1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Üye

Ram temizleme

Bilgisayarınızda sadece ram temizliği yapan bir program kullanıyor musunuz? Örnek RamCleaner gibi. Ya da var olan genel temizleme programları ( örn: ccleaner ) yeterli mi ?
    Konu hyau tarafından (25-03-2008 Saat 17:10 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazı ekleme

Yasaklanmıştır
    Ram temizleme programı kullanmıyorum kullanmanızıda şahset tavsiye etmem performansı arttırıcaklarına düşürdüklerine inanıyorum. Ccleaner vazgeçilmez programlarımdan bir tanesi her gün en az iki kez temizlik yapıyorum ve yeterlide olduğunu düşünüyorum.

Üye
    Alıntı MRT Mesajı Göster
    Ram temizleme programı kullanmıyorum kullanmanızıda şahset tavsiye etmem performansı arttırıcaklarına düşürdüklerine inanıyorum. Ccleaner vazgeçilmez programlarımdan bir tanesi her gün en az iki kez temizlik yapıyorum ve yeterlide olduğunu düşünüyorum.
    +1 Aynen katılıyorum.:Ccleaner ile her sörften sonra temizlik yaparım (Web tarayıcıyı kapattığımda temizlik).
    Bu millete çok şey öğretebildim ama onlara uşak olmayı bir türlü öğretemedim.
    Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.
    Mustafa Kemal Atatürk

Üye
    Bencede ram temizliğine gerek yok çünkü bilgisayarı hızlandırmıyor aksine yavaşlatıyor.

Ram temizliği yerine Cacheman adlı bellek optimizasyonu programını tavsiye ederim.

Üye
    Alıntı passoturko Mesajı Göster
    +1 Aynen katılıyorum.:Ccleaner ile her sörften sonra temizlik yaparım (Web tarayıcıyı kapattığımda temizlik).
    İlave olarak başlangıçta ve arka planda çalışması gereksiz olan yazılımların çalışmasını iptal ederseniz büyük oranda Ram tasarrufu yapmış olursunuz.
    Örnek:
    1-MSN Messenger
    2-Windows Otomatik Update.(Windows Update sitesinden elle güncelliyebilirsiniz)
    Konu passoturko tarafından (26-03-2008 Saat 05:09 ) de değiştirilmiştir.
    Bu millete çok şey öğretebildim ama onlara uşak olmayı bir türlü öğretemedim.
    Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.
    Mustafa Kemal Atatürk

Üye
    Cacheman'i araştırdım. Vista uyumlu değil galiba.

Üye
    %windir%\system32\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks
    arkadaşlar
    windows için ram'i temizlediği iddia edilen böyle bir komut var yalnız ben denemedim faydası var mı yoksa bir zararı mı var orasını bilmiyorum deneyeniniz varmı

alıntı

Üye
    Alıntı hyau Mesajı Göster
    Bilgisayarınızda sadece ram temizliği yapan bir program kullanıyor musunuz? Örnek RamCleaner gibi. Ya da var olan genel temizleme programları ( örn: ccleaner ) yeterli mi ?
    Bir ara kullanıyordum.
    Oyun oynarken sık sık araya girip arkadaşların da dediği gibi kasılmalara sebep oluyordu. Son çıkan yazılımları denemedim. Belki işe yarayanlar olabilir.

Yasaklanmıştır
    Ram optmizasyonuyla temizlemek aynı şey değil değilmi ama bi anlamda aynı anlamada geliyor bildiğim kadarıyla

bide size sormak istiyorum ram optimizasyon programları zararlımı gercekten net bir yanıt verilememiş. . .

Üye
    Alıntı hyau Mesajı Göster
    Yeni açtığım konuyu okuyabilirsiniz. Bu tam aradığınız program :
    http://doctus.org/cleanmem-en-gercek...nu-t37230.html

1 / 2 Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread