1 / 10 Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 93 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 1 - 10 arası
    Editör

Bir afiş daha... Hep birlikte çalışıyoruz değil mi Doctus, çocuklarımız için!

İşte bir afiş daha hazırladık...
    Çocuklara, iyi dokunmayı-kötü dokunmayı anlatan bir afiş.
    Çocuklar için küçük öneriler var afişte, çok büyük belaları savabilecek küçük öneriler.

İlk afişin yanına asmak...
    Onu henüz asmadı iseniz ikisini birlikte asmak...
    Kim bilir, hangi çocuğu, hangimizin çocuğunu, kardeşini, yeğenini tacizden kurtaracak ?

Bu afiş;

Buyurun buradan indirin.
    İndirin ve asın bir yerlere.
    Asın ki çocuklar da öğrensin iyiyi, kötüyü...
    Ve kötü ile karşılaştığında ne yapması gerektiğini.

Haydi Doctus
    Konu TanSu tarafından (28-01-2009 Saat 17:09 ) de değiştirilmiştir.

Emektar Editör
    Teşekkürler @Ulukol..
    Kızımla elbet bu afişi de paylaşacağız zira çoğu şeyleri uzun uzun anlatmak icap edecek malum işitme engelli olunca her şeyi öyle diğer çocuklar gibi şıp diye anlayamıyor..
    Özellikle de bu tip halini anlatmakta zorluk çeken çocukların halleri daha zor gerçi bu çocuklar diğer çocuklar gibi pek başı boş kalmıyor, Sürekli ebevenylerinin,öğretmenlerinin gözetimi kontrolü altın da oldukları için,İster istemez bu konuda(bence)daha az sorun yaşıyorlar ama tabi bu demek değildir ki bu durum o çocuklara anlatılmasın..
    Hayır elbette bunu demek istemedim,bu benim kişisel gözlemim sadece,Ayrıca ''Devotee'' gibi bir sapıklık çeşitini de duyduktan sonra,tabiri caizse insan gölgesinden bile şüphelenmektedir..
    Şimdi bu Devotee'de ne diye merak eden arkadaşlarımız olacaktır kısaca Sakatları tercih etmeye deniliyor arkadaşlar tabiki sapıklık boyutun da,yoksa normal şartlar da evlenen barklananlar kast edilmiyor..
    Merak edenler için engelliler.biz sitesine bakabilirler..
    Sözün özü hayat gerçekten acaip sapkınlıkla doluyken,tedbir almaktan tedbir almayı öğretmekten başka çocuklarımıza verebileceğimiz çok şeyimiz yok..
    İyi çalışmalar..
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Editör
    @mono,
    Bilgilerinizi ve kaygılarınızı bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum.

Bu arada yolumuz ne kadar uzun diye düşündüm.
    Görev listeme yeni konular ekledim.
    Kendi adıma, farkındalığımı artıran mesajınız için özellikle teşekkür ediyorum.

Çocuklarımız için, hepsi için yapacaklarımız bunlarla sınırlı kalmamalı, kalmayacak.

Emektar Editör
    Aslın da bu Devotee olayını şunun içinde anlattım..
    Mesela vücudunun %80-90'nını kullanamayan,tekerlekli sandalyeye bile başkalarının yardımı olmadan oturan birisine,birisi tarafından cinsellik teklif edilmesi,Özellikle de bu teklifi edenin hayal dünyasının ne denli çarpık olduğunu insanımız görmeli ki çocuk istismarcılarını da az çok anlayabilsinler..
    Veya başka bir bakış açısından olaya bakınca,bir sakata böyle şeyler yapan teklif eden,bir çocuğa neler yapmaz..
    Elbette bunun tersi de olur bir çocuk hakkın da kötü eylemleri olan bir sakat insana neler yapar neler..

Burada ki sorun inanımızın bu tür insanları tanımamasından kaynaklanıyor..
    Burada ki tanımamaktan maksat,böylelerinin varlığından haberi yok anlamın da..
    Özellikle medyamız bu olayları ya çok abartarak şok..şok.. şeklin de veriyor..yada hiç vermediği için,halkımıza bu olaylar yalan geliyor..''suçlu yakalandı,sorun çözüldü''
    Aslında çözülen bir sorun yok,aksine sorun daha da derinleşiyor..

Şöyleki,
    Güya bu tip haberlerle halk tedbir alıyor oysaki o kötü niyetli kişiler de tedbir almış oluyor böylece o kişiler işlerini daha gizli saklı yapmaya başlıyor..
    Bu anlam da Medya daha çok kötülerin ekmeğine yağ sürmüş oluyor,bir nevi onlara hizmet ediyor...Dikkatli olun diyor yani.(bunu yaptığının farkında bile değil)
    Oysaki güvenlik güçleri bu kişileri zaten teker teker yakalıyor sen bunu haber yaparak diğer kötüleri de niye uyandırıyorsun ey medya..
    Bırak uyandırma tedbir almasın polis ensesine nasıl olsa biner..

Burada medya bu tip yakalandı haberlerini vereceğine halkı bu konular da eğitim yoluna gitse,kendini yargı makamı gibi görmese çok daha iyi olacak ama nerdee..
    Öyle aklı selim bir medyamız yok malesef..
    Gerçi bu dediklerimi düşünecek bir mercii de yok orası da ayrı tabi.

Neyse sözü uzatmayayım,Şuan her şey gerek bilerek gerekse de bilmeyerek kötüye hizmet ediyor,Oysa herkes asli görevini yapsa bu sorunların hiç birini yaşamayız ama maalesef devir kötünün devri..

Bu noktada Doctus adeta bataklıkta ki bir gül misali bu devire meydan okuyor..
    Bunu da belirtmek lazım..
    Temennimiz bu gül'ler çoğalır da bu bataklıkta bir gün kurur...

Sevgiler Saygılar..
    mono
    Korsan GNU/Linux kullanacağıma PC-BSD kullanırım.

Müdavim
    çalışmalarımızın devamı gelecektir...

ben mail listemdeki herkesi bilgilendirmeye çalışıyorum
    bunun dışında facebook ve diğer sosyal imleme sitelerinde yapılacakları facebookdoctus grubunun içine dahil etmek mümkünmüdür?
    dünyayı güzellik kurtaracak...

Üye
    Bu noktada Doctus adeta bataklıkta ki bir gül misali bu devire meydan okuyor..
    Bunu da belirtmek lazım..
    Temennimiz bu gül'ler çoğalır da bu bataklıkta bir gün kurur...

sizin gibi insalar oldukça bu bataklıklar elbette kuruyacak ve bu güller çogalacak bundan emin olabilirsiniz.

Üye
    Alıntı snrzkn Mesajı Göster
    çalışmalarımızın devamı gelecektir...

bunun dışında facebook ve diğer sosyal imleme sitelerinde yapılacakları facebookdoctus grubunun içine dahil etmek mümkünmüdür?
    bu fikir benimde aklıma gelmişti doctus üyeleri mail listesindki kişilere bu afişleri gönderip onların aynı yolu takip etmelerini saglayabilirsek düşündügümüzden çok daha çok insana ulaşabiliriz ama herkesin buna destek vermesi lazım.

Editör
    Alıntı snrzkn Mesajı Göster
    .....
    Alıntı LegolaS Mesajı Göster
    doctus üyeleri mail listesindki kişilere bu afişleri gönderip onların aynı yolu takip etmelerini saglayabilirsek .....
    Değerli arkadaşlar, bunlar çok güzel ve etkili fikirler.
    Çünkü bu hareketin başarısı katılımın büyüklüğü ile doğrudan ilişkili.
    O nedenle elimiz erdiğince, ulaşabildiğimiz yerlere ulaşıp dağıtalım afişlerimizi.
    Yakın bir zamanda elimizde topluca basılmış afişlerimiz de olacak.
    O zaman afişleri basılı materyal olarak dağıtmamız da mümkün.

Facebook Doctus grubu ve Sosyal imleme siteleri ile ilgili aktivitelerde benim teknik bilgim çok yetersiz.
    Bu konuda bilgisi ve desteği olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyoruz.

Desteklerinize, afişlerin yayılması konusundaki fikirlerinize ve aktivitelerinize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Üye
    Alıntı ulukol Mesajı Göster
    Değerli arkadaşlar, bunlar çok güzel ve etkili fikirler.
    Çünkü bu hareketin başarısı katılımın büyüklüğü ile doğrudan ilişkili.
    O nedenle elimiz erdiğince, ulaşabildiğimiz yerlere ulaşıp dağıtalım afişlerimizi.
    Yakın bir zamanda elimizde topluca basılmış afişlerimiz de olacak.
    O zaman afişleri basılı materyal olarak dağıtmamız da mümkün.

Facebook Doctus grubu ve Sosyal imleme siteleri ile ilgili aktivitelerde benim teknik bilgim çok yetersiz.
    Bu konuda bilgisi ve desteği olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyoruz.

Desteklerinize, afişlerin yayılması konusundaki fikirlerinize ve aktivitelerinize bir kez daha teşekkür ediyorum.
    bunda teşekkür edecek bir şey yok bu insanlıgın büyük bir ayıbı bu ayıbı yok etmek herkesin görevi olmalı bence herkes üzerine düşeni yerine getirmeli
    burda teşekkür edilmesi gereken kişiler sizlersiniz biz teşekkür ederiz bu yaraya parmak bastıgınız için

Üye

internette çocuk istismarı

afişler gerçekten çok güzel olmuş.emeğinize sağlık sayın ulukol gönderdiğiniz afişler en güzel yerlere asıldı. iki köy ilkokuluna ,biri işyerime biride halk eğitim merkezine,

1 / 10 Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread