı?
    3)Onunla ilgilenmek için yarın çok geç olabilir...

Üye
    Tişçtün önünde resim arkasındada
    'çocuklarımız geleceğin atatürk'leri ve bush larını oluşturuyor...'
    ibaresi konulabilir

Üye
    yanlış anlamayın ama bu resmiler hiç güzel olmamış..
    1. resimde adamın biri kızını kucağına almış erkeklerin yanından götürüyor bankta 2 asabi teyze var bu resimde erkek çocukalrına msj verelım 'bari yanınızda kız varken küfür etmeyin!' yada 'Allah yakar küfür etmeyin'....

2. resimde saklambaç oynuyorlar galiba ama uyanık erkekler kızı ebe yapmışlar olay bu verilecek msj ; ' Oyunlarda adil olun' yada 'Oyunlarda Hakkınızı arayın sürekli ebe olmayın'..

3. resimde adamın bir TV izliyo bi kız cocugu oyun oynuo erkek çocuğuda babasına bişey getiriyo sankı ama ne o belli değil 'baba seni seviyorum' fln olabilir ona duygu sömürüsü gibi olacak ama....
    4. resim ( biri bana anlatsın ne resmi o oyle?)

5. resimde sanırım 'Yobaz' bir aile yapılmaya çalışılmış ama baba alkol alıyor ... (!)
    sonra bu iğrenç adam cahil ben size söylüyüm o adam hiç bişeyden anlamaz kendi bildiğine gider... Slogan şu olmalı , ' Komşunuzun çocuğu işkenceye mi mâruz kalıyor Polisi arayın'

6. resim güzel bence : hakkını verelim slogan ' oda senin cocuğun' yada 'Fatihleri anneler doğuruyor' yada 'oda Allahın kulu' ...

7. resimde hoş, slogan 'Cesaretin varsa abisini döv' yada 'aciz herif bırak kadını' ....

8. resim de ' annen telefonla konuşurken soru sorma!'

9. Resime 'Küçükken sende ortalığğı dağıtırdın şımarık!'

10.resime ' anne yine tuzu eksik off bide acılı olmuş'

.........

:

Üye
    1.Resim: Kız çocuğunun erkeklerle oynamasına musaade etmesine izin vermeyen ve onu oyundan uzaklaştıran, cahilmi cahil bir baba modeli.

2.Resim: Arkadaşına evdeki dişliliğini göstermeye çalışan, öleki kız kardeşini neden dışardasın diye arkadaşlarının yanında azarlayıp yumruğunu gösteren bir abi modeli.

3.Resim: Maçkolik veya haberkolik bir babanın, ailesini unutupta televizyonla iç içe yaşaması modeli.

4.Resim: Yeni doğan bebeğin sevgisiyle önceki çocuğu unutan bir ailenin, bebeği yanlız bırakması ve kardeşi tarafından zarar verilecekken son anda yetişen baba modeli.

5.Resim: Oğlunu kendi tarzıyla cezalandırmak isteyen bir baba modeli ve duruma çaresiz seyirci kalan anne.

6.Resim: İlgiyi ve şefkati küçük çocuk üzerine toplayan ve bir önceki çocuğu üzen, aynı zamanda kardeşler arasında kinin başlangıcını tetikleyen bir baba modeli.

7.Resim: Çocukların önünde annelerine şiddet uygulayan bir baba modeli.

8.Resim: Kalemi ortalıkta bırakıpta, duvarları çizen çocuğu azarlayan bir anne örneği.(Acaba çocuk duvarları çizmek yerine kalemi gözüne soksaydı, sen çocuğumu azarlayacaktın, kendinimi ?

9.Resim: Yanlız bırakılan çocuk vazoyu kırıyorsa, suç çocuğunmu, onu yanlız bırakan anneninmi?

10.Resim: Birçok çocuk bazen yemek yemeye nazlanır, buda annelerin tuhaf karışımlarındandır, yemiyorsa yenmiyordur. Tehditle yemekmi yedirilir?

Üye
    3. ve 6. resimler için " ya siz kimin için yaşıyorsunuz "
    ...vakit kaybetmeden utanma ve saygı gibi zararlı kodlar edinmem lazım...

1 / 4 Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread