3 / 4 Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 40 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 21 - 30 arası
    Yasaklanmıştır
    Yardımım olduysa ne mutlu bana...

Üye
    Alıntı zerkalo Mesajı Göster
    Çocuk istismarı konusunda; uzman gözüyle Sayın Betül Ulukol"un önemsediği ve vurgulanması konusunda yarar gördüğü 10 maddelik bir liste önem sırasına göre özet halinde sıralanabilir.
    Bu özet listeye uygun olarak kendimizce slogan veya akılda kalıcı sözcükler üretebilir ve bunları tartışabiliriz.
    Mutabık kalınan listenin sloganları üzerinden de afişleri resmetmek daha kolaylaşır.
    Resmin sloganını bulmaktansa Sloganın resmini bulmak daha kolay değil mi?
    Bence de bu fikir çok güzel... Bu resimlere Betül hoca ile birlikte bakarken bana da biraz amatör işi gibi geldi. Belki çizilecek her resim için bir hikaye yazıp bunu resmetmesini istemek ressama da daha kolay gelebilir. Tabi ki ressamın fikrini almak mutlaka gerekli... Bu arada halihazırda kullandığımız Sri Lanka'lıların afişleri bana çok sempatik geliyor Bence bu resimleri de gözden çıkarmayalım :

Üye
    Aklıma gelen birkaç slogan her resimde kullanılabilir:
    1-ACİZ OLDUĞUNU BARİ BURDA BELLİ ETME....
    2-SENİN GÜCÜN ANCAK BUNLARA YETER....
    3-İNSAN OLDUĞUNUMU SANIYORSUN.....
    4-İNSAN OLMAYI DENESEN AİLEN DAHA MUTLU OLURDU...
    5-KAFANDAN GEÇENLERİ BİR DAHA DÜŞÜN....
    6-"O"NUN AĞLADIĞINDA NE HİSSEDECEĞİNİ DÜŞÜN...
    7-GÜCÜN VARSA EBEVEYN'LERİNİ NİYE DÜŞÜNMÜYORSUN.
    8-"O"BELKİDE BÜYÜYÜNCE SENİN HAYATINI KURTARACAK.
    9-İNSAN OLDUĞUNU BARİ BURDA HATIRLA...
    10-SENİN İÇİN SÖYLENENLERİ BURDA BARİ İSPATLAMA...

saygılarımla,

Üye
    Güzel çalışma...
    Ama işe yarayacağını sanmıyorum.
    Alışkanlıklar kolay değşimez...
    Hele ki düşünceler çok daha zor!
    Türkiye'nin her alanda olduğu gibi çocuk istismarı sorununda da en büyük eksikliği eğitimdir.
    Ekonominin getirdiği sorunlardır.

Adam cinnet geçirip eşini, 3 çocuğunu ve kendini öldürüyorsa ve bu cinnet geçirenlerin sayısında artış eğilimi varsa Türkiye'nin bir sorunu var demektir.

Tabii hiç bir şey yapmamaktan gene daha iyidir.
    Ama sorunun köküne inip oradan düzeltmeyi denesek daha yararlı olacağı kanısındayım.

Nasıl diye sormayın...

Üye
    ailelere sesleniyorum düşünün o cocuklar sizin birer parcanız küçücük elleri ayakları.. ilk yürümeye konusmaya basladıgı anları ilk anne ve baba dediğini o duygular inanın hiçbirşeye değişilmez bu dünyada

Emektar Editör
    Alıntı metalok Mesajı Göster
    Güzel çalışma...
    Ama işe yarayacağını sanmıyorum.
    Alışkanlıklar kolay değşimez...
    Hele ki düşünceler çok daha zor!
    Türkiye'nin her alanda olduğu gibi çocuk istismarı sorununda da en büyük eksikliği eğitimdir.
    Ekonominin getirdiği sorunlardır.

Adam cinnet geçirip eşini, 3 çocuğunu ve kendini öldürüyorsa ve bu cinnet geçirenlerin sayısında artış eğilimi varsa Türkiye'nin bir sorunu var demektir.

Tabii hiç bir şey yapmamaktan gene daha iyidir.
    Ama sorunun köküne inip oradan düzeltmeyi denesek daha yararlı olacağı kanısındayım.

Nasıl diye sormayın...

@metalok, ne büyük bir taşın altına soktuk elimizi, ne zor bir işin peşinde koşmaktayız biliyorum. Benimle birlikte çalışmakta olan arkadaşlarım, burada bize destek olan tüm çocuk dostları da bunun farkında, eminim.

Ne kadar başarılı oluruz, kaç çocuğu istismardan kurtarırız, kaç ailenin ocağının sönmesine engel oluruz bilemiyorum elbette.
    Çünkü sizin de söylediğiniz gibi temelde köklü bir eğitim sorunu bu. Üstelik daha pek çok da bileşeni var. O kadar çok risk faktörü etkili ki istismar olgularında. Bunların her birini yok etmeye çalışmak pek çoğumuzun boyunu aşar. Hatta devletlerin bile kolay üstesinden gelebileceği sorunlar değil bunlar. Mesela işsizlik, fakirlik, savaşlar... vs...

Ama bizlerin de insan olarak, birey olarak gücümüz yettiğince, dur diyebildiğimiz noktaya kadar müdahale etmemiz, bilgimizle, emeğimizle gidebildiğimiz yere kadar gitmemiz, ilerlememiz gerekiyor. Geleceğini ipotek edip, sorumsuzca harcadığımız çocuklarımıza borçluyuz bunu. Boynumuzun borcu bu.

Bunca çabanın sonunda tek bir çocuk mu korunacak...?
    Tek bir çocuk için mi bunca çaba... ?
    Tek bir çocuk için değer mi?
    Evet, kesinlikle değer...
    Bırakın zavallı küçük bedenlerin çekeceği acıya engel olmanın getirdiği vicdani huzuru... Ben inanıyorum ki, bunca çabanın sonunda ancak tek bir çocuk korunacak ve sağlıklı yetişecekse... O tek çocuk bizim geleceğimizi kurtaracak !
    Konu ulukol tarafından (25-08-2008 Saat 17:16 ) de değiştirilmiştir.

Emektar Editör
    Alıntı harun_elt Mesajı Göster
    ailelere sesleniyorum düşünün o cocuklar sizin birer parcanız küçücük elleri ayakları.. ilk yürümeye konusmaya basladıgı anları ilk anne ve baba dediğini o duygular inanın hiçbirşeye değişilmez bu dünyada
    İşte @harun_elt, bunun için birazcık duyarlı olmak, kim olduğumuzu unutmamak, varsa sorunlarımız halletmek için çaba sarfetmek ve sorumluluklarımızı bilmek gerekiyor.

Üye
    "Bu resimleri öncelikle tek tek, çocuk istismarı olarak tanımladığımız durumları anlatmak için kullanacağız. Kartpostallara basıp, yurdun dört yanına dağıtacağız, tişörtlere, kupalara, defter kapaklarına vb. üzerine basacağız, tanıtım için kullanacağız."

Çocuğunu döven, küçük yaşta çalıştıran, kız erkek ayırımcılığı yapan... bir baba zaten bu tişörtleri, kupaları.. almaz!
    Bakar geçer, iki dakka düşünür unutur.

Yanlış anlamayın yaptığnız çok güzel bir iş ama sonuçsuz kalır.
    Madem ses getirmek istiyorsunuz yürüyüşler düzenleyin, eylemler yapın, basın yayında çıksın tepkiniz!

