3 / 4 Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 sonuç bulundu. Gösterilen sonuçlar: 21 - 30 arası

Konu: Avast!

Yasaklanmıştır
    uk87;

Ev sürümü ile profesyonel sürümünün virüs silme yeteneği açısından aralarında bir farklılık olması gibi bir durum söz konusu değildir. Tamamen aynı motor kullanılmaktadır. Bir de "dağlar kadar fark var" demişsin, e pes! Etkin koruma açısından ise tek bir fark vardır, o da Script Blocker kalkanıdır.

Avast gerçekten eksiksiz bir tarama yapıyor ve bir dosyanın tüm bölümlerini tarıyor ve neredeyse tüm arşiv tiplerini destekleyip tarıyor. Deneyimlerime göre de gayet başarılı tespit ve silme/karantina yeteneğinde bir av. Etkin korumada ise ev sürümünde Standard Shield hariç tüm kalkanlarda tüm arşiv tipleri seçili. Zaten o kalkanlar yeterince koruduğu için bir de Standard Shield için tüm arşiv tiplerinin seçili olması, bilgisayarın işlem hızını bariz bir şekilde düşürür gereksiz yere. O yüzden Standard Shield'de varsayılan olarak 4 arşiv tipi seçilidir (en gerekliler), toplamda 27 tane arşiv tipi bulunmaktadır o listede. Eğer bu ayarlarda değişiklik yapmak istiyorsan o zaman pro sürüme ihtiyacın olacaktır. Ya da önce pro sürümü kurup, ilgili ayarları yapıp, sonra ev sürümü lisansını girersen program otomatik olarak ev sürümüne dönüşür ve yaptığın ayarlar da korunur.

Mesela tüm arşiv tipleri aktif koruma için seçiliyken, şöyle büyük boyutlu bir .exe dosyasını bilgisayarına usb'den atmaya çalış. Avast tespit edecektir; ama mesela Avira çok yüksek olasılıkla tespit etmeyecektir. Ben 80 mb'lık bir .exe dosyasını test için kullanmıştım. Avast tespit etmişti ama Avira tepki vermemişti. Çünkü Avira pek çok dosyayı es geçiyor, burada es geçtiği ise o .exe'nin içindeki arşiv dosyaları. Hadi performans için aktif korumada es geçmesini anlıyorum (gerçi her şeyi taraması için ayar olmalı, Avast'ı gerekli şekilde ayarlayınca aktif taramada da her şeyi tarıyor çünkü), ama pasif taramada da dosyaların içini çok eksik tarıyor ne yazık ki. Avira, o dosyayı çalıştırınca tespit ediyordu zararlıyı (heuristic tespit değil), ama dosyayı elle tarattığımda bile tespit edemiyordu. Taramadaki eksikliğine en bariz örnek olarak; Windows için herhangi bir servis paketini Avira'ya tarattığımda (ayarları en iyi şekilde) bir iki saniye içinde 1 dosya (2 de olabilir ) tarıyor ve bitiriyor. Oysa Avast binlerce dosya tarıyor o pakette. Avira hızlı taramasını, pek çok dosyayı taramamasına borçlu biraz da. Gerçi Avast en son av-comparatives testinde hız konusunda öndeydi Avira'dan, neyse. Yani bence tarama gücü konusunda Avira ve Avast'ı karşılaştırmak Avast'a haksızlık olur (NOD32'yi bilmiyorum).
    Konu yansıma tarafından (30-04-2009 Saat 13:16 ) de değiştirilmiştir.

Emektar Editör
    Birincisi ben fikirlerimi söylerim sallamam. İkincisi bana sallamışsın gibi sözler kullanılmasından nefret ederim. Fikirlerini beyan etmekte herkes özgürdür. Aksini ispat edebilenler de kendi fikirlerini ispatlarıyla sunar. Free sürüm ücretsizdir, Pro sürüm ücretli. Şimdi Avast para kazanmayı amaçlıyorsa kesinlikle Free sürüm ile pro sürümü Aynı tutmaz. Neyse sizin fikirleriniz bu doğrultuda. Ben Yinede ikisi arasında büyük fark olduğunu düşünüyorum. Para ile satılan bir ürün ve free sürümü arasında her zaman farklar vardır. Sallamışsın gibi ifadeleri kullanmazsanız sevinirim. Onun yerine fikirlerine katılmıyorum diyebilirsiniz. Sonuçta ne siz ne de ben Avast tan Para kazanmıyoruz. Yoksa siz kazanıyorsunuz da Böyle sert çıktınız anlamadım...
    Şunu da eklemek isterim Avira ile avastı kıyaslamışsın. Avastı 2 yıl kullandım. Avira ile taışana kadar. Avast pro Aktif olarak Avira Free ise tarama amaçlı. Avastın kaçırdığı Bir sürü Virüsü Avira free sürüm ile yakalayıp temizledim. Avasta bunu mail yolu ile bildirdiğimde ciddiyetsiz cevaplar aldığım içine Avira Free + Comodo kombinizasyonuna geçtim. Arada başka denediklerimde oldu fakat Sistemim açısından en iyisi bu olduğu için şimdilik güvenlik Programlarım bunlar. Avira Free sürüm kullansanızda Müşteri desteği çok güzel... İlgileniyorlar. Avast home Kullandığım zamanda Kaçırdığı virüslerin Mail ile isimlerini Avast tr Ye Attığımda Bana Pro sürüm satın almamı söyleyende bizzat Avast Müşteri temsilcileriydi : Neyse Mailler Dursa İkisi arasındaki fark ile ilgili En güzel cevabı sana verirdim ama Maalesef maailleri sildim...
    Konu uk87 tarafından (30-04-2009 Saat 13:17 ) de değiştirilmiştir.

