4 / 4 Sayfa BirinciBirinci ... 234
Toplam 40 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 31 - 40 arası
    Üye
    Bir internet sitesinde karşılaştığım güzel sözü paylaşmak istiyorum.

"Ne zaman adam oluruz" sorusuna verilen cevap:
    "Kendi komplekslerimizi çocuklarımızda tatmin etmeye çalışmadığımız zaman"
    Konu metalok tarafından (26-08-2008 Saat 11:33 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    bence tek slogan altında tek tek istatiskler verilsin Sloganımda şu : ÇOCUKLARI RAHAT BIRAKIN!! 252 milyon çocuk işçi olarak çalışıyor.

2 milyon çocuk heryıl "seks pazarı"na sürülüyor.

90 milyon çocuk sokakta yaşıyor.
    7-14 yaşları arasında 300 bin çocuk aktif olarak savaş ve silahlı çatışmalara katılıyor gibi..

Üye

resim

Resimler güzel olmuş,fakat çok net anlaşılamayacağını düşünüyorum.
    Konuşarak anlatamazken karışık resimlerle anlatmak daha zor .

Üye
    Alıntı ulukol Mesajı Göster
    @metalok, ne büyük bir taşın altına soktuk elimizi, ne zor bir işin peşinde koşmaktayız biliyorum. Benimle birlikte çalışmakta olan arkadaşlarım, burada bize destek olan tüm çocuk dostları da bunun farkında, eminim.

Ne kadar başarılı oluruz, kaç çocuğu istismardan kurtarırız, kaç ailenin ocağının sönmesine engel oluruz bilemiyorum elbette.
    Çünkü sizin de söylediğiniz gibi temelde köklü bir eğitim sorunu bu. Üstelik daha pek çok da bileşeni var. O kadar çok risk faktörü etkili ki istismar olgularında. Bunların her birini yok etmeye çalışmak pek çoğumuzun boyunu aşar. Hatta devletlerin bile kolay üstesinden gelebileceği sorunlar değil bunlar. Mesela işsizlik, fakirlik, savaşlar... vs...

Ama bizlerin de insan olarak, birey olarak gücümüz yettiğince, dur diyebildiğimiz noktaya kadar müdahale etmemiz, bilgimizle, emeğimizle gidebildiğimiz yere kadar gitmemiz, ilerlememiz gerekiyor. Geleceğini ipotek edip, sorumsuzca harcadığımız çocuklarımıza borçluyuz bunu. Boynumuzun borcu bu.

Bunca çabanın sonunda tek bir çocuk mu korunacak...?
    Tek bir çocuk için mi bunca çaba... ?
    Tek bir çocuk için değer mi?
    Evet, kesinlikle değer...
    Bırakın zavallı küçük bedenlerin çekeceği acıya engel olmanın getirdiği vicdani huzuru... Ben inanıyorum ki, bunca çabanın sonunda ancak tek bir çocuk korunacak ve sağlıklı yetişecekse... O tek çocuk bizim geleceğimizi kurtaracak !
    peki bu kampanyanın içeriği sadece bir kaç afişle anlatılabilir mi?
    tvlerde yanınlanmak üzere animasyon karakterlere dayanan birkaç sunum niye hzırlanmasın?
    kültürüzde çocuğa verilen önemi dolaylıda olsa anlatan, her şartlar altında da olsa içimizdeki çocuğa ulaşan unsurlar var.Kel oğlan karakteri bunlardan biri.
    birkaç dakikalık anime sunumlar için halk öykülerinden yararlanmak özüne dönüş ve sağduyulu olmak ile ilgili çağrışımlar yapabilir.
    Sunumların animasyonlar olması daha çok çocuklara hitap edeceği anlamına da gelmeyebilir.
    fikrimi ifade etmek istedim, tabi yapıla bilecekler bunlarlada sınırlı değil...
    ...vakit kaybetmeden utanma ve saygı gibi zararlı kodlar edinmem lazım...

