1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Çocuklar için güvenilir siteler

tekrar merhaba arkadaşlar, çocuklarımız için güzel interaktif yerli ya da yabancı, egitici , ögretici site adreslerini burada paylaşabilirmiyiz? biliyorum ki doctus ta bu konuda uzmanlarımız var paylaşalım.

Editör
    Alıntı Directed Mesajı Göster
    tekrar merhaba arkadaşlar, çocuklarımız için güzel interaktif yerli ya da yabancı, egitici , ögretici site adreslerini burada paylaşabilirmiyiz? biliyorum ki doctus ta bu konuda uzmanlarımız var paylaşalım.
    @Directed, çocuklar için güvenilir, güzel ve faydalı siteler için kaynak oluşturmak iyi fikir gerçekten. Çocukları olan arkadaşların bu konuda epey deneyimi vardır sanırım, güzel bir kaynak oluşturabiliriz.

Üye
    Ulukol,

Üstad size özel bir ileti yollamıştım. Fark etmediniz sanırım.

Editör
    Alıntı kızılsungur Mesajı Göster
    Ulukol,

Üstad size özel bir ileti yollamıştım. Fark etmediniz sanırım.
    @kızılsungur iletinizi biraz gecikmeli olarak farkettim ne yazık ki.
    Şu sıra Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneğinin web sitesinin içini doldurmak için uğraşıyorum. Takdir edersiniz ki bu konularda bir şeyler hazırlamak epey hassasiyet gerektiriyor. Ben de öyle apar topar bir şeyler yerine, içi dolu ve düzgün bir şeyler hazırlayım istiyorum. O nedenle size geri dönüşüm gecikti.

Benden talepleriniz aklımda, iş listemin başında

Editör
    Alıntı kızılsungur Mesajı Göster
    Chat Controller, iProtectYou, Kidrocket v1.5, Kids Web Menu, Kidz, Naomi, Parental Filter, Parental Control gibi bazı çocuk koruması yazılımlar buldum. En kısa zamanda bu yazılımları inceleyip denetlemek gerekli. Bu arada Musonya'yı da unutmadık tabi ki.
    Ellerinize, emeğinize sağlık @kızılsungur.

Anladığım kadarıyla bu yazılımlar çocukları zararlı sitelerden korumak için kullanılabilecek filtre yazılımları . Bildiğim kadarıyla Murat Bey Musonya'nın daha gelişmiş bir versiyonunu da çıkartmak üzere. Fakat ben bu yazılımlardan pek bir şey anlamıyorum ne yazık ki.

Sanırım @Directed'in mesajında belirttiği filtre programları değil, özellikle çocukların kullanabileceği, faydalı, hiç olmazsa zararlı ögeler içermeyen yazılımlar ya da siteler.

çocuklarımız için güzel interaktif yerli ya da yabancı, egitici , ögretici site adreslerini burada paylaşabilirmiyiz?
    Hem sizin hem de @Directed'in işaret ettiğiniz noktalar farklı, ama bir o kadar önemli. Belki bu iki konuyu iki ayrı başlık altında devam ettirebiliriz. Ben sizin mesajınızı yeni bir konu olarak taşıyorum. Bulduğumuz, farkettiğimiz, yeni geliştirilmiş filtre yazılımlarını bu yeni başlık altına ekleyerek devam edelim.
    Konu ulukol tarafından (15-08-2008 Saat 15:17 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    öncelikle ilginize teşekkür ederim ulukol,filtre konusuna gelince ttnet'in aile koruması var şu an onu kullanıyorum ayrıca Musonya bir de daha önceden kullandıgım naomi vardı,kızılsungur'un ayrıca filtrelemeyi konuya dahil etmesi daha da yararlı olmuş. (Yalnız beni endişelendiren bir problem var.Tavsiye edilen sitenin tamemen güvenilir oldugunu nasıl anlayacagız.)örnek bir kaç site yabancı http://www.nasa.gov/audience/forkids...ash/index.html
    http://pbskids.org/

Editör
    Yalnız beni endişelendiren bir problem var.Tavsiye edilen sitenin tamemen güvenilir oldugunu nasıl anlayacagız.
    @Directed, kaygınıza ben de katılıyorum. Hangi sitelerin güvenilir olduğuna ilişkin bilgi sağlayabileceğimiz bir kaynak ve bir sistem olduğunu sanmıyorum. Daha doğrusu yazılım dünyasındaki "güvenilir yazılım sertifikası" gibi bir sertifikasyon olup olmadığını bilmiyorum. Yurt dışı kaynaklı bazı siteler için böyle bir kontrol bilgisi olsa bile Türkçe siteler için pek umudum yok. İnternet deneyimi fazla olan arkadaşlar bu konuda daha iyi bilgi verebilirler.

Bu noktada, sizin de verdiğiniz linklerde olduğu gibi güvenilir kurumlara ait sitelere daha olumlu bakabiliriz diye düşünüyorum. Fakat sanırım asıl kaynak Doctus müdavimleri olacak. Arkadaşlarımız yakınınlarındaki çocukların - kendi çocukları, kardeşleri, yeğenleri - kullandığı, bir büyüğü tarafından emniyetli olduğu belirlenen siteleri buraya yazarlar ve önerirlerse, bizler de fırsat buldukça bu siteleri inceleyerek görüş ve yorumlarımızı buradan bildirebiliriz. Ayrıca burada önerilen sitelerin incelenmesi için eğitimcilerimizden de yardım alabiliriz.

Ve bu kadar sözden sonra bir Türkçe site adresi de ben vereyim.
    RTÜK'ün çocuklar için hazırladığı, çocuklarda medya okur yazarlığını geliştirmek amacıyla hazırlanmış bir oyun sitesi

Editör
    Yine Türkiye'den, çocuklar için hazırlanmış, üstelik internette güvenli dolaşmayı öğretmeyi de amaçlamış bir site;
    Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın GüvenliWeb Çocuk Sitesi

Emektar Editör
    Gerçekten bu çok zor bir konu,düşünün ki sizin çocuğunuzun huyu,karakteri ve de zevk aldığı konular başka çocuklardan çok farklı şeyler olabilir.
    Mesela benim kızım(15)gördüğüm kadarıyla kızlara elbise veya ev dekorasyonlarının yapıldığı flashlı siteleri çok seviyor.
    Onları giydiriyor,düzenliyor vs.
    Bunu da zevkle yapıyor veya Sailor moon, Hepsi grubunun resimlerini topluyor ki bir sürü resim toplamış bu konuda
    Geri kalan zamanında da müzik dinliyor oyun oynuyor
    ve birde msn tabiki.

Ve bende bir ebeveyn olarak PC başın da günde 1 saatten fazla durmasına asla müsade etmemeye çalışıyorum, bu konuda katı kurallar da koydum sürekli anlatıyorum anlatıyorum..
    O da sağ olsun beni dinliyor, ilk günler biraz zorlandık tabi ama o da durumu anladı fazla kalmıyor PC başında.

Bu noktada bir de şöyle bir sorun var bütün çocukları aynı kategoriye koyamayacağımıza göre, şu siteye gir demek o cocuğu sıkacaktır, gelişimini olumsuz etkileyecektir.
    Bu yüzden ben çocukların site seçimi konusun da özgür bırakılmasını ama o sitenin de güvenli olup olmadığını denetlenmesini meselesini de ebeveynlerinin yapmasının taraftarıyım.

Son olarak filtre konusun da ben Linux kullandığım içindir ki filtre programları bize uymuyor, ben kullanamıyorum.

Böyle olduğu halde genede bir problem yaşamadım yaşamadık.
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Üye
    Sevgili Mono düşüncelerine katılmamak mümkün değil, ama benim gayem daha dolu daha ögretici ve çok daha faydalı siteleri bulmak.Siz de biliyorsunuz bu zamane afacanları artık gol yemeden takımlarını bile degiştirmiyor,hazırcı bir nesil araştırma yok soruşturma yok sürekli flash oyun flash oyun... İşte bu durum beni huzursuz ettigi için daha kaliteli siteler aramaya çalıştım.Bu konuda doctus bunun içinde siz degerli arkadaşlarımın varsa bildigi tavsiye ettigi siteleri ögrenmek ve burada paylaşmak, ilginiz için teşekkür ederim.Bu arada rtük ten çok güzel bir site
    http://www.rtukcocuk.org.tr/

1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. btdna.exe dosyasını bir türlü kaldıramıyorum (maxx75) [Çözüldü]
    By maxx75 in forum HijackThis İnceleme ve Kötücül Yazılım Temizliği
    Cevap: 20
    Son Mesaj: 28-08-2008, 13:43
  2. Raporum (Merttirixxss)
    By Merttirixxss in forum HijackThis İnceleme ve Kötücül Yazılım Temizliği
    Cevap: 13
    Son Mesaj: 25-08-2008, 12:32
  3. Kişisel Bilgisayar Güvenliği
    By AtA-GRuP in forum Bilgisayar Zararlıları
    Cevap: 1