3 / 13 Sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 126 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 21 - 30 arası
    Emektar Editör

Ce: Bilgisayarınızdaki En Büyük Açık Sizsiniz.

Katılmıyorum. Bu yazıda ücretsiz yazılımlara asla güvenilmez gibi bir düşünce göremiyorum. Özellikle de linux ve "açık kaynak kodlu" programların ücretsiz olması nedeniyle güvenilmemesi gibi bir düşünce ise asla yok. Açık kaynak kodlu programlara en çok destek veren sitelerden biri doctus.net tir. Burada asıl sözü edilen husus özellikle ücretli bir yazılımın ücretsiz verileceği iddiası ki bu yasadışıdır zaten. Ayrıca bazı güvenilir diye bilinen yazılımların da zararsız ve önemsiz bile olsa bazı bilgilerimizi habersizce elde etmeye kalkışmasından bahsediliyor. Bunun başka örnekleri de mevcuttur, sony nin toolkit olayı gibi.

Defterim

px; padding-top:0; font-size:x-small; text-align:center">

Üye

Bu yazının bir kısmı BYTE'ta yayınlanmıştır. Bakmak isteyenlere: http://www.doctus.net/showthread.php?t=2507

Alice: Bana hangi yoldan gitmem gerektiğini söyler misin?
    Kedi:Bu neyi istediğine ve neye ulaşmaya çalıştığına bağlı.
    Alice: Şey, bilmem ki....
    Kedi: O zaman hangi yoldan gittiğin farketmez.

Üye

bu yazıyı herkesin okumasından çok SİNDİRMESİ lazım
    en baba antivirüs en sıkı firewall bile insan alışkanlıklarına güven getiremez
    en büyük güvenlik cidden BEYİN
    sağolun güzel yazı :mrgreen:
    Güvende olduğunu sanma! Her an ısırabilirim!

Üye

süper bir yazı ,herbakımdan süper bir hayırlı iş yapmışsın tansu üstad,tebrikler ve teşekkürler.

Yasaklanmıştır

İçerik yönünden dolu ve kendini belli eden yararlı bir döküman sağolasın TanSu
    sohbet programları için söylediklerin çok doğru böyle olaylar çok sık yaşanıyor hepimizin dikkatle üzerinde durması gereken hususlar şüphesiz.Biz aslında bu konular üzerine eğildikçe çevremize çok paranoyak gözüküyoruz fakat asıl mesele pencereye yapıştırılan boğaz manzarasının altındaki çirkinliği görebilmekte değil mi?Özellikle bedava sirke baldan tatlı mıdır bölümü benim aklıma limeware,i-tunes gibi programların güvenli mi olduğuna dair bir şüphe düşürdü...

Şef

Alıntı ZaKe
    görebilmekte değil mi?Özellikle bedava sirke baldan tatlı mıdır bölümü benim aklıma limeware,i-tunes gibi programların güvenli mi olduğuna dair bir şüphe düşürdü...
    Yazıda en çok yanlış anlaşılan bölüm, "muhtemelen benim yanlış anlattığımdandır " ben freeware ve ya açık kaynaklı olan bedava yazılımlardan bahsetmek istememiştim. Ama verdiğim örnek yüzünden oldu herhalde. Aslında bedava yazılım diye bir şey yok, açık kaynkalıların meşhur olanları dahi para kazanıyorlar aslen. Benim kast ettiğim, aslında ücretli olan yazılımları "ücretsiz" diye veren bazı yerlerin tehlike arzettiği idi.

Yasaklanmıştır

Alıntı TanSu
    Yazıda en çok yanlış anlaşılan bölüm, "muhtemelen benim yanlış anlattığımdandır " ben freeware ve ya açık kaynaklı olan bedava yazılımlardan bahsetmek istememiştim. Ama verdiğim örnek yüzünden oldu herhalde. Aslında bedava yazılım diye bir şey yok, açık kaynkalıların meşhur olanları dahi para kazanıyorlar aslen. Benim kast ettiğim, aslında ücretli olan yazılımları "ücretsiz" diye veren bazı yerlerin tehlike arzettiği idi.
    aklımdaki soru işaretini ortadan kaldırdığınız için teşekkür ederim sizin bir hatanız yok anlatımla ilgili aslında örnek biraz çelişkili olmuş biraz da bizim cahilliğimizden...

Şef

Alıntı ZaKe
    aklımdaki soru işaretini ortadan kaldırdığınız için teşekkür ederim sizin bir hatanız yok anlatımla ilgili aslında örnek biraz çelişkili olmuş biraz da bizim cahilliğimizden...
    Estafurullah..

Üye

çok güzel bir yazı, teşekkürler

Emektar Editör

gercekten faydalı dokuman elıne saglık @tansu yakın bır arkadasımdan duydum musterısı internet bankacılıgını kullanıyormus 15.000 ytl sını caldırmıs dıkkatlı olak gerekıyor

3 / 13 Sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Popüler Açık Kaynaklı Yazılımlar
    By TanSu in forum Açık Kaynak Yazılımlar
    Cevap: 20
    Son Mesaj: 06-07-2010, 19:43
  2. Bill Gates’in konuşmasının tam metni
    By KurT in forum Güncel Haberler
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 31-01-2006, 02:45
  3. Tehlike Sanılandan Büyük !!!
    By TeknO in forum Güncel Haberler
    Cevap: 1