Editör
    Alıntı ayazbey Mesajı Göster
    peki bu kampanyanın içeriği sadece bir kaç afişle anlatılabilir mi?
    tvlerde yanınlanmak üzere animasyon karakterlere dayanan birkaç sunum niye hzırlanmasın?
    kültürüzde çocuğa verilen önemi dolaylıda olsa anlatan, her şartlar altında da olsa içimizdeki çocuğa ulaşan unsurlar var.Kel oğlan karakteri bunlardan biri.
    birkaç dakikalık anime sunumlar için halk öykülerinden yararlanmak özüne dönüş ve sağduyulu olmak ile ilgili çağrışımlar yapabilir.
    Sunumların animasyonlar olması daha çok çocuklara hitap edeceği anlamına da gelmeyebilir.
    fikrimi ifade etmek istedim, tabi yapıla bilecekler bunlarlada sınırlı değil...
    Elbette çok güzel fikirler bunlar.
    Zaten sizlerle birlikte bir şeyler yapmaya çalışıyoruz çocuklarımız için. Sizlerden gelecek destek bizim için çok önemli.

Fakat sorun bu çalışmaları yapacak, bizi emeği ile de destekleyecek arkadaşlar bulabilmek :

Eğer böyle destek verecek arkadaşlarımız varsa minnettar olacağız

Üye
    öncelikle amatörde olsa gönüllülerden oluşan bir yazar çizer kadrosu oluşturuldu mu? hazırlayabileceğim metinleri paylaşmayı çok isterdim

Editör
    öncelikle amatörde olsa gönüllülerden oluşan bir yazar çizer kadrosu oluşturuldu mu? hazırlayabileceğim metinleri paylaşmayı çok isterdim
    Çok seviniriz @ayazbey.

Şimdilik bir ailemiz var, @imigation ve eşi @Ö.F.Gündüz.
    Bu konunun başındaki ilk mesajda yer alan resimlerin çizeri @imigation rumuzlu üyemiz Hülya hanım. Eşi de yazıları ve mesajları ile bizi destekliyor.

Bir de İzmir'de bir grafikerimiz var Hande Hanım. Biraz yoğun olduğu için henüz ürünlerini göremedik, ama sözü var.

Sizi de bu ekibe dahil edelim :

Üye
    Alıntı ulukol Mesajı Göster
    Çok seviniriz @ayazbey.

Şimdilik bir ailemiz var, @imigation ve eşi @Ö.F.Gündüz.
    Bu konunun başındaki ilk mesajda yer alan resimlerin çizeri @imigation rumuzlu üyemiz Hülya hanım. Eşi de yazıları ve mesajları ile bizi destekliyor.

Bir de İzmir'de bir grafikerimiz var Hande Hanım. Biraz yoğun olduğu için henüz ürünlerini göremedik, ama sözü var.

Sizi de bu ekibe dahil edelim :
    seveseve yardım ederim, şuan özellikle üzerinde durulan bir tema var mı? Hazırladığım metinleri forumunuzda hangi başlık altında yayınlamalıyım.

Editör
    seveseve yardım ederim, şuan özellikle üzerinde durulan bir tema var mı? Hazırladığım metinleri forumunuzda hangi başlık altında yayınlamalıyım.
    Katkılarınız için çok teşekkür ederiz

Özellikle üzerinde durduğumuz bir tema yok. Genel olarak çocuk istismarının tüm türlerine (fiziksel, cinsel, duygusal) ilişkin resimler ve mesajlar, sloganlar oluşturmaya çalışıyoruz.

Hazırladığınız metinleri "İnternette Çocuk İstismarı" bölümünün altına, yeni konular olarak, ayrı başlıklar olarak yazabilirsiniz.

HijackThis Takım Kaptanı

çocuk istismarı resimleri hakkında.

1-Bırakın gönüllerince oynasınlar.
    veya sizin gibi olmasını istemiyorsanız bırakın oynasınlar
    2-Şiddet gösteren şiddet görür.
    3-Çocuğunuzla ilgilenin.yarın geç olabilir.
    veya bugün ilgilenmezseniz yarın geç olabilir.
    veya çocuğunuza zaman ayırmayı düşündünüzmü?
    veya önceliği çocuklarınıza vermeyi düşündünüzmü?
    4-
    5-resme bakana mesaj vermesi açısından şöyle diyebilirmiyiz? ''siz de böylemisiniz?''. -ben beğendim-
    6-Her ilgi(veya gülümseme) masum değildir.
    7-''sen kazandın''! ya çocuğun?
    8-yorum getiremedim.
    9-Dökmesi doğal.toparlamasını öğretebiliyormusunuz?
    10-siz de bak yemezsen cıs yaparım mı diyorsunuz?

4 / 4 Sayfa BirinciBirinci ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread