1 / 21 Sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 206 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

USB Bellekten Bulaşan Zararlılara Çözüm (Autorun, Gizli Dosyalar, Birlikte Aç)

Aşağıda anlatılan yönergeyi aynen uygularsanız USB (flash) bellek yolu ile bilgisayarınıza bulaşan zararlıları temizleyebilirsiniz.

Çözülen sorunlar:

* Autorun.vbs Hatası, C ve D sürücülerinde birlikte aç sorunu (autorun.*, ...)

* Gizli Dosyaları ve Klasörleri Gösterememe Sorununun Çözümü (amvo.exe, ...)

Çözüm :

1.Adım:
    Flash_Disinfector aracını masaüstüne indiriniz.

* İşleme başlamadan önce güvenlik yazılımlarınızı geçici olarak kapatınız.

* Virus olma ihtimali olan USB beleklerinizi bilgisayara takınız ama açmayınız.

* Dosyaya çift tıklatınız.

*
    Çıkacak uyarıda
    "Tamam" tuşuna basınız. Masaüstü kısa süre kaybolacak.

*
    İşlem bittiğinde çıkan uyarıda "Tamam" tuşuna basınız. Masaüstü geri gelecek.

NOT: Flash_Disinfector C, D ve diğer sürücülerde ayrıca takılı ise taşınabilir aygıtlarda silinmeye karşı korumalı autorun.inf adında bir klasör oluşturur. Bu klasörün içinde "lpt3.This folder was created by Flash_Disinfector" adında bir dosya vardır. Ayrıca 0 bayt boyutundadır. Yani diste yer kaplamaz.
    Bu klasörün amacı autorun.inf özelliğini kullanarak diske yazılan zararlılara karşı tedbirdir. Silmek normal yollar ile mümkün değildir yine de isterseniz Unlocker ile silebilirsiniz ama güvenliğiniz açısından silinmesini tavsiye etmem.

2.Adım:

Doctus Özel Onarma Aracıburadan veya buradan indiriniz.

* Arşivden masaüstüne çıkartınız.

* Tüm dosya ve klasörleri kapatınız.

* Doctus Özel Onarma Aracı.exe'ye çift tıklayarak çalıştırınız. Herhangi bir tuşa basarak devam ediniz.

* Çıkan uyarıları onaylayınız. Masaüstü kısa süre kaybolacak. Bekleyiniz.

* Herhangi bir tuşa basarak devam ediniz.

* Bilgisayar kendini yeniden başlatacaktır.

Uyarı:

Bilgisayarınıza bu virus ile beraber başka zararlılarda bulaşmış olabilir.

Bu yüzden burada anlatılanları aynen uygulayınız ve istenen raporlar ile beraber burada yeni konu açınız.
    Konu gozilra tarafından (14-01-2010 Saat 21:04 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Linkler güncellendi.

Emektar Editör
    Kayıt defterinden yapılacak ufak bir ayarla autorun.inf dosyasının yürütülmesini engelleyebilirsiniz.

Ekteki zip dosyasının içindeki:

AutoRunINF_Kapat.reg ile sürücülerdeki autorun.inf dosyasının yürütülmesini engelleyebilirsiniz. (Kullanım: Çift tık > "Tamam")

AutoRunINF_Ac.inf ile üstteki işlemi geri alabilirsiniz. (Kullanım: Sağ tık > "Yükle")

Yan etkiler: AutoRun.inf dosyasının yürütülmesini kapattıktan sonra autorun.inf yürütülmeyeceği için CD/DVD/USB Belleklerin otomatik çalışan özellikleri çalışmayacaktır. Bu yüzden, örneğin bir oyunu CD den kurmak için taktığınızda karşınıza kurulum ekranı çıkmayacak, kurulum için CD içindeki kurulum dosyasını elle çalıştırmanız gerekecektir.
    Eklenmiş Dosya Eklenmiş Dosya

Üye
    Tesekkurler zinarali. Yine guzel bir kaynak olmus hepsi birarada.
    Fakat, Combofix programi icin uyari yazisi konulmali bence. Program uyariyor sizi ama ingilizcesi yeterli olmayan arkadaslar icin burada Turkce yazilmali. Yoksa benim gibi sorunlar yasayip recovery yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Üye
    Alıntı guyratlee Mesajı Göster
    Tesekkurler zinarali. Yine guzel bir kaynak olmus hepsi birarada.
    Fakat, Combofix programi icin uyari yazisi konulmali bence. Program uyariyor sizi ama ingilizcesi yeterli olmayan arkadaslar icin burada Turkce yazilmali. Yoksa benim gibi sorunlar yasayip recovery yapmak zorunda kalabilirsiniz.
    Haklısın bu konuda. Bize çeviri konusunda yardımcı olur musun?

Bu arada bazı antivirusler uyarı variyor. O virus uyarısı değil riskli yazılım uyarısı. Endişelenmenize gerek yok.

Arkadaşlar olumlu veya olumsuz eleştirileriniz ile konuya katkıda bulunursanız çözümün gelişmesine de katkıda bulunmuş olacaksınız.

Sevgiler.
    Konu zinarali tarafından (04-04-2008 Saat 23:34 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    Alıntı zinarali Mesajı Göster
    Haklısın bu konuda. Bize çeviri konusunda yardımcı olur musun?
    Ozel mesajin kapali diye buraya yaziyorum, seve seve elimden gelen herseyi yaparim firsatim oldukca.

Combofixte ayni sorunu yasayan baska bir arkadas daha varda bana ozel mesajla ulasan. Konu onemli. Cozumu de yok galiba.

Üye
    Paylaşım için teşekkürler. :

Üye
    paylasım icin cok saolun emeginize saglık cok hayır duası almısınızdır

Üye
    paylaşımın için teşekkür ederım.sen olmasan bızım halimiz nice olur

Üye
    Bugün okulda, müdür beyin bilgisayarındaki sabit disklerden her ikisinin de (C ve D) açılmadığını gördüm..Yukardaki yazılanları harfiyen yaptım ve işe yaradığını gördüm.Hard diskler artık normal bir şekilde açılıyordu.Bize yardımcı olan doctus ailesine ne kadar teşekkür etsem azdır.Allah sizlerden razı olsun.
    Güvenliği temel alanlara

Üye
    flash bellek'te autorun.ınf kalsörü var.gizli dosya olarak .burdakılerını uyguladım ana hala gözüküyor,acaba neden ? bu zaralı mı ?.bana dun akşam arkadaşın bılgısayarından bulaştı.onda varmış buna benzer dertten yardım edeyım derken bana bulaştı:ayrıca içide bırde zhengbo.isimlı doaya zar.ve içeriğine erişemıyorum.
    Konu daron tarafından (08-04-2008 Saat 09:16 ) de değiştirilmiştir.

1 / 21 Sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread