1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

MSN Zararlısı (Resim Virüsü) İçin Çözüm

MSN 'de iken "Bu fotoğraftaki kişi sen misin?" ve benzeri cümleleri tıkladığımızda bilgisayarımıza bulaşan zarlılardan kurtulmak için aşağıda yazan yöntemi aynen uygulayınız.

1.Adım:

MSN Photo Virus Remover özel temizleme aracını masaüstünüze buradan indiriniz.

* Bilgisayarınızı -açılışta F8 tuşunu basılı tutarak- güvenli kipte açın. Resimli anlatım için burayı okuyunuz.

* Unutmayın aracı masaüstünden çalıştırmalısınız.

* Araca çift tıklayarak açınız. Kısa süre güncelleme arayacaktır, bekleyiniz.

* START butonu ile taramayı başlatınız. Araç bulduğu zararlıları otomatik temizleyecektir. Duruma göre bilgisayarı otomatik olarak yeniden başlatabilir.

* Sonuç olarak masaüstünde MSN Virus Remover Log **.**.** **_**_**.txt isminde bir rapor dosyası oluşturacak.

NOT: (**.**.** **_**_**) ifadesi tarih ve saat belirtir.

2.Adım:

SDFix özel temizleme aracını masaüstünüze indiriniz.

UYARI:
    SDFix yalnızca Windows 2000 ve XP kullanıcıları için.

*
    Aracı çalıştırın ve değişiklik yapmadan C:\ dizinine açın.

* Bilgisayarınızı -açılışta F8 tuşunu basılı tutarak- güvenli kipte açın. Resimli anlatım için burayı okuyun.

* C:\SDFix dizinindeki "RunThis" dosyasını çalıştırın. Tarama yapabilmek için ekranda "y"e basın.

*
    Taramanın bitmesini bekleyin. Bittiği zaman "Enter"a basın. Bilgisayar normal modda açılacak ve kısa bir tarama daha yapacak.

* Sonuç olarak size bir rapor dosyası verecek. "C:\SDFix\Report.txt"

3.Adım:

SmitFraudFix özel temizleme aracını masaüstünüze indiriniz. Alternatif-1, Alternatif-2,

UYARI: SmitfraudFix yalnızca Windows 2000 ve XP kullanıcıları için.

* Bilgisayarınızı -açılışta F8 tuşunu basılı tutarak- güvenli kipte açın. Resimli anlatım için burayı okuyun.

* Unutmayın aracı masaüstünden çalıştırmalısınız.

* Burada da resimli olarak anlatıldığı gibi;

*
    Masaüstündeki SmitfraudFix.exeye çift tıklayın ve herhangi bir tuşa basarak ilk ekranı geçin. Açılan pencerede imlecin yanıp-söndüğü yere “2” yazıp “Enter”a basın ve işlemin bitmesini bekleyin;

* Pencerede “
    Do you want to clean the registry?” yanında imlecin yanıp-söndüğü yere “y” yazıp “Enter”a basın ve yine işlemin bitmesini bekleyin.

* Eğer "
    Replace infected file?" yazılı bir pencere açılırsa "y" yazıp "Enter"a basın.

* Şimdi bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır. Başlatılmazsa, yazılımı kapatın ve kendiniz yeniden başlatın. Unutmayın, bilgisayarınızı yeniden güvenli kipte açmalısınız.

* Bilgisayarı güvenli kipte tekrar açtığınızda SmitfraudFix.exe’ye çift tıklayın ve yazılımı tekrar açın. Pencerede “Enter your choice” satırı yanında imlecin yanıp-söndüğü yere “3” yazıp “Enter”a basın; yeni pencerede “Restore Trusted Zone?(y/n)” satırı yanına “y” yazıp “Enter”a basın

* Son pencerede imlecin yanıp-söndüğü yere “
    Q” yazıp “Enter”a basın. Böyle yazılım kapatmış olacaksınız.

* Sonuç olarak size bir rapor dosyası verecek. "C:\rapport.txt"

Uyarı:

Bilgisayarınıza bu virus ile beraber başka zararlılarda bulaşmış olabilir.

Bu yüzden burada anlatılanları aynen uygulayınız ve istenen raporlar ve kullandığımız özel temizleme araçlarının raporları ile beraber burada yeni konu açınız.
    Konu olgun52 tarafından (09-05-2011 Saat 19:25 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Güncelleme.

Üye
    bilgi amaçlı yazıyorum. normal kipte denedim taramanın yarısında mavi ekran verdi. güvenli kipte kullanın arkadaşlar.
    ayrıca tşk @zinarali.

Üye
    bana aynı olaydan virüs bulaştı...taramlardır, sistem geri yüklemelerdir, temizlikledir falan gitmedi bu...ayrıca ben bu linkten indirdiğim worm un yerini bilidğim için hemen yayılmasın diye silmiştim, acaba virüs programı ile silmediğim için mi devam etmektedir?...bu nedenlere karşıklık basit bir çözüm yoksa üstte verdiğinizi yapıcam artık.....ayrıca bu kadar yazıldığına göre çok kıl eden bir virüsmüdür?

Üye
    Alıntı efem? Mesajı Göster
    bana aynı olaydan virüs bulaştı...taramlardır, sistem geri yüklemelerdir, temizlikledir falan gitmedi bu...ayrıca ben bu linkten indirdiğim worm un yerini bilidğim için hemen yayılmasın diye silmiştim, acaba virüs programı ile silmediğim için mi devam etmektedir?...bu nedenlere karşıklık basit bir çözüm yoksa üstte verdiğinizi yapıcam artık.....ayrıca bu kadar yazıldığına göre çok kıl eden bir virüsmüdür?
    şifrenizi değiştirdiniz mi?

Üye
    yok değiştirmedim msn şifremi...değiştirmelimiydim?

Üye
    yok değiştirmedim msn şifremi...değiştirmelimiydim?
    değiştirmenizi öneririm. benim arkadaşlarda bu sorun olanlarda şifreyi değiştirince sorunları düzeldi.

Üye
    sanırım düzeldi, ortalık sakin...yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum...:::

Üye
    Rica ederim ::

Üye
    off gitmedi ya...sabah kalktım bilgisayarı açtım, sonra msn , ilk hiçbişey olmadı...sonra interneti kapatım oyuna girdim çıktım, tekrar bağlanıp msn girdiğimde gene herkese link atmaya başladım, 3 gündür huzurum kalmadı...nazar mı var ne

Üye
    off gitmedi ya...sabah kalktım bilgisayarı açtım, sonra msn , ilk hiçbişey olmadı...sonra interneti kapatım oyuna girdim çıktım, tekrar bağlanıp msn girdiğimde gene herkese link atmaya başladım, 3 gündür huzurum kalmadı...nazar mı var ne
    şifrenizi değiştiğiniz halde yine aynısı oluyorsa sisteminizde bir zararlı var demektir. son olarak aimfix i deneyin. yine olmazsa buraya yeni bir konu açınız ve burdaki yönergelere göre raporlarınızı gönderiniz.
    Aimfix in masaüstünde oluşturduğu raporuda buraya ekleyebili misiniz?

1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Windows Güncellemeleri Arşivi
    By TanSu in forum Microsoft Windows İşletim Sistemleri
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 15-11-2013, 01:14
  2. Virus Nedir?
    By TanSu in forum Bilgisayar Zararlıları
    Cevap: 27
    Son Mesaj: 09-11-2007, 21:59
  3. 6.7 milyon kişi MSN kullanıyor
    By kaTRe in forum Windows Live (MSN)
    Cevap: 6