Yasaklanmıştır
    Özür dilerim, haklısınız, sildim o sözcüğü.

Ama dediklerim doğru, para da kazanmıyorum. Zaten Alwil şirketi kazandığı paradan memnun. Ki kişisel kullanımdan çok ticari kullanımdan para kazanıyor. Ve tarama motoru ve imza tanımları tamamen aynı. Dolayısıyla belirttiğiniz farklar söz konusu değildir.

Ek: Avast'ın kaçırmış olması, onun veritabanıyla ilgilidir. Veritabanında yoksa kaçıracaktır elbette. Ayrıca e-posta atmanıza gerek yok, karantinadan doğrudan gönderebilirsiniz. Bu arada Türk temsilcilerinden benim de pek haz ettiğim söylenemez, çünkü yanlış yönlendirmelerde bulunabildiklerinin farkındayım. Ama benim attığım e-postalarda böyle bir olay yaşamadım. Neyse siz en iyisi karantinadan gönderin, sorununuz olursa da en hızlı yanıt için forumlarına danışın.

İyi günler.
    Konu yansıma tarafından (30-04-2009 Saat 13:23 ) de değiştirilmiştir.

Emektar Editör
    Anlayışınız ve göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim. Ben sadece kendi deneyimlerimi paylaştım. Ve Avast ın Müşteri desteğine daha çok önem vermesi gerektiği görüşündeyim...

Üye
    64 bit vista ile çalışan avast5 versiyonu yokmu?:
    ThreatSense®technology
    NOD32.Swift.Nimble.Relentless.

Müdavim

AVAST Software: Yirmi yıllık malware savaşı

PRAG, Çek Cumhuriyeti, Nisan 21, 2011 – AVAST Software, dünyanın en ünlü antivirüs programının üreticisi 20. yıldönümünü kutluyor.

AVAST Software 1991 yılının nisan ayında ortak bir şirket olarak kuruldu. Kurucuları olan Eduard Kucera, Pavel Baudis ve ilk çalışanları olan Vladimir Cernik hala şirkette aktiftirler.

“Beş ya da alti kişilik bir ekiple başladık. Antivirüs programlarımıza ek olarak, Çek dilini destekleyen birçok bilgisayar araçları ve backup sistemleri üzerinde çalıştık. İlk başarılı programlarımızdan biri olan SUP (Çekçede “akbaba” anlamına gelir), Çek Posta Ofisi ve Prag Metro’su gibi büyük organizasyonlarda, birçok bilgisayarın aynı anda yönetilmesini sağlayan, bir tür yönetim sistemi idi.” dedi Pavel Baudis.

Şirket daha sonra, ‘Anti-virus – Advanced Set‘ kod adlı program üzerinde yoğunlaştı. “Kod adı ‘avast’ olarak kısalttık ve 1995’ten bu yana yalnızca antivirüs programları üzerinde çalıştık. “ diye ekledi Baudis. 2010’da, şirket, adını AVAST Software (eski adı ALWIL software idi) olarak değiştirdi.
    avast! Virus Laboratuar müdürü Vladimir Cernik “Çalışmak için sadece bir odamız vardı, beşinci kata bir çatı katında! Çok uzun zaman önceydi, ama buna rağmen işe gelirken doctor gibi giyindiğimizi hatırlıyorum. O günlere ait ilgi çekici fotoğraflarımız da var.” dedi.

Bu küçük fakat profesyonel ekiple, AVAST Software bugün 150 milyon civarında bilgisayar kullanıcısını, avast! antivirus programı ile korumaktadır. AVAST Software kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Eduard Kucera. “Başlangıçtan itibaren, AVAST değişiklik yaratmak isteyen kişilerin yeri oldu,” dedi .

Vince Steckler, AVAST Software’ın CEO’su, “Küçük bir firmanın, 20 yıl kadar sonrasında (gayri-resmi 23 yıl) dünyanın en ünlü antivirüs programı haline geleceğini hayal etmek gerçekten zor. Bu başarı kurucumuz, uzun dönemli çalışanlarımız, yeni çalışanlarımız gibi profesyonellerin çalışmalarıyla ve dünya çapında bizi destekleyenlerle oluştu” dedi.

Kaynak: http://www.avast.com/tr-tr/pr-avast-...uit-of-malware
    Konu Ozgurbilge tarafından (11-02-2012 Saat 20:10 ) de değiştirilmiştir.

Üye
    Hani Avast'ın meşhur bir virüs uyarısı vardı, ne oldu ona?
    Headbang yaparak uyuyan adam.

Müdavim
    Alıntı Anagavos Mesajı Göster
    Hani Avast'ın meşhur bir virüs uyarısı vardı, ne oldu ona?
    Buradan izleyebilir/dinleyebilirsiniz: http://www.youtube.com/watch?v=ycs92N_rph8

Üye
    Detaylı bilgilendirme için teşekürler

Üye
    Web ve e-postalar üzerinden yayılan güncel zararlılarda en etkili programlardan başlıcası avast.
    Ne mutlu Türk'üm diyene! Mustafa Kemal ATATÜRK

3 / 4 Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular

1. Avast Hakkında Görüşleriniz
    By metalok in forum avast!
    Cevap: 59
    Son Mesaj: 16-01-2010, 23:30
  2. Avast Home Test (Resimli)
    By OsmaN in forum Testler
    Cevap: 64
    Son Mesaj: 19-10-2008, 13:47
  3. Avast! Home Edition 4.7.892 çıktı!
    By M€SUT in forum avast!
    Cevap: 4