Emektar Editör
    Alıntı metalok Mesajı Göster
    Çocuğunu döven, küçük yaşta çalıştıran, kız erkek ayırımcılığı yapan... bir baba zaten bu tişörtleri, kupaları.. almaz!
    Bakar geçer, iki dakka düşünür unutur.
    Çocuk istismarını engellemek için yapılması gerekn şeylerden biri de istismar edilen çocuğu farketmek, istismarını sonlandırmak ve istismar eden kişiye gerekli yaptırımları uygulamaktır. Bu nedenle öncelikli amacımız toplumda istismarın ne olduğu konusunda bir bilinç ve farkındalık oluşturmak. Yani bu bahsettiğiniz şekillerde çocuğunu örseleyen ana babaya dur diyebilecek bir toplum haline gelebilmek gerekiyor, yoksa o kişilerin bizim yazdığımız çizdiğimiz şeyleri gözü bile görmez, görse anlamaz, anlasa umursamaz.

Yanlış anlamayın yaptığnız çok güzel bir iş ama sonuçsuz kalır.
    Madem ses getirmek istiyorsunuz yürüyüşler düzenleyin, eylemler yapın, basın yayında çıksın tepkiniz!
    Sizi çok iyi anlıyorum ve çok iyi niyetle bunları söylediğinizi biliyorum tabi
    Merak etmeyin, bu bahsettiğiniz şeylerin hepsi, hatta daha fazlası planlarımız dahilinde. Fakat bütün bunları yapabilmek için güçlü olmak gerekiyor, biz de onun için kurduk Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneğini zaten.
    Üstelik bunları yapmak için güçlenelim diye oturup beklemedik. Bu bahsettiğiniz şeyleri yapıyoruz. Henüz çok sesimiz çıkmıyor belki ama her gün biraz daha büyüyoruz.

Henüz TV programlarına çıkmadık, ama radyo programlarına konuk olduk. Gazete haberleri, röportajlarımız yayınlandı. Her konuşmamızın ardından dinleyicilerden davetler alıyoruz bizim memletimize de gelin diye.
    Sivas, Diyarbakır, Mardin, Trabzon... davet aldığımız ve gideceğimiz iller.

Diyanet İşleri Başkanlığının Aile İrşat Bürosu sorumlularının, 400 den fazla sağlık personelinin eğitimleri... Eğitim bilimleri fakültesi öğrencilerinin eğitimleri.... yaptık, yapıyoruz.

Bir fotoğraf sanatçımız (Doctus müdavimi) Osman Bey bizim için bir çalışma yapmayı planladı. Yine bir opera sanatçımız (Baş editörlerimizden) Serkan Bey bir konser sözü verdi... Bir grafikerimiz, Hande Hanım afişlerimizi hazırlıyor....
    Bu arada yaklaşık 1500 afişimiz buradan, Doctus aracılığı ile tüm Türkiye'ye dağıldı. Daha bu gün Sivas'a gönderdik afişlerimizde, Tren garına kadar asmayı planlamıştı değerli doctus üyemiz....

Yürümüyoruz, koşuyoruz... Hep birlikte

Üye
    Hocam sloganları hazırlarsak resimleri sloganlara göre hazırlarız. Bu iyi bir fikir anca biraz umutsuzum.

Var olan bir resime yorum yapmayan bizler, acaba olmayan bir resime nasıl slogan bulacaz.
    Yani olan birşeyi yamamak daha kolayken, biz yorum yaptıracağımız slogan isteyeceğimiz dostlarımızdan bişeyi yoktan varetmeyi istiyoruz.(Gerisi çok harika bir fikir)

Çizmek ressamın toplam bir gününü aldı, boyama konusu çok zor geldi, photoshopu kulanmayı bilmiyorduk.

İnşallah yeni kampanyamızda bize konu ve sloganları verirler arkadaşlar.

Birde şu srilankalıların resimlerindeki karakterlere benzer karakterler kulanabiliriz, anca onlarda çok basit duruyorlardı. Hiç işçilik yok gibiydi.

3 / 4 Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread