1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Ekran kapanıyor

Merhaba arkadaşlar benim ekran kartım ATI Radeon X1600 Pro (RV530) 512 mb. Oyun oynarken belirli bir süre geçtikten sonra (yaklaşık 20 25 dakika) Ekran birden kapanıyor ve no signal yazıyor.Ama bilgisayar çalışıyor hapörlörden oyunun sesleri geliyor.Ama oyun oynamazsam sabaha kadar açık kalsa bişey olmuyor ne yapmalıyım.İlginiz için şimdiden teşekkürler.Sevgi ve Saygılar..

Üye
    ügç yetersizliği olabilir. 400 yada 500 wattlık bir güç kaynağıyla deneyin.yeni ekran kartları artık güç kaynağından ayrıca besleme alıyorlar buda ek bi yük oluyor.
    bide fanı dönüyormu ona bakın ekran kartının. soğutma problemi de olabilir.

Üye
    Ekran kartı problemli gibi. Muhtemelen de ısınma problemi. Ekran kartı fanının çalışıp çalışmadığını kontrol ettiniz mi? Bir de ekran kartınızın sıcaklık sensörü varsa everest tarzı bir programla sıcaklığına bakabilir misiniz?

Ekleme: @by_YP'nin dediği gibi PSU yetersiz kalıyor da olabilir. Oyun oynarken bilgisayar kaynakları maksimum kullanılır.
    Konu stoopidbeast tarafından (09-05-2008 Saat 09:02 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    gpu-z ile de bakabilirsiniz ekran kartı sıcaklığına. Sensör sekmesine tıkladığınız zaman "gpu tempurate" ekran kartı sıcaklığınızdır.

EK: 1000. mesaj olmuş vay be.
    Konu by_YP tarafından (09-05-2008 Saat 09:17 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    Alıntı by_YP Mesajı Göster
    gpu-z ile de bakabilirsiniz ekran kartı sıcaklığına. Sensör sekmesine tıkladığınız zaman "gpu tempurate" ekran kartı sıcaklığınızdır.

EK: 1000. mesaj olmuş vay be.

Teşekkürler söylediğiniz programı indirdim "gpu tempurate " 122.6 derece .Nasıl ben fazla nalamıyorum cahilliğimi bağışlayın..

Üye
    Alıntı f5s5b5 Mesajı Göster
    Teşekkürler söylediğiniz programı indirdim "gpu tempurate " 122.6 derece .Nasıl ben fazla nalamıyorum cahilliğimi bağışlayın..
    eğer dediğiniz gibi 126 dereceyse ciddi bir soğutma probleminiz var demektir. ekran kartının fanını kontrol edin dönüyor mu? kasanızda ek fan yuvaları varsa ek fan alın. böyle olması hiç normal değil ekran kartınız bile yanabilir.

Üye
    Alıntı stoopidbeast Mesajı Göster
    Ekran kartı problemli gibi. Muhtemelen de ısınma problemi. Ekran kartı fanının çalışıp çalışmadığını kontrol ettiniz mi? Bir de ekran kartınızın sıcaklık sensörü varsa everest tarzı bir programla sıcaklığına bakabilir misiniz?

Ekleme: @by_YP'nin dediği gibi PSU yetersiz kalıyor da olabilir. Oyun oynarken bilgisayar kaynakları maksimum kullanılır.

Merhaba qpu-z adlı bir programla baktım "gpu tempurate" 122.6 derece çokmu fazla ben pek anlamıyorum kusura bakmayın cahilliğim için.Ayrıca bundan 4-5 ay nce cry sıs falan oynuyordum bitirdim oyunu kaldırdım hiç böyle bir problem yaşamamıştım.Ama yeni yeni age of empıres falan oynarken 20 25 dakika sonra ekran kapanıyor.Ama bilgisayar çalışıyor.Ekranda no signal yazıyor.İlginize teşekkürler.Sevgi ve saygılar..

Üye

Red face

Alıntı by_YP Mesajı Göster
    eğer dediğiniz gibi 126 dereceyse ciddi bir soğutma probleminiz var demektir. ekran kartının fanını kontrol edin dönüyor mu? kasanızda ek fan yuvaları varsa ek fan alın. böyle olması hiç normal değil ekran kartınız bile yanabilir.
    Merhaba tekrardan özür dilereyerek size bir soru soracağım.Cahilliğimi tekrardan bağışlayın.Kasada bir tane fan var ayrıca içindedemi bir fan olması lazım?

Üye
    tabi kasa fanına ilaveten işlemci üzerinde ve ekran kartı üzerindede birer fan vardır. kasanızı açıp kontrol edin tüm fanlar çalışıyor mu diye. özellikle ekran kartının kini. çevrenizde tanıdığınız bilgisayardan anlayan bir arkadaşınız varsa kasanıza ek bir fan taktırın. zira daha yaz gelmeden bu sıcaklıkta. temmuz ağustos bilgisayarınız tehlikede demektir. bilgisayarcı arkadaşınıza kasanızı temizletin ve fan ekletin.

Üye
    [QUOTE=by_YP;240803]tabi kasa fanına ilaveten işlemci üzerinde ve ekran kartı üzerindede birer fan vardır. kasanızı açıp kontrol edin tüm fanlar çalışıyor mu diye. özellikle ekran kartının kini. çevrenizde tanıdığınız bilgisayardan anlayan bir arkadaşınız varsa kasanıza ek bir fan taktırın. zira daha yaz gelmeden bu sıcaklıkta. temmuz ağustos bilgisayarınız tehlikede demektir. bilgisayarcı arkadaşınıza kasanızı temizletin ve fan ekletin.

İlginiz için çook teşekkürler.Bu arada normal ekran kartı sıcaklığı kaç derece olmalı ?Şu an 108 dereceye düşmüş benim kart sıcaklığı.Saygılar...

1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar
    By Tuna in forum Internet ve Network
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 23-07-2008, 20:23
  2. Ekran Koruyucu Pat Diye Çıkar Ya
    By TanSu in forum Windows XP
    Cevap: 13
    Son Mesaj: 30-07-2006, 05:09
  3. Cevap: 6
    Son Mesaj: 07-06-2006, 20:56
  4. anakart ve ekran kartı değişikliği