2 / 21 Sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu
Toplam 206 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 11 - 20 arası
    Üye
    Dosyaları buraya gönderir misiniz?
    http://doctus.org/supheli-dosyalari-...sa-t23028.html

Yasaklanmıştır

Bilgilendirme İçin Sağol Zinarali

Eline sağlık zinarali güzel çalışma olmuş.Hatırlarsanız yaklaşık iki ay önce bu konuyu ayrıntılı olarak işlemenizi önermiştim.Son zamanlarda foruma autorun.inf sorunu için başvuranların sayısı epey arttı.Düşünceme göre bunun baş nedeni USB bellek kullanılması değil,belleklerin sokulduğu bilgisayarlarda güvenlik yazılımları olmamasıdır.Yakın bir zamanda başımdan geçen bir olayı aktarayım.Fotoğraf makinemdeki resimleri USB'ye aktardım.Sonrada resimleri bastırmak için fotoğrafçıya gittim.Eve döndüğümde USB'ye antivirüs taraması yaptırdım,virus çıktı.Ertesi gün fotoğrafçıya uğrayıp durumu kendisine anlattığımda,fotoğrafçı bilgisayarında virus olabileceğini kabul etmek istemedi.Daha sonra öğrendim ki bilgisayarında antivirus yazılımı yokmuş.Kendisi bilgisayar güvenliğinin ne olduğu konusunda bilgisizdi.
    Fotoğrafçıyı ikna ettim ve bilgisayarına Antivir'i kurup tarama yaptırdım,tam 172 tane virus çıktı bilgisayardan.!!Drakula Virus Temizleyici de 12 tane autorun.inf buldu.!! Fotoğrafçı bana teşekkür etti ve bundan sonra daha dikkatli olacağını iletti.

Düşünceme göre USB bellek kullanmak,her an patlayacak el bombası taşımaya benziyor.Tehlikesi büyük.Belki de sigara paketlerinin üzerinde yazılan sigara sağlığa zararlıdır yazısının bir benzerini USB'lerin üzerine yazmak gerekli.Şöyle:USB bellek kullanmak bilgisayarın sağlığına zararlıdır.:Saygılar.

Üye
    Flash belleği taktığımda avira hep virüs uyarısı yapardı bende görmezden gelirdim. Ama biraz önce yukarıda bahsettiğininz tüm adımları gerçekleştirdim fakat şimdi de mause sağ tıkladığımda aviranın tarama seçeneği gelmiyor..

Üstelik hala autorun.inf çıkıyor.

Ne yapabilirim..

Konu bıu tarafından (15-04-2008 Saat 17:42 ) de değiştirilmiştir.
    Standby

Üye
    Tüm dosylar için mi yoksa sadece flash bellek için mi geçerli söyledikleriniz.

Üye
    Hayır sadece flash belleğimi taktığım zaman meydana gelmekte. Hangi bilgisayara takarsam takayım flash belleğimde autorun.inf buluoyor. ve ben gizli dosyaları açtığım halde göremiyorum.
    Standby

Üye
    Sizi tavsiyem grekli bilgileri usb bellekten aldıktan sonra biçimlendirmeniz.
    Bu şekilde düzlecektir.

Üye
    Nero ile içine baktım birde bittorent.exe varmış onuda avira sildi ama asıl sorunum bellek değil.

Mause sağ tıkladığımda aviranın tarama seçeneği çıkmıyor ( yukarıdaki 3 adımı yaptığımdan beri)

Bunu nasıl düzeltebilirim?
    Standby

Üye
    Alıntı bıu Mesajı Göster
    Nero ile içine baktım birde bittorent.exe varmış onuda avira sildi ama asıl sorunum bellek değil.

Mause sağ tıkladığımda aviranın tarama seçeneği çıkmıyor ( yukarıdaki 3 adımı yaptığımdan beri)

Bunu nasıl düzeltebilirim?
    Bunu sormuştum zaten. Tüm dosyalara sağ tıkladığınızda çıkmıyor anladığım kadarıyla. Aviranın kopyasını indirip onarmanızı tavsiye ederim.

Üye
    Sorunuzu tam anlayamamışım kusura bakmayın.

Avirayı kaldırıp tekrar kurdum sorunum düzeldi teşekkür ederim.
    Standby

Üye
    flash disinfector açılmıyor güvenlik yazılımlarımıda kapattım

2 / 21 Sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread