1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası

Konu: McAfee VirusScan Enterprise 8.0 silinmiyor

Üye kerem22 - ait Avatar

McAfee VirusScan Enterprise 8.0 silinmiyor

Bir süre önce deneme amaçlı McAfee VirusScan Enterprise 8.0 kurdum sistemime. İstediğim verimi alamayıp kaldırdım. Ya da kaldırdığımı sandım. KİS7 sistemimi kasıyordu önceden, bir iyileştirme olmuş mu diye KİS7 kurmak istedim sisteme ama KİS7, McAfee VirusScan Enterprise 8.0 algılayıp kaldırılmasını istedi. Denetim Masası/prog ekle kaldıra baktım, McAfee VirusScan Enterprise 8.0 adı yazılı ama değiştir/kaldır seçeneği yok.
    Biraz araştırıp McAfee ürünlerini kaldıran MCPR programını buldum ama o da sorunu çözmedi. Kısacası, bir şekilde bir uzantısı duruyor bu programın bir yerlerde ama nerede? msconfig, reg kayıtları, tuneup temizliği gibi bilinen yöntemleri denedim. Bunların dışında çözüm lütfen.

İyi çalışmalar.

Üye by_YP - ait Avatar
    Bende şöyle bir problem oluyordu. virusscan enterprise 8.0 ın patchsiz versiyonu yüklediğimde msi olan yükleme dosyarını çalıştırınca sistem restart ediyordu. patc1 den sonraki versiyonunu yükleyince düzeldi. sizde sanırım patch 16 var şimdi yükleyin. düzelecektir.

Üye pascalmania - ait Avatar
    buradan ücretsiz regseeker yazılımını indirip güvenli modda search registry de "mcafee" ve "network associates" diye ayrı ayrı yazarak bulunan sonuçları silin ve program files ta network associates, common files/network associates, documents and settings/user/application data/network associates ve local settings/application data/network assocaites dosyalarını silin sorun hallolacaktır
    Old pirates, yes, they rob I, sold I to the merchant ships, minutes after they took I, from the bottomless pit. But my hand was made strong by the 'and of the Almighty. We forward in this generation triumphantly. Won't you help to sing these songs of freedom? 'Cause all I ever have; "Redemption songs, Redemption songs."

Üye zinarali - ait Avatar
    Buyuk ihtimal çalışan - kaldırılamayan bir servis kalmıştır.

Servisler kısmını kontrol eder misiniz? McAfee ile ilgili servis var mı?

Üye kerem22 - ait Avatar
    Alıntı pascalmania Mesajı Göster
    buradan ücretsiz regseeker yazılımını indirip güvenli modda search registry de "mcafee" ve "network associates" diye ayrı ayrı yazarak bulunan sonuçları silin ve program files ta network associates, common files/network associates, documents and settings/user/application data/network associates ve local settings/application data/network assocaites dosyalarını silin sorun hallolacaktır
    defalarca yaptım bu işlemleri ama hayır! olmuyor!

ayrıca, çalışan bir servis olduğu da gözükmüyor. en azından kendi adıyla çalışan bir servis olduğu gözükmüyor.

Üye pascalmania - ait Avatar
    sölediklerimi yaptıktan sonra olması lazım ama ilginç tabi mcafee programını yüklediğinde yerel ağ bağlantısı/özellikler e de bir servis atıyo aynı şekilde güvenlik merkezi ve güvenlik duvarında kural oluşturuyo oraları da bi kontrol eder misin
    Old pirates, yes, they rob I, sold I to the merchant ships, minutes after they took I, from the bottomless pit. But my hand was made strong by the 'and of the Almighty. We forward in this generation triumphantly. Won't you help to sing these songs of freedom? 'Cause all I ever have; "Redemption songs, Redemption songs."

Üye
    Bende aynı duruma düştüm...Yazılan herşeyi uyguladım ama kaspersky i yükleyemedim birtürlü. McAfee VirusScan Enterprise 8.0 yazısı çıkıyor hep. Kayıt girdilerini silmeden önce en azından Program Ekle/Kaldır da McAfee çıkıyordu ama kerem22 arkadaşımızın dediği gibi yanında Ekle/Kaldır yazmıyordu. Bu sorunu nasıl halledeceğim bilmiyorum sabahtan beri uğraşıyorum. PC'm de yüzlerce virüs olabilir hiçbir antivirüs yazılımı yok : Acil yardım bekliyorum arkadaşlar...

Üye
    Alıntı chatlak6 Mesajı Göster
    Bende aynı duruma düştüm...Yazılan herşeyi uyguladım ama kaspersky i yükleyemedim birtürlü. McAfee VirusScan Enterprise 8.0 yazısı çıkıyor hep. Kayıt girdilerini silmeden önce en azından Program Ekle/Kaldır da McAfee çıkıyordu ama kerem22 arkadaşımızın dediği gibi yanında Ekle/Kaldır yazmıyordu. Bu sorunu nasıl halledeceğim bilmiyorum sabahtan beri uğraşıyorum. PC'm de yüzlerce virüs olabilir hiçbir antivirüs yazılımı yok : Acil yardım bekliyorum arkadaşlar...
    Hala geçerlidir :

Üye by_YP - ait Avatar
    şöyle bir yazı buldum. ingilizceniz varsa şanslısınız yoksa da artık bi arkadaşın çevirisini bekleyeceğiz.

http://community.mcafee.com/showthread.php?t=172401
    Tilki kurnaz..
    İE cambaz..
    O kandırmaz..

Şef TanSu - ait Avatar
    Başlat > çalıştır > cmd
    Komut satırına şunları yazın:
    REM Remove VirusScan 8.0 Enterprise
    call msizap.exe T {5DF3D1BB-894E-4DCD-8275-159AC9829B43}

1 / 3 Sayfa 123 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread